Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.anandtech.com/show/6396/the-vishera-review-amd-fx8350-fx8320-fx6300-and-fx4300-tested/5

 

Zbiera się na kolejny wspaniały temat który zakończy się kłótnią fanbojów. Nagle każdy fan AMD będzie tutaj renderował :P

 

Nie wyglądają źle? Pewnie, do renderowania są to bardzo opłacalne procesory. Tylko co z tragiczną wydajnością w grach? Wydajność pojedynczego rdzenia woła o pomstę do nieba. Nie wspomnę nawet o tym że już na starcie zjada dwa razy więcej prądu niż i5...

Link to post
Share on other sites
Our latest discrete GPU gaming tests use a GeForce GTX 680, while the older tests use the Radeon HD 5870. We're focused on looking at differences between CPUs here so most of the numbers you see are CPU bound rather than pushing the GPU to the limits. As most games are at best a mixture of single and lightly multithreaded workloads, AMD's FX platform doesn't do well here at all. If you're looking to build a high end gaming machine and want the best CPU for the job, Vishera isn't it.
Link to post
Share on other sites

Jednym słowem padlina, w ciągu roku zdołali poprawić architekturę na tyle żeby zyskać 10-15%????!!!!! To jakaś kpina, od 10 lat mam procesor AMD ale Phenom x4 będzie chyba tym ostatnim.

 

 

Hmmm... Mnie link działa. Pierwszy test na anandtech w każdym razie.

 

http://www.anandtech...fx4300-tested/5

 

Brak porównania z Penomem, kij im w oko z takim testem.

Edytowane przez Ostrowin
Link to post
Share on other sites

Bardzo fajnie wypada w porównaniu z core i7 920 z którym to phenom x4 955be mógł się równać jedynie po bardzo wysokim oc 4200-4300mhz[ mam na myśli gry ] , czekam oczywiście na testy z większą ilością gier i programów , w sumie tego się spodziewałem i nie narzekam, w grach jest dobrze a w programach bardzo dobrze .

Link to post
Share on other sites

Ostrowin intel zrobił to samo z ivy bridge wydajność wyższa o 10-15% i do tego jeszcze wyższa cena(to jest kpina), a amd niższa cena topowego modelu o 150zł i wydajność wyższa o 10-15% (to jest dobra robota)

 

Ivy to tylko zwykły shrink tej samej architektury wiec chyba nie trzba nikomu w dzisiejszych czasach tłumaczyć, że temu istotny wzrost wydajnosci nie towarzyszy. Nowa architektura pojawiła podczas premiery SB i przyniosła taki wzrost wydajności, że konsumencki średniak 2600k za 300$ spokojnie konkurował wydajnościowo z high-endem poprzedniej generacji za 999$.

Teraz pojawi się haswell i dopiero on przyniesie nową architekturę.

Link to post
Share on other sites

Ivy to tylko zwykły shrink tej samej architektury wiec chyba nie trzba nikomu w dzisiejszych czasach tłumaczyć, że temu istotny wzrost wydajnosci nie towarzyszy. Nowa architektura pojawiła podczas premiery SB i przyniosła taki wzrost wydajności, że konsumencki średniak 2600k za 300$ spokojnie konkurował wydajnościowo z high-endem poprzedniej generacji za 999$.

Teraz pojawi się haswell i dopiero on przyniesie nową architekturę.

 

 

Szkoda tylko, że intel koncentruje się na zintegrowanej grafice, obniżeniu poboru prądu i procesorach ULV. Poza tym nie ma już żadnej konkurencji w segmencie pro, dopiero za rok mają pojawić się procesory ivy bridge EP, pół roku po premierze haswella...

 

Byłbym bardzo zaskoczony gdyby haswelle przyniosły wzrost wydajności wyższy niż 15%

Link to post
Share on other sites

Biafra ja mam takie pytanko: Dlaczego dajesz gry, gdzie liczy się mocny rdzeń, a jak wiemy FX'y mają go słabego. Ja z werdyktem poczekam na benche, rendery i gry wielowątkowe.

 

No właśnie, ale zobacz że mineło już tyle czasu od premiery 4 rdzeniowych procków a kupa gier dalej ich nie wykorzystuje, nie mówiąc już o 6 rdzeniach, dlatego dla większości zwykłych zajadaczy chleba buldek jest mało atrakcyjny. Chociaż nie powiem na 5GHz dostaje kopa.

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawy gdzie jest Tomcug Adonim i ich banda :-)

Zjadło ich, Tomcuga nigdzie nie słychać. Adonim chyba sie przerazil ze tak jak pclab za testy prointel

nie dostali vishery od amd.

Zreszta tomcug zwyczajnie uciekl zapytany o fotki lub filmy z testów procesrów których nigdy nie mial.

:D

Amd znowu górą i o to chodzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biafra ja mam takie pytanko: Dlaczego dajesz gry, gdzie liczy się mocny rdzeń, a jak wiemy FX'y mają go słabego. Ja z werdyktem poczekam na benche, rendery i gry wielowątkowe.

 

Pokazałbyś mi parę swoich ostatnich renderów Anoizmrox bo aż z ciekawości mnie skręca ;) Nagle każdy fanboy AMD zaczyna renderować :rotfl: A z tymi grami wielowątkowymi to o których dokładnie mówisz? Tak z 10 pozycji z tego stulecia bym poprosił.

 

A tak serio to niezły mam ubaw czytając te brednie fanbojów. Z drugiej strony smutno mi że kolejny procek ze stajni AMD nie wpłynie na obniżkę cen godnych zainteresowania gracza procków intela bo zwyczajnie nie jest konkurencyjny :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...