Skocz do zawartości

Phenom x4 965 mnożnik.


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Niedawno udało mi się podkręcić Phenoma x4 965 z 3.4 na 4.0 gHz stabilnie za pomocą mnożnika.

Po podniesieniu mnożnik jest sztywno zablokowany na x20 podczas gdy nie podkręcony w idle lub podczas przegladania internetu jest automatycznie w razie potrzeby zmieniany z wartości x4 (800 mHz) do x17 (3400 mHz).

I tu pojawia się pytanie czy można ustawić bios w ten sposób zeby mnożnik zmieniał się automatycznie pomiędzy x4 a x20?

Płyta główna Gigabyte GA-MA770-UD3

Edytowane przez krychu2007
Link to post
Share on other sites

Raczej da się tak zrobić, ja jak podkręcałem swojego phenoma w tym programie Overdrive czy coś takiego, i miałem w idle te x4 i 800mhz a w zależności co robiłem samo się przestawiało na 4.0.. Tylko nie wiem czy można w tym overdrive ustawić na sztywno, ponieważ po ponownym uruchomieniu kompa, taktowanie zniża się do normalnych wartości 3.2...

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

W biosie to można już nic nie robić. Takie skokowe zmiany można sobie ustawić software'owo za pomocą k10stat. U mnie np. szyna jest podniesiona do 240 MHz (daje mi to 960 MHz na DDR2) a procesor ma 4 stany zależnie od obciążenia - teraz, gdy to piszę ma 1080 MHz, przy obciążeniu podnosi się stopniowo mnożnik i napięcie, aż dochodzi do 4,32 GHz. Chłodniej, ciszej, a nie ma potrzeby żeby cały czas szedł na max. kiedy większość czasu go nie obciążam. Do tego wiatrakiem steruję za pomocą Speedfana - też wg moich ustawień, lepiej można dobrać samemu parametry niż zostawiając to płycie.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Wydaje mi się, że nie jest to bezpieczne powiedzmy dam napięcie 1.5 V a on może mi podnieść sam np. 1.6 V.

Jak dla mnie powinno się wyłączać opcje, która podbija napięcie pod obciażeniem. Nie pamiętam dokladnie jak to się nazywało.

Teraz jak sprawdzałem mam ustawione na 1.41 V w biosie ale tak na prawdę pod obciążeniem mam 1,45 V

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...