Skocz do zawartości

Problem z karta graficzna


Recommended Posts

Witam

Wczoraj gralem sobie w battlefield 3 gram gram a tu nagle jakby lag i ekran sie zaciol na ulamek sekundy i potem sie wylaczyl ekran byl caly czarny a komputer dzialal, dzwieku tez niebylo, wylaczylem komputer i wlaczylem, monitor dalej byl czarny a komputer dzialal tylko jak wlaczylem to bylo takie pi pi pi takie piskanie i potem dalej komputer dzialal ale ekran caly czarny.

Napewno jest cos z karta bo monitor dziala na starej karcie ati radeon hd4870 512mb

Ta nowa co sie popsula to byla ati radeon hd6870 1gb

 

I teraz mam pytanko co moglo sie w niej popsuc czy ona juz niebedzie dzialala mam ja wyrzucic czy co moze da sie ja jakos naprawic czy cos ? kupilem ja 2 miesiace temu :(

Edit:Jeszcze dodam sprzet w razie czego

Zasilacz:chieftec 440v

Procesor:Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz

pamiec:4096MB

windows 7 64bit

plyta glowna :Gigabyte Technology EP31-DS3L

 

Z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez I3arty
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że rzeczywiście zasilacz nie powala. Ale winy upatrywałbym w temperaturach, a mianowicie coś się mogło przegrzać i dlatego ci się komputer wyłączył, u mnie przykładowo jak się podgrzała sekcja zasilania w starym radosławie 4890 to się wyłączył monitor, a komputer dalej sobie pracował, dopiero reset pomógł. Proponuję pobrać program OCCT i kliknąć sobie w zakładkę power supply i tam włączyć test. Jak się wyłączy to znaczy że z którymś podzespołem jest coś nie halo. Możesz popatrzyć wtedy (chociaż to mało miarodajne) na wykresy które zostaną wygenerowane i zobaczyć jak tam na liniach 12V i 5V i jakie masz temperatury.

Link to post
Share on other sites

2x up

tak wentylator sie kreci w karcie jak wloncze komputer ale niewyswietla sie nic na ekranie jest tylko takie pi pi pi takie piskanie

 

1x up ok to pobiore ten program i mam wlaczyc test na nowej karcie chyba co nie , bo na starej niebede widzial co i jak bo sie nic niewyswietla

 

ps stara karta miala 80 stopni jak normalnie na szperalem po necie wiec poczytalem na forach jak zmniejszyc tempterature wiec poszedlem i kupilem taka paste thermal compaund z atrix i posmarowalem tak poczyscilem i szalu niema z 80 na 70 spadlo ;/

macie jeszcze jakies sposoby na zmniejszenie temperatury ?

 

edit 1x up no to ja tak samo mialem komputer dalej pracowal tylko monitor sie wylaczyl

 

EDIT2 2XUP zrobilem ten test slyszalem jak wentylatorki pracowaly mialem 15-24fps po 30sekundach i potem dalej chodzilo temperatury podskoczyly do 50 (niewiem gdzie byla temperatura karty graficznej) i wylaczylem po minucie i potem zamulal przez chwile komp przez jakies 30-50 sek

 

 

Pomoz ktos z ta karta bo niewiem czy da sie ja jakos naprawic co sie w niej popsulo i czy to juz jej koniec ??

Edytowane przez I3arty
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta jest na gwarancji to tylko serwis. Skoro komputer piszczy (podejrzewam że jest jeden długi dźwięk i trzy krótkie, bo masz płytę z biosem Award) to znaczy że karta jest uszkodzona. Gdyby tylko się przegrzewała to komputer by nie dawał komunikatu o błędzie karty graficznej tylko poprostu by się nie włączył (wszystkie wentylatory by się kręciły ale nic by się nie pojawiało i nie byłoby dźwięku ze "speakera").

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...