Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja teraz używam Gigabyte GA-990XA-UD3 i jestem zadowolony. Podobno Gigabyte ma jakieś problemy z napięciami, które sa realnie inne niż wskazuje bios (czytałem w kilku miejscach w sieci o tym) ale to dotyczy chyba tylko starszych płyt. A... jedyną wadą jest u mnie brak UEFI.

 

Ja mam GA-990FXA-UD3 i narzekam tylko na brak LLC. Co do UEFI, dla mnie to zaleta - interfejs jest czytelniejszy oraz nie ma bonusów w postaci DRM i cholera wie, czego jeszcze.

Link to post
Share on other sites

odnosnie fx 4300 otrzymalem odpowiedz:

"

Nie jesteśmy w stanie Panu odpowiedzieć na to pytanie wszystko zależy od producenta oraz dystrybutorów.

 

Jedynie mogę Pana zapewnić iż jak tylko pojawi się produkt w naszych hurtowniach to natychmiastowo pojawi się również w naszej ofercie."

 

Trzeba byc cierpliwym. Moze w przyszlym tygodniu sie cos ruszy. Fajnie jak by ceny byly nizsze niz w przedsprzedazy. FX 6300 wyglada bardziej kuszaco niz 4300

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ja celowałem w FX-8300 ale teraz nie wiem, jeśli cena będzie zauważalnie poniżej 500zł to może i warto? Oby tylko nie wycięli w nim keszu ani niczego innego poza taktowaniem w stosunku do FX-8320, który wg mnie nie jest zły i warty zakupu w cenie, która ma na dzisiaj xkom. Na razie PIIx4 980BE.

Link to post
Share on other sites

a tak się spytam czy jest sens pakowania się w 8350 jak możliwy będzie oc 8320 do 8350. Z drugiej strony mieć stałe i nie naciągane 4ghz i jeszcze podbić taktowanie do 4.5 na stałe. Ale to i tak nie zmienia faktu że cena 8350 jest z kosmosu

 

Masz rację. Ja wymieniłem 8120 na 8320 i również nie widzę powodu kupowania droższego i nic nie oferującego poza większą ceną - 8350. Edytowane przez gshepherd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz rację. Ja wymieniłem 8120 na 8320 i również nie widzę powodu kupowania droższego i nic nie oferującego poza większą ceną - 8350.

 

Jak Ci się ten fx-8320 spisuje ? na jakiej płycie go posadziłeś ? ramy, grafika, zasilacz ??

Link to post
Share on other sites

zhańbisz dobre imię fxa wrzucając tam GTXa 670 do fxa najlepiej prezentują się markowe karty od AMD a nie jakieś tam podróby

 

Stary, sam posiadam sprzęcik od AMD i to im zazwyczaj kibicuję ale większych bredni już dawno nie czytałem. Niestety ale ta "podróba" jak nazwałeś GTXa 670 bije nie jednego Radeona...

 

Jak dla mnie: INTEL = AMD / NVIDIA = AMD RADEON

 

Wracając do tematu:

 

Powoli odkładam pieniążki na nową platformę oparta o ten procek (FX-8320). Jaka płyta byłaby przez Was polecana do kwoty powiedzmy 400-500zł ??

 

Moje chłodzenie (patrz sygnaturka) da rade przy mocniejszym OC czy rozglądać się za czymś wydajniejszym?

Link to post
Share on other sites

ASRock 970 Extreme4 lub Gigabyte 970A-UD3. Lepsze już sporo są droższe. Gdybyś nagiął "trochę" budżet to za ok. 570 zł kupisz Asusa Sabertooth 990FX.

 

Ja ciągle czekam na więcej testów FX 6300. Gdyby on w polskich sklepach kosztował ze 450 zł to by była rewelka :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stary, sam posiadam sprzęcik od AMD i to im zazwyczaj kibicuję ale większych bredni już dawno nie czytałem. Niestety ale ta "podróba" jak nazwałeś GTXa 670 bije nie jednego Radeona...

 

Jak dla mnie: INTEL = AMD / NVIDIA = AMD RADEON

 

Wracając do tematu:

 

Powoli odkładam pieniążki na nową platformę oparta o ten procek (FX-8320). Jaka płyta byłaby przez Was polecana do kwoty powiedzmy 400-500zł ??

 

Moje chłodzenie (patrz sygnaturka) da rade przy mocniejszym OC czy rozglądać się za czymś wydajniejszym?

 

Ja mogę Ci polecić moją 990xa UD3. Ma llc, w miarę sekcję zasilania. Służy mi od lipca. Do tej pory chodziła na co dzień z 8120@4400 nie robiąc żadnych fochów. Kosztuje około 380 zł. Pakowanie się w nie wiem jak drogie płyty przy amd to nie jest zbyt dobry pomysł.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jaka płyta byłaby przez Was polecana do kwoty powiedzmy 400-500zł ??

A ja posiadam Gigabyte GA-990XA-UD3 i również nie narzekam. Oczywiście, nie ma tu UEFI oraz jest trzeci długi nikomu niepotrzebny slot PCI-E, który mógłby być zastąpiony starym PCI. Poza tym co do stabilności i temperatur żadnych zastrzeżeń.

 

Moje chłodzenie (patrz sygnaturka) da rade przy mocniejszym OC czy rozglądać się za czymś wydajniejszym?

Hmm... może http://www.proline.p...UE BLACK 120 RA + http://www.proline.p...C F12 PWM 120MM ?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napewno zaopatrzę się w jedną z proponowanych wyżej płyt, więc dzięki chłopaki za pomoc :)

 

Chłodzenie dość ciekawe i dostępne w przystępnej cenie - poszukam testów w necie :) aaaa zapomniałęm dodać, że niedawno dołożyłem drugi wentylatorek - https://www.cooling....ukt,553012.html więc przy tym chyba zostanę.

Edytowane przez xkapselx
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Te Enermaxy sa bardzo dobre zatem możesz spokojnie zrezygnować z F12 PWM, który poleciłem - nawet na wolnych obrotach da radę schłodzić, bo to wydajny cooler.

 

Ale... ale sprawdź jeszcze bo wydaje mi się, że True nie jest sprzedawane z odpowiednimi zapinkami pod AM3 zatem musiałbyś je dokupić, co jest już nieciekawą sprawą :/

 

EDIT:

Thermalright TRue Black 120 kompatybilny jest z podstawkami 775, 1366, AM2, AM2+, AM3. Cooler nie posiada tylną blaszki do mocowania dla AM2 i AM2+. Jeśli płyta główna wyposażona jest w plastikowe tylną podkładkę to trzeba wymienić ją na metalową. Ze względu na dużą wydajność (również w trybie pasywnym) doskonale poradzi sobie ze schłodzeniem procesorów dwu i czerto rdzeniowych.

I wszystko jasne ;)
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

ba! nawet nie wiem pod którą płyte mam zaglądać :P

Kupisz - spojrzysz pod nią albo przed zakupem na recenzję / jej zdjęcia w sieci / youtube i po problemie :D

 

Z mojej strony EOT w tej materii bo chyba już wszystko wyczerpaliśmy ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...