Skocz do zawartości

Karta Dzwiekowa + sluchawki 5.1


Recommended Posts

Witam obecnie mam Genius hs-04u ale sa juz bliskie smierci niewiem czy przetrwaja juz kolejne lutowanie ;( i szukam czegos co by mozna bylo zamienic bo obecne byly pod usb i w nich mialem wbudowana karte dzwiekowa a dolby surround headphones poprostu bylo Boskie <3

 

Myslalem zeby kupic jakas tansza karte dziwiek. + sluchawki cos pod 5.1 ( w przedziale 200-300 )

 

Myslalem nad Sound Blaster Audigy 2 gdize juz na allegro mozna wyrwac za grosze < 50 dych a reszte przeznaczyc na dobre sluchawki ino jakie ? slyszalem ze Słuchawki STEELSERIES Siberia sa dobre :)

 

Zastosowanie oczywisce do Gier + sluchanie muzyki no i ogolnie uwaielbiam czysty dzwiek z sluchawek,

 

Co polecicie, doradzicie ;) ?

Link to post
Share on other sites

sluchawki cos pod 5.1

Stereo jest lepsze.

slyszalem ze Słuchawki STEELSERIES Siberia sa dobre :)

Najlepsze spośród przereklamowanych słuchawek z napisem "for gamers", ale jest spora gama lepszego sprzętu w takiej samej cenie.

Myslalem nad Sound Blaster Audigy 2

Jeśli myślisz nad Audigy 2 ZS Gold to tak, reszty się nie opłaca, jeśli nie to bierz xonar'a DG.

Szukasz zamkniętych, które dobrze wytłumiają dźwięki, czy półotwartych w stylu akg k514?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepsze spośród przereklamowanych słuchawek z napisem "for gamers", ale jest spora gama lepszego sprzętu w takiej samej cenie.

 

chyba o AKG GHS 1 zapomniałeś ;) też for gamers ale grają sensownie ;)

 

Z słuchawek for gamers jeśli nie chciałbyś kupować karty dźwiękowej to mogę Ci polecić Corsair Vengeance 1500 (http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/corsair-vengeance-1500-test-rywala-akg-ghs-1-4506.html)

Jeśli jednak chcesz iść dalej to np. K 540 z tym, że trzeba uważać na pałąk. GHS 1 to bardzo ciekawy model, ale może okazać się niewygodny - w zasadzie jedyny minus.

Przejrzyj sobie ofertę porządnych marek (AKG, Sennheiser itp.). CAL!-e też są warte rozważenia.

btw wkrótce rusza sprzedaż nowych słuchawek JBL-a - wydają się bardzo ciekawe.

W podanej cenie znajdziesz model JBL J55. J88 będą już nieco droższe.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem Logitechy G35 i obecnie zastanawiam sie czy ich nie zwrocic.. dzwięk przestrzenny to masakra kompletnie nie moge rozpoznac z ktorej strony ktos idzie

( poprzednio miałem Geniusy HS-04u słuchawki za 80 złotych rowniez z wbudowana karta dzwiekowa i sytemie dolby surroud 7.1 ale graly o niebo lepiej )

od czasu do czasu przestaje słyszec niektore dzwieki np załączanie latarki w fallout3 i po przełaczeniu dolby na off potem na on znowu dopiero słysze je..

Nie wiem czy trafil mi sie jakis bubel czy poprostu sa gorsze od słuchawek za 80 złotych poniewaz sa to "pro gaming"..jakos dzwieku polepszyl sie jak zwiekszyłem tony niskie i wysokie ale dalej "7.1" kuleje i ma moze cos w tym spolnego ze nie moge przełaczyc słuchawek z 16 bit 44100 Hz ?nie mam wg opcji 32 48000 czy jakos tak ; <

 

edit @ po namysle zostaje przy tym ze muszyka gra juz ok po wyregolowaniu ale co z tym pozycionowaniem wiem po porzednich słuchawkach ze jest to mozliwe i swietne moze mam cos zwalone w tych sluchawkach ?

Edytowane przez Terrorek
Link to post
Share on other sites

Trzeba było zastosować się do tego co napisali koledzy wyżej a teraz to można jedynie Ci pogratulować wyboru, który nie ukrywając był wyborem złym i bezsensownym.

G35 tak jak i G930 to przereklamowany badziew, który ze słuchawkami ma wspólny tylko kształt.

Awaryjne, kiepskiej jakości plastik i odpustowy wygląd. Tak można je podsumować. Do tego pseudo gejmingowy dźwięk, który jest tak zniekształcany przez oprogramowanie, że nie wiadomo czy grają czy nie.

 

Pr0 Gaming to one na pudełku tylko mają napisane, bo żaden pro ich nie używa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra sklep przyjoł gwarancje zwrotu czyli pozbyłem sie ich ;)

tak wiec z tego co wywnioskowałem mam do wyboru

 

Audigy 2 ZS Gold ( ponoc ma problemy w windows 7 ) ?

Xonar DG 5.1

Xonar DX 7.1 ( ino ze ten jest troszke drogi )

 

tak mysle nad tymi DG ino czy 5.1 nie bedzie wiekszym problemem w grach od 7.1 ? na ktorym w sluchawkach bedzie lepsze pozycjonowanie dzwieku ? i czy to ma wg cos wspolnego bo moze chodzi tylko o podlaczenie glosnikow 7.1 a w przypadku dg 5.1 ?

ale ponoc dx lepiej graja ?

 

Porsze jeszcze raz o pomoc i tym razem sie was poslucham hehe :menda:

Link to post
Share on other sites

Słuchawki tez mam kupic a glosniki mam Tracer SUITA TRG-5SK-1500-A-4 5+1 ino ze zamiast tych satelit mam 2x Philips FB 535 PH oraz 2x Philips SS15R-PH.

Ino ja z tego kozytam moze 2-3 razy w tygodniu jak ogladam jakis film z dziewczyna ;) bo tak to caly czas na słuchawkach wiec tak wiec i dzwiekowke bym kupowal pod sluchawki.

 

No okolo 100 na karte i 100 na słuchawki parenascie zlotych +/-

no chyba ze roznica pomiedzy tymi kartami co podalem wyzej a Xonar-em DX jest duzo to bym na niego popolowal ostatnio widzalem na allegro poszedl za 150 ;)

 

Co do sluchawek to dzis w sklepie przetestowalem Sennheiser hd 201 ładnie czysto grały co prawda posciłem je z telefonu wiec strasznie płytko. ale jeszcze ogladam sie za Superluxami 681 albo 669.

Zastosowanie do wszystkiego gry muzyka film z naciskiem na gry ;)

Edytowane przez Terrorek
Link to post
Share on other sites

a Xonary DG beda dobre z Superluxami 681 ?

 

I moglby ktos odpowidzec na to to czy jak karta dzwiekowa jest 5.1 lub 7.1 to chodzi o to czy np w słuchawkach odtwara dzwiek 7.1 czy 5.1 czy tylko jaki zestaw glosnikow mozna pod nia podpiac ?

 

 

te fiio maja cene z kosmosu wiec odpada :)

Edytowane przez Terrorek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...