Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 670 2GB czy Gigabyte Radeon HD 7970 3GB


Recommended Posts

Rozmawiałem z kilkoma sklepami i wszędzie się okazuje, że nie dodają gier. Dzwoniono do hurtowni i nic nie wiadomo. Promocja o której mówi AMD ma objąć tylko kilka sklepów w polsce, które będą musiały spełnić dość rygorystyczne wymogi. Ergo? Podejrzewam, że sprzęcik będzie droższy w tych wybranych sklepach.

 

Ja zdecydowałem się ostatecznie na 670 i nie żałuję bo prawda jest taka, że co test to inne wyniki. Niby z nowymi sterami 7970 wygrywa nawet z 680, jednak tylko w niektórych grach to raz, dwa - geforce też może coś takiego wymyślić :) Pytanie na ile naciągany jest wynik 7970 i na ile można go jeszcze naciągnąć :) Zobaczymy co da z siebie mój 670 po oc :)

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem jednak nvidia lepsza od radeona gtx 670 to lepszy wybor niz 7970

a te wykresy w wynikami to nie wiem skad sa np tu :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-gtx-670-i-680-test/strona/17957.html

gtx 680 w 1080p min ma 76 klatek a nie ja tu podaja 55 ?? nie rozumiem tego

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

min ma 76 klatek a nie ja tu podaja 55 ?? nie rozumiem tego

Kolego popracuj nad składnią i interpunkcją - czasami trudno wydedukować o co ci chodzi :)

 

A do tego że nie rozumiesz - różne testy są przeprowadzane na różnych sprzętach (każdy komponent inny daje inny wynik) oraz na innych parametrach samej gry. To de facto daje nam rozbierzne wyniki. Weźmy pod uwagę również fakt, że każdy test może być przeprowadzany na innej mapie itp itd. Moja opinia - nie warto się sugerować tabelkami tak do końca.

 

Pozatym czasami są porównywane referencyjne modele z niereferencyjnymi i tutaj robi nam się kaszana :) Polecam chip.pl tam masz dokładne testy danych modeli do porównania i - faktycznie - tam lepiej wypada nvidia 670 :) (porównałem 7970 gigabyte WF i 670 gigabyte WF )

Edytowane przez John Clark
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no wlasnie sam piszesz lepiej wypada gtx 670 od radeona 7970 wiec nie rozumiem dlaczego wiekszosc ludzi doradza przy wyborze miedzy tymi kartami radka skoro to gtx jest ( takze wedlug mnie ) hm stabilniejszym , lepszym wyborem

ps. sorki jesli cos niezrozumiale napisalem ;)

Link to post
Share on other sites

na nowych sterownikach 7970 jest wydajnieszy od 670, po za tym jest 2,5 mocniejszy od 680 w opengl

 

najnowsze sterowniki np w bf3 daja wzrost wydajnosci o ok 6 % a nie jak podaje amd 20% :) a co to jest wlasciwie opengl ??

nie dajcie sie naciagnac na tebelki i darmowe gry przy zakupie karty to nic innego jak chwyt marketingowy ktory ma na celu sprzedaz jak najwiekszej ilosci kart

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Wielu ludzi poleca radka bo jak twierdza 'jest stworzony do oc' ... Szczerze mówiąc widać to po tym, jak wychodzą coraz to lepsze 7970 ale z chłodzeniami od producenta a nie z podstawką, oraz wersja Ghz, która niczym się nie różni od podstawki poza tym, że jest podkręcona i ma dodatkowe czujniki (czyli jak będziesz chciał ją jeszcze podkręcić to sporo ryzykujesz bo producent wyciska coraz więcej z tej pomarańczki - jak widać zwiększony pobór prądu i temperatura).

 

O podkręcaniu nvidii mało kto mówi, jednak widziałem kolesia, który taktowanie 670 wyciągną na (uwaga!) 1300 więc moim zdaniem nadal nie warto się sugerować jednym ani drugim.

 

P.S. Dodatkowe gry to wielki argument (jak by nie patrzeć 300zł w kieszeni) niestety w polsce są jeszcze nie do osiągnięcia, a jak wcześniej pisałem nawet jak będą, to w małej ilości sklepów so - ceny będą większe (jednak sprzedawca naliczy sobie marżę za to co musi zrobić, aby brać udział w promocji prawda?).

 

Moim zdaniem 670 i 7970 są na tym samym poziomie (niezależnie od sterowników, bo one co chwile się zmieniają, a to, że teraz np w BF3 podniosła się wydajność 7970 nie świadczy, że np. za rok w BF4 (i innych grach) 670 nie będzie lepszy... przecież nie znamy od "środka" złotego patentu AMD na wyciągnięcie takiego wyniku z karty, a nvidia może się pokusić o to samo).

 

Należy sugerować się ceną - jeśli jeden kosztuje 1520 zł a drugi 1540 to wybrać ten tańszy i tyle, ale jeśli do radka dodadzą gry (chociaż w polce jeszcze nie dodadzą) to radka, mimo tej samej ceny.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

O podkręcaniu nvidii mało kto mówi, jednak widziałem kolesia, który taktowanie 670 wyciągną na (uwaga!) 1300

Haha 1300MHz. Zobacz sobie tu 56% zgłoszonych w tej ankiecie kart 670 wyciska 1300MHz lub więcej.

 

Znakomita większość sześćsiódemek bez problemu pociśnie takie takty, zachowując przy tym rozsądne temperatury i kulturę pracy, czeego absolutnie nie można powiedzieć o tak wysoko podkręconym radku.

Link to post
Share on other sites

foxy97 - mylisz się kolego - tutaj porównują podkręconego radka z 680 a weź np. 680 gigabyte wf3 albo 680 sapphire vapor-x i wtedy porównaj.

 

Tak jak mówię te teściki nie sa w 100% rzetelne. No i nie można porównywać na bazie tylko 1 gry, bo (raczej w polsce) mało jest ludzi, którzy co rok zmieniają karty na nowe, tylko one mają podziałać 2-4 lat a nowe gry mogą mieć w pompie te sterowniki radeona i pokażą faktyczną wydajność.

 

Nie mniej obstawiam przy opcji - 670/7970 kupować w zależności od ich ceny. 680/7970ghz - wybrał bym 680.

 

 

@effendi360 - chyba mamy fanatykboja :)

Edytowane przez John Clark
Link to post
Share on other sites

56% zgłoszonych w tej ankiecie kart 670 wyciska 1300MHz lub więcej

Gdzie Ty tam widzisz 56% ?

 

Udział kart, których posiadacze podbili je powyżej 1,3 GHz : 11% Gigabyte, 9% Asus Top, 3% Asus non-Top, 14% EVGA.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dobra, dobra. Przeprosiłem.

 

Ale macie z drugiej strony problem. Wedle polskiego prawa kupujący ma 10 dni na zwrot bez podawania przyczyny. Kupić jedną kartę, poużywać tydzień oddać, zamówić drugą, poużywać oddać. Zdecydować się na tą, która nam lepiej pasuje.

 

Bez kitu sam następnym razem tak zrobię.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte 28% Asus TOP 18% Non top 10% Suma 56%

Toż tego się nie sumuje ! To jest procentowa ilość kart danego producenta, którą idzie tak wysoko podbić. Nie wiem, skąd Ci się wziął pomysł, żeby to dodać (jest sobota, więc mam pewne przypuszczenia ;) ) Z tego co najwyżej można średnią wyliczyć.

Link to post
Share on other sites

I to jest dobry pomysł, ale czasami prawo nie jest uczciwe. Wyobraź sobie sprzedawcę w małym sklepiku, który specjalnie dla ciebie zamówił kartę a ty ją zwracasz.. gość może pójść z torbami :) Duża korporacja ok, ale wtedy dorzucasz koszt przesyłki i warto płacić ? 4 razy za przesyłkę? Moim zdaniem rzut kostką będzie równie dobry przy wyborze :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...