Skocz do zawartości

Jak podlaczyc regulator obrotow wentylatora ? - prosze o odp


Recommended Posts

Zalman Quite chlodzenie, wlasnie podlaczylem dziala, mam dolaczony regulator obrotow do wentyla nie wiem jak go podlaczyc:

 

Connect the motherboard and fan cable to the fan mate 2 as show in diagram below.

 

W plycie glownej cos tam znalazlem FAN cos tam jedno wejscie pasowalo, drugie pasuje do tego urzadzenia, a trzecie nie wiem kompletnie gdzie podlaczyc napisane jest : fan connector (coller) ale w zalmanie nie ma gdzie wsadzic zadnego kabla, do tej metalowej bryly ?

 

plyta p55-ud3 gigabyte

 

 

Kolejny problem, przed wsadzaniem zalmana, normalnie wykrywalo mi wentyl z przodu obudowy dodatkowy (buda elite 331)-nadal dziala, ale nie dziala wentyl standardowy z tylu obudowy, a jest podpiate tak jak byl wczesniej do plyty glownej do FAn system, nie chce teraz dzialac, ani nie pokazuje go program everest....?

 

 

 

Prosze o odpowiedzi...

Link to post
Share on other sites

Faktycznie nieco chaotycznie opisałeś swój problem, ale: kontroler z jednej strony musi być połączony z wiatrakiem a z drugiej z płytą główną (najprawdopodobniej 3-pinowe złącze podpisane na płycie głównej "cpu fan" lub coś w tym stylu). Przyjrzyj się końcówce kabla od wiatraczka, powinna mieć 3 otwory pasujące do 3 pinów w kontrolerze obrotów. Natomiast z drugiej strony kontrolera powinien być kabel z 3 otworami pasującymi do 3-pinowego złącza na płycie głównej. Z tego co napisałeś instrukcja przedstawia montaż na schemacie/rysunku, więc wszystko powinno być w miarę jasne. Co do niedziałającego wentyla zamontowanego z tyłu obudowy to nie mam pojęcia, sprawdź czy jest prawidłowo podłączony, spróbuj przy włączonym kompie popchnąć łopatki palcem i zobacz czy zadziała. Jeśli masz wolne złącze na płycie to przepnij ten niedziałający wiatrak w inne miejsce i zobacz czy działa.

Link to post
Share on other sites

Niedzialajacy wiatrak nadal nie dziala, zrobilem to co pisales, przekladalem do zlacza PWR fan takze na plycie glownej, na sys fan nie dziala, a wczesniej dzialal, dlaczego;/ ?... zaraz pobawie sie z zalmanem - wiem o co chodzi.

 

Po zamontowaniu zalmana od wczoraj mam problemy wyskakuje mi blue screna gdy gram w gry, tnie sie fifa 2010 itp... przetestowalem w 3dmark, karta raz pracuje w jednym tescie po 60fps, a potem ten sam test po 10 fps;/;/;/ ? co mam zrobic?

 

ZALMAN DZIALA, REGULATOR TAKZE, NIE MA JUZ PROBLEMOW Z WYLACZANIEM SIE KOMPA ITP, POZOSTAL JEDEN OSTATNI PROBLEM WENTYLATOR podstawowy z budy elite 331, tylni, podpialem go tak jak byl , do pltyy glownej SYS_FAN, o dziwo gdy raz odpalalem kompa , zaczalem nim machac, i zaczal wirowac na pare S, po czym, zgasl... co moze byc tego przyczyna, bo ten wentyl jest mi potrzebny..;/, jak mam to naprawic, prosze o rady...

Link to post
Share on other sites

Przepracowal Tydzien, bo tyle mam gdzies kompa, przestal dzialac po moich manewrach w obudowie-na zalmanie, probowalem podlaczyc jeszcze do PWR_FAN, ale swieca sie wtedy diody LED roznokolorwoe a witrak nie dziala, i jak juz wspominalem, wczesniej byl tak samo podlaczony, jak jest teraz i dzialal, oraz, raz zaczal sie dzis krecic przy starcie ale znow zgasl...

Link to post
Share on other sites

przetestuj wszystkie wentyle na jakimś zasilaczu jak masz w domu min 6V i zobacz czy się kręcą

jak tak to coś chyba z płyta albo nie wszystkie kable podłączone z zasilacza do płyty. Podłączyłeś wszystkie kable 24pin i te po 4pin?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem... nie znam sie az tak dobrze na PC, wydaje mi sie ze wszystko jest dobrze podlaczone, tylko czemu raz wiatrak sie krecil/wystarowal? chyba aby to zrobic musial byc dobrze podlaczony.

 

2 sprawa, zastanawiajaca, z karty graficznej radek 4890, te kable wszystkie z koncowkami przezroczystymi, gumowymi pin itp, co podlaczam do zasilacza, gdy montowalem karte wszystkie wejscia 4pinowe, powsadzalem do wejsc od karty (tych czarnych) i wszystko bylo ok, po instalacji zalmana, neichcacy zruszylem 1 ten plastik z 4 drucikami, i jeden wyszedl, i 3 byly wsadzone, i normalnie gry itp dzialaja komp,ale jak wsadze 4 drucik (tak jak bylo kiedys) to komp nie wstaje, nie uruchamia sie - a tydzien temu dzialal.... jezeli zrozumieliscie o co mi chodzi, to czy to moze byc przyczyna? (te kable maja powiazanie tylko zasilacz-> karta graficzna..)

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiazany, jeden drucik zbytnio nie laczyl, pare zwinnych, technicznych ruchow czlonkami i wiatrak siula jak ta lala. Ostatnia rzecz jaka mnie irytuje, to niemoc w zmianie szybkosci wentyla - wlasnie tego podstawowego z elite 331, w speed fan nie da rady tego zrobic, probowalem, czy macie jakies pomysly jak zmniejszyc jego obroty do ~1k rpm, ( wszystkie pozostale wentyle pracuja ok)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...