Skocz do zawartości

i5 3570k czy FX-8350


Recommended Posts

Przydałby się testy w Max Payne 3, Battlefield 3, Shogun 2 na stronie jakiegoś dobrego polskiego serwisu (benchmark.pl mógłby uzupełnić test...)

 

Obiektywne testy pojawia sie juz nie dlugo na pclab.pl To z czym mamy do czynienia obecnie to testy przygotowane w oparciu o procedury zatwierdzone przez AMD. Nie wszystkie redakcje daly sie... hmmm poszly na ten uklad, stad na wielu portalach wciaz brakuje recenzji.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Zamiast walić offtopa to lepiej skupmy się na rozwiązaniu problemu jaki jest podany w temacie.

 

Dodam jeszcze wykresik od siebie:

http://www.anandtech...duct/697?vs=701

 

Autor najwidoczniej ma pieniądze na oba procesory (oczywiście wybierze jeden ;) ), więc ja radziłbym i5 3570K.

 

Procesor ma służyć do gier.

Po jakiego grzyba i7 do gier? Hm? Wyjaśnij mi to.

Link to post
Share on other sites

@tomcuk

Opamiętaj się człowieku... Przeglądam już, któryś temat na forum i w każdym z nich nie pomagasz nic a nic a tylko kierujesz jakieś głupie/obraźliwe uwagi w stronę Nowaja czy tomcuga. W każdym temacie w którym się wypowiada tomcug musisz wrzucić post o treści:

"Kiedy filmy panie redaktorze" to już się robi nudne.

@Nowaj

Nie mam pojęcia co tomcuk ma do Ciebie, ale widać, że to troll, więc daj mu spokój.

 

@tomcuk

Jednak potrafisz pisać z sensem (tekst o multi gpu). Dlaczego i7 SB byłby lepszym wyborem od i5 IB? Oprócz temperatur oczywiście. W grach nie zauważyłem sensowej przewagi i7.

 

Jednak gdybym miał 1200zł na i7 2600k to dołożenie 50zł do i7 3770k raczej już by różnicy nie robiło.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wiara to sprawa indywidualna i nie masz prawa oceniać ludzi po tym w co wierzą.

Zgadzam się z tym.

 

Panowie jaki jest temat? i5 3570K vs FX8350 więc tematy religijne proponuję poruszać w innym temacie. Skupmy się na doradzaniu w sprawie procesora.

Link to post
Share on other sites

@tomcuk

Miałem zamiar kupić i5 3570k i podkręcić do około 4,2-4,4ghz. Po premierze Vishery jednak sam nie wiem. W obecnych grach Vishera przegrywa z i5 2500k, jednak w 2014 ma ponoć pojawić się Steamroller na AM3+. Dodatkowo gdy gry zaczną wykorzystywać, więcej rdzeni to Vishera może zacząć się spisywać lepiej. Cały problem w tym "może" i "ponoć". Żaden serwis nie przedstawił wyników w Max Payne 3 a to oznacza, że wydajność Vishery mimo przewagi ilości rdzeni/wątków nie jest aż tak dobra jak i5 (innego powodu nie widzę, bo gdyby wydajność była dobra to każdy serwis miałby test w MP3, a tu nic).

 

No właśnie... Gdybym miał pewność, że Steamroller wyjdzie na AM3+ oraz wiedział, że w przykładowym MP3 Vishera OC (choćby minimalnie) przegoni IB OC to brałbym AMD a tak to strzał na ślepo. Na i7 raczej kasy nie mam. IB + mobo Z77 wychodziły mniej niż 1200zł a tutaj za sam procesor bym dał więcej + ~300zł za mobo.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Ja gdzieś czytałem, że buldożery II generacji to ostatnie procki pod AM3+ ponieważ podstawka coś tam ogranicza. Dlatego nie czekałbym roku, żeby się o tym przekonać. Co do wyboru I5 czy FX83XX - to krótko, brałbym I5 - wydajność FX83XX w grach jest nie dużo większa wg obecnych testów od FX43XX i tak jak już gdzeiś czytałem, gry nie będą szybko pisane pod więcej niż 4 rdzenie - gdy nawet teraz nowe wychodzą pod 2 rdzenie.

Ceny I5 i FX83XX są porównywalne. Wydajność AMD ma mniejszą w grach lepszą w programach, pytanie do czego potrzebujesz procesor. Jak możesz poczekać na jakieś bardziej wiarygodne testy to poczekaj 2-3 tygodnie, jak masz podjąć decyzję dziś to wybrabyłbym I5.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

amd fx-6200-oc4,5ghz radeon 2x6870-crossfire .gra max payne 3

ustawienia 1920x1080,reszta ustawien na maksymalne bez mssa

fps minimalny-60

fps maxsymalny 120

procesory amd to swietny wybor,cena ,a wydajnosc i dlaczego zawsze sie mowi ze nie maja tyle rdzeni ile sie pisze

przecierz wysrarczy zainstalowac program aida 64 i tam wszystko pisze ,, six core,, i pieknie pokazuje prace kazdego rdzenia

uwazam ze 8350 to dobry wybor

Link to post
Share on other sites

@synnowaja

Można by powiedzieć, że ma te 8 rdzeni i ich nie ma. Sytuacja podobna do HT Intela, ale tutaj trudniej to dokładnie określić (Intel ma 4 rdzenie a 8 wątków a tutaj procesor ma 8 pseudo-rdzeni). Prawdziwymi (pełnymi?) rdzeniami tego nazwać nie można.

@sebek777

http://www.benchmark...rona/15697.html

FX-8xxx nie ma 8 rdzeni, FX-6xxx nie ma 6 rdzeni, FX-4xxx nie ma 4 rdzeni. To tak jakbyś powiedział, że i7 Intela ma 8 rdzeni. To co mają procesory AMD nie można nazwać pełnymi rdzeniami.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

ok mozna tak mowic nie ma o co sie spierac ja opieram sie na tym,ze np robiac sobie bechmarki w aida64 to program pokazuje 6 rdzeni i kazdy taktuje 4515 mghz wiec jakies 6 rdzeni jest,ale najwazniejsze jest jest to by my bylismy zadowoleni z naszych komputerow, a ci co maja kupic amd , czy intela to i tak zrobia co chca , ja kiedys bylem na platformie intela miale Q8400 ,teraz mam fx,zobaczymy co bedzie dalej ,pozdrawiam wszystkich forumowiczow

Link to post
Share on other sites

@sebek777

Oczywiście, w końcu jak sam powiedziałeś najważniejsze jest to aby być zadowolonym z zakupu. Za parę dni przyjdzie mój i5 3570k to okaże się czy dobrze wybrałem i czy będę zadowolony (nie dają mi spokoju te różne opinie, jedni chwalą i5 3570k i twierdzą, że temperatury nie są takie złe inni zaś dokładnie odwrotnie). Oby Mugen 2 pozwolił mi na OC do 4,2ghz

Link to post
Share on other sites

@synnowaja

Można by powiedzieć, że ma te 8 rdzeni i ich nie ma. Sytuacja podobna do HT Intela, ale tutaj trudniej to dokładnie określić (Intel ma 4 rdzenie a 8 wątków a tutaj procesor ma 8 pseudo-rdzeni). Prawdziwymi (pełnymi?) rdzeniami tego nazwać nie można.

@sebek777

http://www.benchmark...rona/15697.html

FX-8xxx nie ma 8 rdzeni, FX-6xxx nie ma 6 rdzeni, FX-4xxx nie ma 4 rdzeni. To tak jakbyś powiedział, że i7 Intela ma 8 rdzeni. To co mają procesory AMD nie można nazwać pełnymi rdzeniami.

 

W i7 dla dużego oc często wyłącza się ht i wtedy masz tylko 4 rdzenie, ale przecież gry nie wykorzystują dodatkowych wątków, dlatego dla wielu urzytkowników brak ht nie ma znaczenia nawet w tym temacie odradza się dopłacanie do i7, bo same rdzenie mają podobną wydajność do i5.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...