Skocz do zawartości

Komputer zwolnił po ponownym złożeniu


Recommended Posts

Witam, dzisiaj rozłożyłem komputer już 2 raz w ciągu miesiąca (wcześniej nic nie występowało) wystąpił gwałtowne spowolnienie komputera i straszne lagi w grach.

Nie wiem co może być przyczyną, czy źle podłączone kable albo coś z procesorem.

 

Wysyłam zdjęcia bo zostały mi 2 wtyczki nie podłączone

 

 

http://imageshack.us...6/bench001.jpg/

 

http://imageshack.us...6/bench002.jpg/

 

http://imageshack.us...1/bench003.jpg/

Link to post
Share on other sites

W grach 2-7 fps, strony w przeglądarce ładują się 3x wolniej niż przedtem. Intel pentium D 2,66 ghz, 3 gb ramu, gainward gtx 260 golden sample, płyta asus p5pl2. Jeszcze mianowicie mam problem z głośnym radiatorem, pomimo oglądnięcia wielu poradników jak założyć problem był z kołkami więc jak przywaliłem w nie : D to się niektóre połamały i powyginały, więc z tym też jest problem.

Najlepiej by się z przydało oddać do jakiegoś znawcy - a dopłacać nie chce bo nowy biore.

Link to post
Share on other sites

Hm, to głupio zrobiłeś że na siłę próbowałeś coś zrobić.

 

Ułamałeś kołki mocujące radiator do procesora. W tym momencie mogło mocno pogorszyć się przewodzenie ciepła między CPU a radiatorem. Możliwe że CPU przegrzewając się zmniejsza taktowanie co odczuwalne jest mniejszą wydajnością. Włącz Speed Fan i podaj temperaturę rdzeni pod obciążeniem.

 

Problemem może też być dysk twardy który jest stary i sypie błędami lub po prostu wolno ładuje. Sprawdź też czy aby na bank wszystkie kości RAMu są widoczne przez system (np programem CPU-Z)

 

Rozumiem że z przeglądarki korzystasz innej niż Internet Explorer?

Link to post
Share on other sites

O masakra. No to zajechałeś chłodzenie na CPU. Pozostało spróbować dorwać używane kołki na allegro albo cały radiator z kołkami. Takie rzeczy za grosze można kupić.

 

Lepiej komputer do tego czasu połóż na boku żeby radiator leżał na CPU bo widać lekko tylko z nim się styka.

 

Czy montując komputer po raz któryś tam nałożyłeś nową pastę termo-przewodzącą na procesor? Czy radiator został oczyszczony z kurzu? Takie rzeczy też mają wpływ na temp CPU i przewodzenie ciepła.

Link to post
Share on other sites

Tak, paste to chyba najdroższą z syntetycznych diamentów na podstawkę i procesor nałożyłem. Ale widać, że nie styka podstawka z procesorem i jest szpara z 5 mm, przy wyłączeniu i szybkiej rozbiórce ta pasta aż była rozpuszczona. Radiator jak i cały komputer był czyszczony nie dawno.

 

Jak sądzisz? czy przy kupnie nowego radiatora te problemy z niskim fps, ładowaniem stron zniknął?

Link to post
Share on other sites

Możesz sprawdzić. Poproś brata/żonę/kolegę/kogokolwiek by Ci pomógł i mocno radiator przycisnął do procesora podczas jego pracy. Ty przetestuj go kilka razy w tym czasie. No i sprawdź temperaturę. Pod obciążeniem nie powinien mieć więcej niż 70*C (co i tak jest dużą temperaturą) w IDLE około 40-45*C powinno być.

 

Tak przynajmniej sprawdzisz czy rozwalone chłodzenie ma istotny wpływ na działanie komputera. Ale nawet jak niewiele to pomoże (chociaż temp pewnie spadną) to chłodzenie będzie trzeba sprawić nowe (ewentualnie same kołeczki jak da radę)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...