Skocz do zawartości

Chłodzenie do OC 2500k [ MACHO HR-02 REV.2 + MX-2 ? ]


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

tak sie składa, że mam Zalman ZM-STG2 tylko, że otwartą 2,5 roku temu (dużo jeszcze jej zostało w strzykawce). Jest jeszcze zdatna do uzytku ??? czy muszę kupić nową.

Ja bym kupił nową.

 

PS co to znaczy "nie wymaga wygrzewania" nie wystarczy wycisnąć

Czyli pasta zaraz po aplikacji osiąga maksymalne własności termo-przewodzące.

Większość past potrzebuje wygrzewania, czyli osiąga swą maksymalną wydajność dopiero po upłynięciu / zazwyczaj / kilku godzin pracy pod pełnym obciążeniem procesora. Niektórzy producenci zalecają nawet 200 godzin wygrzewania .

 

A z mojej strony, polecam aplikować pastę na całej powierzchni IHS procesora / rozsmaruj jak najcieńszą warstwę na całym CPU /

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli była szczelnie zamknięta, to się nadaje, aczkolwiek czasem widziałem w starych pastach jej rozwarstwianie się w strzykawce lub wyschnięcie, robi się twarda. Tak na dobrą sprawę pasty tracą swe własności gdy "pracują" .

Ja tam wolę jakichś staroci nie aplikować na CPU. Pasty są stosunkowo tanie, można kupić w saszetkach na jedną, dwie aplikacje dosłownie za grosze. Albo poszukać u znajomych :D

Link to post
Share on other sites

jaką ilość tej pasy wycisnąć, aby potem ją rozsmarować i czym to najlepiej zrobić? tu jest fajny filmik http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4&feature=player_embedded (jednak kolo coś pisze, że powstają bąbelki powierza przy rozsmarowywaniu)

Z tego co pamiętam Zalman ZM-STG2 jest dość gęsta. Może lepiej jest nałożyć pionową kreskę i po prostu docisnąć radiatorem.

Edytowane przez maczeta555
Link to post
Share on other sites

:o 4g to na kilkanaście, a nie kilka aplikacji ;)

 

Nie no nie przesadzajmy z tymi kilkunastoma, aplikowałem tak jak radzi t.luk(chciałem co prawda na "krzyżyk", ale dla pewności wziąłem po całym procu i na pewno za dużo nie dałem) a jednak poszło trochę tego ze strzykawki...

 

hmm czyli wychodzi na to, że na "krzyżyk" jest najlepiej...na razie mam super temperatury więc nie będę nic kombinował, ale może kiedyś zrobie tego cross-a ;)

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

(jednak kolo coś pisze, że powstają bąbelki powierza przy rozsmarowywaniu)

Chyba w jego mózgu...

 

Nie no nie przesadzajmy z tymi kilkunastoma,

 

Czytaj i się ucz

 

A tu przytoczę kilka liczb

 

 

 

Dane techniczne Arctic Silver Matrix

  • Ilość pasty w opakowaniu: 2,5 g
  • Przewodzi prąd: Nie
  • Przewodność cieplna: Brak danych
  • Cena: 16,90 zł
  • Nakładanie: Łatwe
  • Średnia ilość zastosowań: 5-10 razy.

Dane techniczne Coolink Chillceramic

  • Ilość pasty w opakowaniu: 10 g.
  • Przewodzi prąd: Nie
  • Przewodność cieplna: Brak danych
  • Cena: 39,90 zł
  • Nakładanie: łatwe
  • Średnia ilość zastosować: 20-30 razy.

Dane techniczne Prolimatech PK-1

  • Ilość pasty w opakowaniu: 5 g.
  • Przewodni prąd: Tak ale w małym stopniu (producent twierdzi, że nie przewodzi)
  • Przewodność cieplna: 10.2 W/mK
  • Cena: 49 zł
  • Nakładanie: Łatwe
  • Średnia ilość nałożeń: 15-20 razy.
Dane techniczne Revoltec Diamond Grease
  • Ilość pasty w opakowaniu: 6 g.
  • Przewodzi prąd: Nie
  • Przewodność cieplna: 4 W/mK
  • Cena: 21 zł
  • Nakładanie: Bardzo łatwe
  • Średnia ilość nałożeń: 25-30 razy.

 

 

 

Owszem, sporo zależy od gęstości pasty i umiejętności w jej aplikacji, ale z doświadczenia wiem, że czterema gramami pasty można sporo IHS'ów "upaprać"

 

Nawet IC Diamond7 Carat wystarcza na kilka aplikacji, jak się umie to robić.

 

Dane techniczne IC Diamond7 Carat

  • Ilość pasty w opakowaniu: 1,5 g.
  • Przewodzi prąd: Nie
  • Przewodność cieplna: 4,5 W/mK
  • Cena: 39,90 zł
  • Nakładanie: Bardzo Trudne
  • Średnia ilość nałożeń: 1-3 razy.
Link to post
Share on other sites

aż poszedłem zobaczyć tę swoją strzykawkę i możesz mieć rację, 1 raz nałożyli mi pastę w sklepie(nie wiem po co gdyż chłodzenie i tak nie było zamontowane), 2 raz nałożyłem ją sam i zostało jeszcze tego sporo, tylko dla mnie ciężko ocenić było na ile tego jest... ale wierze na słowo. No nic kupiłem za dużo pasty:P

Link to post
Share on other sites

jaką ilość tej pasy wycisnąć, aby potem ją rozsmarować i czym to najlepiej zrobić?

Wyciśnij troszkę, zacznij rozprowadzać, jeśli Ci braknie, wyciśnij więcej.

Możesz czymś w rodzaju karty kredytowej, szpatułki / czasem do lodów w sklepach dają takie płaskie plastikowe łyżeczki /

 

Niektórzy producenci dodają jakiś gadżet do aplikacji pasty :

- pędzelek

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/gk/ie/1h/ni5lz1.jpg

 

- "szpatułka"

http://elchapuzasinformatico.com/wp-content/uploads/2012/08/Prolimatech-PK-06.jpg

 

- "karta kredytowa"

 

http://images.thecoolingshop.com/product_images/large/ZUWA_032_2.jpg

 

Moim zdaniem szpatułka jest najwygodniejsza, pędzelek tylko do bardzo rzadkich past.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...