Skocz do zawartości

Recommended Posts

a wie ktoś czy box vishery hałasuje tak jak phenoma?

 

Hałasuje czy nie i tak będzie do wymiany bo to gorący procesor o wysokim TDP a przy OC to już grzałka taka, że teraz dobrze ogrzeje Ci mieszkania - nie będziesz musiał włączać kaloryfera w pokoju :wariat:
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Oj nie wiem, czy cichszy - przecież zastosowany wentylator jest taki sam czyli powyżej 1500rpm, co dla małego bodajże 70mm bzyczka nie jest niczym strasznym, już będzie słyszalnie a nawet głośno (normalnie coolery AMD kręcą wentylatorem w okolicach 3000rpm)

 

To napisałem ja - maniak cichego peceta ;)

Link to post
Share on other sites

troche slaby dobor prockow do porownania

 

Czemu słaby? Stary Intel tłucze AMD, aż wióry lecą ;).

 

http://www.overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2012/03/cpu/wyniki/hd7970/call_of_duty_black_ops.png

 

Tu masz całe zestawienie. Wklejam te filmiki po to, żeby trollownia AMD mi nie zarzucała, że fałszuję wynik.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy film się wysyła ;). Jest to Black Ops na i7-975 @ 4,4 GHz ;). Później ta sama scena na FX-8120 i sobie porównacie z wykresami, które już dawno temu wstawiałem.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BGD66NkMFaI

 

Narazie na twoim koncie na yt to znalazłem ....

 

 

a fx-a jak nie ma tak nie ma i nie zapomnij o phenomie 2

To na filmie to fx czy i5 ?

Edytowane przez FxPower
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Narazie na twoim koncie na yt to znalazłem ....

 

a fx-a jak nie ma tak nie ma i nie zapomnij o phenomie 2

To na filmie to fx czy i5 ?

 

Masz w tytule pajacu (Core i7-975 @ 4,4 GHz). To są te same procesory, co na wykresach, które Wam od dawna pokazuję. Właśnie robię film na FX-8120 @ 4,7 GHz.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Masz w tytule pajacu (Core i7-975 @ 4,4 GHz). To są te same procesory, co na wykresach, które Wam od dawna pokazuję. Właśnie robię film na FX-8120 @ 4,7 GHz.

 

sorki już znalazłem twój film ...... :o

Widzę trzy procesory w wyścigach :D który to i5 fx a który i7 > :menda:

Zajbist.... te twoje benchmarki

Edytowane przez FxPower
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A więc tak Panowie

 

Intel Core i7-975 Extreme Edition @ 4,4 GHz

 

 

AMD FX-8120 @ 4,7 GHz

 

 

http://www.overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2012/03/cpu/wyniki/hd7970/call_of_duty_black_ops.png

 

Jak widać, procesory mają minimalny FPS na poziomie odpowiednio 70 oraz 50 FPS. Na filmie macie praktycznie to samo, mianowicie odopowiednio 71 oraz 48 FPS. Oczywiście do wykresów każdy pomiar jest wykonywany pięć razy i wynik dopiero wtedy uśredniany, stąd te drobne różnice ;).

 

FxPower zapowiadał, że jeśli pokażę dowód w jakiekolwiek grze na to, że wyniki nie są zmyślone (co właśnie zrobiłem), to da mi spokój. Zobaczymy %-).

Link to post
Share on other sites

A więc tak Panowie

 

Intel Core i7-975 Extreme Edition @ 4,4 GHz

 

 

 

AMD FX-8120 @ 4,7 GHz

 

 

 

 

 

Jak widać, procesory mają minimalny FPS na poziomie odpowiednio 70 oraz 50 FPS. Na filmie macie praktycznie to samo, mianowicie odopowiednio 71 oraz 48 FPS. Oczywiście do wykresów każdy pomiar jest wykonywany pięć razy i wynik dopiero wtedy uśredniany, stąd te drobne różnice ;).

 

FxPower zapowiadał, że jeśli pokażę dowód w jakiekolwiek grze na to, że wyniki nie są zmyślone (co właśnie zrobiłem), to da mi spokój. Zobaczymy %-).

 

nehalem 4.4 ma praktycznie ten sam wynik co fx 4.7 ty zapowiadałeś ze i3 3.3 ma taki wiec cos ci sie nie zgadza.

Jak widac klamales i to chcialem zobaczyc

Aby dobrze grac trzeba miec i7 4.4 a nie g.... i3 lub i5 na zegarze 3.3-6 to tyle panie oszust.

Napiszę to wyraznie jestes funboyem i fanatykiem. Jak preparowales wyniki pod intela to widac na filmach co wiedza wszyscy co maja krecone fx-y.

banda redaktorow od roku opowida brednie jak to na i3 i i5 3.3 z zablokowanymi mnoznikami gra sie lepiej niz na fx-e kreconym ponad 4.5

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites

nehalem 4.4 ma praktycznie ten sam wynik co fx 4.7 ty zapowiadałeś ze i3 3.3 ma taki wiec cos ci sie nie zgadza.

Jak widac klamales i to chcialem zobaczyc

Aby dobrze grac trzeba miec i7 4.4 a nie g.... i3 lub i5 na zegarze 3.3-6 to tyle panie oszust.

 

Żartujesz sobie? 70 FPS w porównaniu do 50 FPS to jest to samo :o? Dołóż sobie różnicę zegara i wychodzi na to, że stary Nehalem jest 50% wydajniejszy zegar w zegar... Na wykresie masz też i3-530 @ 4,4 GHz - wynik to 49 FPS. Czego jeszcze nie rozumiesz? Filmy świetnie potwierdziły, że wszystkie rezultaty są prawdziwe.

 

http://img338.imageshack.us/img338/785/blackopsq.png

 

Masz swoją moc FX ;).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Żartujesz sobie? 70 FPS w porównaniu do 50 FPS to jest to samo :o? Dołóż sobie różnicę zegara i wychodzi na to, że stary Nehalem jest 50% wydajniejszy zegar w zegar... Na wykresie masz też i3-530 @ 4,4 GHz - wynik to 49 FPS. Czego jeszcze nie rozumiesz? Filmy świetnie potwierdziły, że wszystkie rezultaty są prawdziwe.

 

Proste pokaż mi film z odpowiednika dzisiejszego i3 lub i5 z zegarem bazowym. Nehalem 4.4 to *****ista maszyna i nijak sie ma to waszych tez z i3 i i5 -3.3.

Dupki z arcy i5 lub i3 przestana baki puszczac ze maja to samo co ja na 8150@4.5.

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites

Proste pokaż mi film z odpowiednika dzisiejszego i3 lub i5 z zegarem bazowym. Nehalem 4.4 to *****ista maszyna i nijak sie ma to waszych tez z i3 i i5 -3.3.

Dupki z arcy i5 lub i3 przestana baki puszczac ze maja to samo co ja na 8150@4.5.

 

Chciałeś potwierdzenia, że wyniki są prawdziwe - takowe dostałeś. Nie mam w tej chwili płyty głównej na LGA 1155, żeby odpalić ponownie tego i3-3240 (MSI Z77 MPower poszedł na dalsze testy), więc daj mi już spokój. Teraz dobrze widzę, że betonu tak nie skruszę.

Link to post
Share on other sites

Chciałeś potwierdzenia, że wyniki są prawdziwe - takowe dostałeś. Nie mam w tej chwili płyty głównej na LGA 1155, żeby odpalić ponownie tego i3-3240 (MSI Z77 MPower poszedł na dalsze testy), więc daj mi już spokój. Teraz dobrze widzę, że betonu tak nie skruszę.

 

Zmyslasz, wiesz czemu ?

Bo w tedy i3 z zegarem 4.4 walilo by nehalema 4.4. co jest nie prawda.

glowne klamstwo jakie wmawiacie to ze nie krecony i3 lub i5 z zegarem do 3.3 jest lepszy od fx-a kreconego na 4.5.

to jest ta baja w ktora ja nie wierze. fxy sie kreca te pokraczne procki intela nie.

a sa drozsze od fx-a. poza tym w aplikacjach sa szybsze od tych liczydelek ala i3

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites

Zmyslasz, wiesz czemu ?

Bo w tedy i3 z zegarem 4.4 walilo by nehalema 4.4. co jest nie prawda.

glowne klamstwo jakie wmawiacie to ze nie krecony i3 lub i5 z zegarem do 3.3 jest lepszy od fx-a kreconego na 4.5.

to jest ta baja w ktora ja nie wierze. fxy sie kreca te pokraczne procki intela nie.

a sa drozsze od fx-a. poza tym w aplikacjach sa szybsze od tych liczydelek ala i3

 

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Poczytaj sobie trochę o pierwszym i3, to się dowiesz, że te procki miały rdzenie i kontroler pamięci na dwóch oddzielnych kawałkach krzemu. Do tego sam kontroler był dużo gorszy od tego w Nehalemie, a na deser miałeś obciętą o połowę pamięć L3. Jaki był efekt? Taki, że nawet w zastosowaniach jednowątkowych i3 był dużo słabszy od i7 przy tym samym zegarze. Dopiero przy SB nawet i3 dostały porządny kontroler.

 

http://nvision.pl/media/gals/2010/86/1277482943gry_crysiswar_baza.png

 

Masz test Focusa - i3-530 niczym się nie różni od i5-650. Z każdym kolejnym postem Twój brak wiedzy jest coraz bardziej widoczny :/.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Poczytaj sobie trochę o pierwszym i3, to się dowiesz, że te procki miały rdzenie i kontroler pamięci na dwóch oddzielnych kawałkach krzemu. Do tego sam kontroler był dużo gorszy od tego w Nehalemie, a na deser miałeś obciętą o połowę pamięć L3. Jaki był efekt? Taki, że nawet w zastosowaniach jednowątkowych i3 był dużo słabszy od i7 przy tym samym zegarze. Dopiero przy SB nawet i3 dostały porządny kontroler.

 

Dobra nie krzyczmy na siebie, daj na spokojnie dla mojej ciekawosci, co wiecej nawet powiem - prosze , film z i3 sandy czy ivy i z i5 na tym co fabryka dala vs krecony fx. moze byc to ta sama gra co dales wyzej.

Nadal mnie nie rozumiesz. ja uwazam ze testy i3 oraz i5 z zablokowanym mniznikiem sa nie prawidziwe i maja onie nize wyniki od fx-a 4.5.

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites

Dobra nie krzyczmy na siebie, daj na spokojnie dla mojej ciekawosci, co wiecej nawet powiem - prosze , film z i3 sandy czy ivy i z i5 na tym co fabryka dala vs krecony fx. moze byc to ta sama gra co dales wyzej.

 

Na tę chwilę mogę tylko zasymulować i3 poprzez zablokowanie rdzeni w i7-3820.

Link to post
Share on other sites

Na tę chwilę mogę tylko zasymulować i3 poprzez zablokowanie rdzeni w i7-3820.

 

spoko spoko ale

- zegar zmniejszony

- 2 ramy nie zaden qad.

- odejmnie sie pare procent za wielka pamiec podreczna i mam nadzieje ze nie bedziesz klamal z jakims turbo w tle.

a po co ci tyle psow w domu ?

Edytowane przez FxPower
Link to post
Share on other sites

spoko spoko ale

- zegar zmniejszony

- 2 ramy nie zaden qad.

- odejmnie sie pare procent za wielka pamiec podreczna i mam nadzieje ze nie bedziesz klamal z jakims turbo w tle.

a po co ci tyle psow w domu ?

 

W porządku, ale to dopiero jutro. Muszę postawić jeszcze czysty OS.

 

Co do filmików, niestety nie wszystkie są moje, więc nie za bardzo jestem w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Osobiście mam dwa, ale Ciebie raczej nie powinno to obchodzić ;).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...