Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem komputera


Recommended Posts

Witam, mam problem z uruchamianiem komputera, mianowicie zainstalowałem niedawno na próbę kartę grafiki (7900GT) która jak się okazało namieszała mi w systemie - chyba, bo komputer do której ją wsadziłem leżał odłogiem z rok i nie był używany, więc do końca nie wiem czy po zainstalowaniu karty pojawił się błąd czy może był już przed.

 

W każdym razie wywaliłem tę kartę i wsadziłem wcześniejszą, a komputer chyba z 5-6 min siedzi w Bosie zamim włączy Windows. Udało mi się włączyć go w trybie awaryjnym (kolejne 2-3min) później przy wyłączaniu (kolejne 10 min) mignął blue screen na którym było coś o crash-u.

 

Po uruchomieniu pojawia się komunikat:

G31M-ES2L F6

Main Processor: Pentium® Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz (200x13)

<CPUID:0001067A Patch ID:0A07>

 

następnie test pamięci,

kolejno pokazuje się okno z poziomu biosu zatytuowane:

CMOS cheksum error - Deflauds loaded

POST error occurs!

i można sobie wybrać:

Profile 1) : Deflaut

Success Boot Record : Last Known Good

Success Boot Record 1) : 3 times

Success Boot Record 2) : > 5 times

Success Boot Record 3) : > 5 times

 

i czarny ekran z wyborem jak ma uruchomić się Windows

 

Oczywiście właziłem do biosa i przywracałem ustawienia domyślne, wyciągałem i przekładałem RAM, resetowałem Bios przez wyciągnięcie baterii i tak zostawiłem go na 7h i nic...

 

Komputer to:

Procesor: E5300

Płyta gł: Gigabyte GA-G31M-ES2L

Karta graf: Gigabyte HD 5450

RAM: Hynix 2GB, 1GB

HDD: Samsung HD322HJ

 

i powiedzcie co to może być .... ja już nie mam pomysłów - coś z zasilaczem?

Link to post
Share on other sites

Niestety nie -odłączyłem dysk a bios dalej się uruchamia jak by procesor miał 4Mhz, i dopiero po 5-6min komputer może się połapać że nie ma dysku twardego

 

I w ogóle to już postanowiłem zresetować bios zworkami i po tym nawet mi się na monitorze obraz nie wyświetlał. Na szczęście po zmianie kości RAM znów mam obraz.

 

Płyta gł. - chyba uszkodzona

Edytowane przez Danielsnm
Link to post
Share on other sites

Buhahhahah!!!!!!!!!! ręce opadają!!! wlazłem w BIOSA i próbowałem jeszcze coś popatrzeć pozmieniać, sprawdzić czy pamięć CMOS się wyczyściła.

Popatrzyłem na Bootowanie i mnie olśniło! jak grom z nieba!

Patrzę, a komputer pod osłoną ma przecież slot do odczytu kart SD, a w owym slocie jest karta, no i bootowanie ustawione żeby najpierw czytnik kart a dopiero potem HDD szedł. CO za mega głupia przyczyna problemu, a ja już zasilacz sprawdziłem, pamięciami żonglowałem, dysk odłączałem, kartę grafiki zmnieniałem echhh w każdym razie rozwiązany problem :D

 

A przy okazji tą kartę co sprawdzałem (7900GT) to reanimowałem w piekarniku przy 160stopniach i działa choć wcześniej nie dawała znaków życia więc to wygrzewanie kart to nie mit. :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...