Skocz do zawartości

Temperatura dysków.


Recommended Posts

Witam, mam czysto teoretyczne pytanie. Czy da się schłodzić podzespoły (w tym przypadku dysk) do temperatury niższej niż temperatura otoczenia? Oraz drugie pytanie: Jaka jest bezpieczna temperatura dla HDD?

Link to post
Share on other sites

Nie da się schłodzić w typowy sposób temperatury komponentów poniżej temperatury otoczenia (zakładam, że mówisz o temperaturze otoczenia na poziomie 20-25 stopni Celsjusza?). Do tego potrzebowałbyś np. ciekłego azotu, którego używa się w ekstremalnym overclockingu. Poza tym niektóre komponenty na dłuższą metę nie mogą pracować w zbyt niskich temperaturach (np. dyski HDD i wentylatory). Do czego Ci to potrzebne?

Link to post
Share on other sites

Hmmm. Znajomy majacy ta sama konfiguracje co ja, ma temperature dysku SSD 18 stopni, a w pokoju ma 23 (wtedy robilismy testy). Wydalo mi sie to dziwne, dlatego napisalem tutaj. Co moze zanizac temperatury? Pisze z telefonu, brak PL znakow.

Link to post
Share on other sites

Dla porównania u mnie, obudowa to Fractal Design Define XL USB 3.0 Black Pearl (ciekawe który program przekłamuje temperaturę procesora; zaznaczona na żółto).

 

 

http://img194.imageshack.us/img194/9798/beznazwy1mg.jpg

 

Komputer znajomego ze screena wyżej :) Posiada on obudowę Fractal Design Define R3.

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze 1 pytanie. Czy moje temperatury CPU są w porządku biorąc pod uwagę, że mam chłodzenie Be Quiet! BK014 i pastę Arctic Silver 5? Dodam, że procesor nie jest po OC.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...