Skocz do zawartości

Piski w słuchawkach podczas ruchów myszy.


Recommended Posts

Witam

 

Tydzień temu nabyłem płytę MSI Z77A-G43.

 

Wszystko szło dobrze do momentu gdy podłączyłem swoje słuchawki do komputera. Są nimi ROCCAT KAVE 5.1.

 

Po podłączeniu, słyszę dziwne piski w słuchawkach podczas ruchu myszą.

 

Gdy startuję jakąś grę, np CS:GO, dźwięk jest jeszcze głośniejszy i nie do wytrzymania.

 

Proszę odpowiedzieć co mam zrobić aby wyeliminować to zjawisko.

 

Wszystko jest podłączone i skonfigurowane tak jak być powinno.

Link to post
Share on other sites

Ogolnie rzecz biorac uklad dzwiekowy na tej plycie to totalna porazka :)

Mialem ten sam problem + niedzialajacy pane przedni (choc na innych plytach dziala).

O ile piszczenie w sluchawkach ustapilo samo (nie wiem dlaczego, nie instalowalem nowych sterownikow i nic takiego co sugerowaloby interwencje w prace karty dzwiekowej) to panel jak nie dzialal tak nie dziala.

Dodatkowo chyba cos zaczynaja cewki piszczec (sekcja zasilania CPU).

Niestety, po latach z firma MSI - nasze drogi chyba sie rozeszly w dniu zakupu tej plyty.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam, w prawdzie temat dość wiekowy ale mam bardzo podobny problem, te dziwne dźwięki słychać zwłaszcza na słuchawkach a jak uruchomię jakąś grę to nie da się w słuchawkach grać. Zakłócenia słychać nawet na pulpicie ale minimalnie. Wcześniej tez miałem płytę MSI ale nie używałem słuchawek ale na w kolumnach były słyszalne piski zwłaszcza gdy uruchomiłem grę. Komputer jest uziemiony dodatkowo jest listwa zasilająca. W internecie wyczytałem, że prawdopodobnie winą jest zintegrowana karta dźwiękowa. Ciekaw jestem czy autorowi udało się rozwiązać problem zwłaszcza, że obecnie ma identyczną płytę główną a nawet procesor ten sam. W planach mam zamiar zakupić kartę dźwiękową  Esi Prodigy być może to rozwiąże mój problem jeśli nie będę musiał walczyć dalej.  

 

Zasilacz Enermax Modu82+ 525W

Edytowane przez scorpion1236
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem. Tydzień temu złożyłem kompa na GA-Z77-DS3H + I5 3350p. Zainstalowany win7 64bit. Dzwiękówka na płycie to ALC887 i jest to raczej szajs. Na starej płycie GA-EP35-DS3 miałem ALC892 i naprawdę nieźle grało. We wszystkich aplikacjach 3d typu gry czy 3dmarki w słuchawkach słychać ciche trzeszczenie. Karta to stara Asus gf9600gt z którą nigdy nie było problemu. Zasilacz też wykluczam (OCZ ModXtreme 500w). Na sterownikach 332.21 było głośniej niż teraz na 320.18. Jutro pożyczę SoundBlastera od siostry i przetestuje .

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem. Tydzień temu złożyłem kompa na GA-Z77-DS3H + I5 3350p. Zainstalowany win7 64bit. Dzwiękówka na płycie to ALC887 i jest to raczej szajs. Na starej płycie GA-EP35-DS3 miałem ALC892 i naprawdę nieźle grało. We wszystkich aplikacjach 3d typu gry czy 3dmarki w słuchawkach słychać ciche trzeszczenie. Karta to stara Asus gf9600gt z którą nigdy nie było problemu. Zasilacz też wykluczam (OCZ ModXtreme 500w). Na sterownikach 332.21 było głośniej niż teraz na 320.18. Jutro pożyczę SoundBlastera od siostry i przetestuje .

 

Być może drugi kabel od mikrofonu dotyka obudowy z tyłu. Od tego mogą być trzaski.

 

 

 

 

Witam, w prawdzie temat dość wiekowy ale mam bardzo podobny problem, te dziwne dźwięki słychać zwłaszcza na słuchawkach a jak uruchomię jakąś grę to nie da się w słuchawkach grać. Zakłócenia słychać nawet na pulpicie ale minimalnie. Wcześniej tez miałem płytę MSI ale nie używałem słuchawek ale na w kolumnach były słyszalne piski zwłaszcza gdy uruchomiłem grę. Komputer jest uziemiony dodatkowo jest listwa zasilająca. W internecie wyczytałem, że prawdopodobnie winą jest zintegrowana karta dźwiękowa. Ciekaw jestem czy autorowi udało się rozwiązać problem zwłaszcza, że obecnie ma identyczną płytę główną a nawet procesor ten sam. W planach mam zamiar zakupić kartę dźwiękową Esi Prodigy być może to rozwiąże mój problem jeśli nie będę musiał walczyć dalej. Zasilacz Enermax Modu82+ 525W

 

Może być to wina zasilacza. Przy przechodzenia podzespołów ze stanu idle następuje zbyt duże obciążenie. Może być to wina ustawienia sprzętu na bardzo dużą oszczędność energii.

Można także spróbować podłączyć zasilanie pc do innego gniazda. To też może się udać.

Pomóc może również wyłączenie urządzeń z mixera audio. Po pozostawieniu np tylko słuchawek proszę ściszyć i stopniowo zwiększać vol.

Problem jest nietypowy.

Powinno pomóc.

 

 

U mnie problem był podobny. Za każdym razem kiedy przesuwałem mysz to dysk zaczynał trzeszczeć.

Okazało się że dysk był ustawiony na mega oszczędzanie energii;)

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Witam

 

Tydzień temu nabyłem płytę MSI Z77A-G43.

 

Wszystko szło dobrze do momentu gdy podłączyłem swoje słuchawki do komputera. Są nimi ROCCAT KAVE 5.1.

 

Po podłączeniu, słyszę dziwne piski w słuchawkach podczas ruchu myszą.

 

Gdy startuję jakąś grę, np CS:GO, dźwięk jest jeszcze głośniejszy i nie do wytrzymania.

 

Proszę odpowiedzieć co mam zrobić aby wyeliminować to zjawisko.

 

Wszystko jest podłączone i skonfigurowane tak jak być powinno.

 

 

Proste jeżeli słuchawki mają mini jack i usb to podepnij samego Jacka .  gdy są podłączone pod usb pojawiają się jakieś zakłucenia :D dziękuję chwilę pomyślunku i problem przed wieczny rozwiązany 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...