Skocz do zawartości

Problem po wymianie chłodzenia.


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Jakiś czas temu złożyłem sobie komputer. Przez około miesiąc wszystko chodziło jak należy. Byłem bardzo zadowolony z wydajności komputera. Lecz był jeden problem. Chłodzenie BOX'owe

Phenoma II X4 było strasznie głośnie w stresie. Postanowiłem więc, że wydam pare złotych i kupie nowe chłodznie. Padło na Sillentium PC Spartan. Rozłożyłem komputer, zamontowałem nowe chłodzenie i niestety lipa. Przy włączeniu komputera wszystkie wiatraki (tj. chłodzenie CPU, GPU, zasilacz i dodatkowy wentylator na przodzie obudowy) chodzą znakomicie. Ale tylko one. Reszta nie żyje. Nie słychać nawet BEEP Na monitorze czarno, a w mojej głowie coraz większe wk*****e. Dodam jeszcze, że resetowałem BIOS'a, sprawdzałem RAM'y na wszystkie sposoby i nic. Proszę o pomoc.

 

Specyfikacja komputera:

MoBo: Gigabyte 970A-D3

CPU: AMD Phenom II X4 Black edition

RAM: Kingston Hyper X blu 2x4GB

GPU: ASUS Radeon 7770 1GB

Zasilacz: Ocz Stealth X Stream 2 500W

Link to post
Share on other sites

Czy do chłodzenia był backplate? Jeśli tak to sprawdź, czy przykręciłeś go dobrą stroną. Mój kumpel odwrotnie przykręcił i kompa odpalił. Zwarło mu wszystkie styki, które backplate zakrywał i zjarało płytę. Nie chcę obrazić autora sugestią takiego błędu, ale każdemu się może zdarzyć.

 

Spartan niema backpleta

Link to post
Share on other sites

Więc tak. Byłem w serwisie i u złotnika i lipa. w serwisie powiedzieli mi, że oni nie mają sprzętu to lutowania i raczje nikt mi tego nie zrobi. Złotnik zaś powiedział, że zrobiłby to ale ma palnik o zbyt duzej mocy ok. 2000 stopni C. Wspomniał też, że moge to zrobić przy pomocy kleju przewodzodzącego i igły. Tylko teraz pytanie jak? Nie moge tak poprostu wyrzuc 450 zł do śmieci...

Edytowane przez sebaryu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...