Skocz do zawartości

jaka kart graficzna


Recommended Posts

witam ja tu pierwszy raz nisko sie wiec kłaniam

 

mój synek ma kompa p 3i http://sklep.benchmark.pl/product/137362/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Intel_Core_i3_2130_3_40_GHz_BOX.htmll płyta Płyta Gigabyte GA-H61M-S2v-B3 , ram 4Gb ram DDR3 1333 MHz ,zasilacz Cooler Master Silent Pro 600W

smigało to dotychczas na grafice EVGA e-GeForce 9800 GTX 512 Mb SSC

ale ostatnio niektóre gierki nie chcą chodzic płynnie proszę o poradę co kupić do tego zestawu może

 

 

MSI GeForce GTX 560 TwinFrozr II dzieki z gory ale za bardzo sie nie znam

Edytowane przez tatas
Link to post
Share on other sites

Miałem wcześniej radenona 6870 obecnie 7870 więc kilka słów mogę powiedzieć radek 6870 wydajnością jest na poziomie gtx 560 nie mylić z gtx 560TI który jest wydajniejszy w sumie niezła karta ,ale trochę prądożerna starsza generacja jest to seria 6 od amd bardzo słabo się podkręca zwłaszcza gpu, jest ciepła , Natomiast radeon 7850 jest chyba najchętniej kupowana karta graficzna w tym przedziale cenowym pobiera znacznie mniej prądu przy znacznie wyższej wydajności , ma doskonały potencjał oc jest bardzo chłodna , chyba najlepszy wybór wydajność cena

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zależy jak tanio ? jeśli cena będzie ok 600-620zł no to jeszcze się opłaca ale drożej już nie za bardzo jeszcze jakiś czas temu była to bardzo dobra karta zresztą nadal jest niezła ale radek 7850 jest wydajniejszy ,chłodniejszy , mniej prądożerny wydajność tej karty jest pomiędzy radeonem 6870 a 7850 poza tym jest on wytwarzany w starszym procesie technologicznym jak jesteś tak upartym fanem nvidia to pomyśl może nad gtx 660

Link to post
Share on other sites

now własnie kusi mnie niesamowicie ale może jakiś fachowiec podpowie mi jak to będzie hulać na moim sprzęcie ?

 

now własnie kusi mnie niesamowicie ale może jakiś fachowiec podpowie mi jak to będzie hulać na moim sprzęcie ?

 

 

a co powiecie tez na to http://allegro.pl/pci-e-gigabyte-radeon-hd7770-1000mhz-1gb-ddr5-oc-i2714875471.html albo na to http://allegro.pl/gigabyte-geforce-cuda-gtx550ti-1gb-ddr5-px-192bit-i2728511587.html

Edytowane przez tatas
Link to post
Share on other sites

550ti sobie daruj, 7770 to już ciekawsza opcja ale będzie (w teorii) słabsza jak 560ti. Choć jeśli wierzyć pclabowi to na dwurdzeniowych procesorach dzieją się takie cuda, że np. 6770 jest szybsze od GTX680:

http://pclab.pl/art51082-7.html

 

Podsumowując, za 400zł 560ti to świetna okazja, z nowych kart 7770 to bardzo rozsądna propozycja ew. sporo wydajniejsza 7850 (wszystko też zależy jakie gry Cię interesują).

Link to post
Share on other sites

głównie W.O.T po aktualizacji na 8.0 fps spadły mi z110 na 40- 50 no i co z tymi bitami 128 192,czy 256 co ważniejsze taktowanie rdzenia czy te bity zwariować idzie

 

Proszę napiszcie mi co z tymi bitami bo jak bym sie zdecydował na 7770 nowa to ma 128 bit a 560 ti ma 256 bit znów 7770 ma większe taktowanie zegara co wybrać ?

Edytowane przez tatas
Link to post
Share on other sites

Proszę napiszcie mi co z tymi bitami bo jak bym sie zdecydował na 7770 nowa to ma 128 bit a 560 ti ma 256 bit znów 7770 ma większe taktowanie zegara co wybrać ?

Jedno jest zależne od drugiego, tzn nawet karta z super szybkimi zegarami będzie wolna na wąskiej szynie (64bit), i na odwrót, 256bitowe szyny były już w czasach Radeona 9800Pro 8 lat temu.

 

W porównaniu 7770 a 560ti wygrywa znacząco ta druga.

Link to post
Share on other sites

Nie będzie śmigać, będzie zap****** :D Procesor mimo ze 2 rdzeniowy ma naprawdę zapas mocy, zasilacz także ma spory zapas. Płyta główna bez fajerwerków ale to ma akurat najmniejsze znaczenie. Proponował bym jeszcze dołożyć 4 GB ramu, koszt niewielki a od przybytku głowa nie boli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...