Skocz do zawartości

Mini-recenzje miesiąca - co się z nimi dzieje?


Recommended Posts

Benchmark nie ma redakcji... tyle w temacie, albo na urlopach wszyscy. Osobiście jestem zażenowany obecną sytuacją portalu. Mini recenzje praktycznie nie są publikowane bo osoba za to odpowiedzialna nie szanuje pracy użytkowników. To jest zwykły brak szacunku do pracy włożonej w napisanie takiej mini recenzji. Jeśli ktoś z redakcji to czyta, w co wątpie to jedyne rozwiązanie to zwolnienie pachołka od minirecenzji.

Link to post
Share on other sites

Pozatym "dużo pracy w redakcji" objawiłoby się wysokiej jakości testami, zestawieniami, publikacjami. Do tego w dużej ilości. Redakcja serwuje testy pojedynczych urządzeń, brak jakichkolwiek porównań i niekompletne premierowe testy. Nie wiem jak stoi redakcja konkurencyjnego laba, ale tam to wszystko wygląda co najmniej klasę lepiej. Ciekawe porównania procesorów, w różnych kat. cenowych. Dołączane są klikuletnie nawet układy do testów. Szerokie porównania. Tam widać pracę i mógłbym zrozumieć zapracowanie. Na benchmarku 90% treści to newsy. Zero inwencji własnej portalu.

 

A takie zwlekanie z publikacją mini recenzji, jest wyrazem braku szacunku do użytkownika i jego pracy. Nie mają czasu na potraktowanie z szacunkiem czyjejś pracy, ale news "opinia dnia" zasługuje już na odrobinę czasu.

 

Brak czasu na pewien aspekt portalu? To niech go zamkną jak nie mają na niego czasu. Bo takie działanie typu: "Piszcie my opublikujemy" i brak publikacji to wstyd i żenada.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Oficjalnie piszę w swoim imieniu, ale mam informacje z pierwszej ręki. Czy mam dużo wspólnego z redakcją? Można powiedzieć, że jestem pomiędzy userem a redaktorem 8)

 

Jest tak jak piszę - w redakcji dużo roboty, a ostatnio redaktorów ubyło. Niestety odbiło się to m.in. na dziale miniRecenzje.

Link to post
Share on other sites

Redakcja poszukuje nowego testera hehe, niech wezmą kogoś do mini-recek bo tam straszny bajzel panuje. Niedługo pewnie panel nie ogarnie bo tyle recek nie dodanych :P

Najlepiej jakby jakiś doświadczony user się tym zajął i po sprawie np. Diego90, on ma doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

@Mich już nie przesadzaj, no i co z tego że pisze o BQ. Gość pisze dobre teksty, zna się na rzeczy, W dodatku nie jest nowicjuszem i ma poukładane w głowie (tak przynajmniej mi się wydaje).

@Regist- Diego do m-r nie musi pracować w redakcji. Mógłby się tym zajmować zdalnie. Dostałby za to jakąś rangę, dodatkowe uprawnienia, może punkty. Nie wiem w każdym razie jakieś bajery dział w końcu byłby ogranięty. Zieloni też wykonują swoją robotę zdalnie i zdaje to egzamin.

Link to post
Share on other sites

@szymon_j14 Problem w tym, że redakcja poszukuje kogoś kto mieszka (lub się tam przeprowadzi) w Poznaniu

Czemu? Od czego mamy internet w tych czasach a tym bardziej jeżeli chodzi o prowadzenie portalu? Oczywiście jeżeli mówimy o testach to tak - warto mieć wszystko w jednym miejscu, ale jeżeli mówimy o newsach czy prowadzeniu m-r to wszystko można robić przez internet. Tylko pierwsze rozmowy kwalifikacyjne warto przeprowadzić na żywo.

 

Co do M-r to się zgodze z innymi. Jest to brak szacunku do pracy. Oczywiście zawsze może zdarzyć się taka sytuacja że pracy dużo a ludzi ubyło, tylko pytanie co jest ważne i ważniejsze na portalu.

Czy przeczytanie jednej recenzji dziennie zajmie tak dużo czasu? to jest 20 minut. razem z przeanalizowaniem, ew poprawieniem czegoś i wstawieniem.

A dziwie sie że czasu mniej bo tak naprawde tylko karty graficzne ostatnio są porządnie testowane... a testy laptopów są na jedną stronę...

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu mr miesiąca, takie zachowanie redakcji zniechęca do dalszego pisania. Chyba nie tylko mnie, bo widzę że sprzęt mało kto chce wypożyczać.

My się naszej części pracy trzymamy i oddajemy gotowe teksty w terminie. Dla czego oni tego nie robią? Pasuje napisać i wyjaśnić sytuacje, ale redakcja milczy.

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, trzeba coś zrobić, bo na forum to chyba redaktorzy nie zaglądają, żeby zobaczyć naszą opinię na ten temat. Zgadzam się z Tesla, my jako userzy wypełniamy nasze obowiązki, wszystko jest na czas, i oddanie sprzętów i dodanie recek. Ludzie się starają, chcą żeby dział m-r jakoś się prezentował, a tu kaszana i totalna ignorancja redakcji.

Pomysł z gościem typowo od m-r jest dobry, Diego idealnie by się nadawał ;D Z tego co wiem to p. Jacek Majewski zajmuje się trochę m-r, ale chyba ma inne obowiązki, skoro jest tak wielkie opóźnienie...

Niedawno czytałem w komentarzu pod recenzją, że ktoś czekał z dodaniem m-r 7 (słownie: SIEDEM) miesięcy!!! Pasowałoby żeby się redakcja OGARNĘŁA ;DD

Link to post
Share on other sites

7. W przypadku umieszczenia tego samego artykułu w innym serwisie, user nie może otrzymać wyróżnienia, nominacji mini-recenzja miesiąca, lub punkty zostają skasowane.

 

regist88 masz rację, źle zapamiętałem regulamin.

Podsumowując: Powinni zamieścić recenzję, lecz obejdzie się bez wyróżnień i nagród.

 

Zapracowana redakcjia widać nie ma czasu na przeglądanie obszerniejszych publikacji. Po raz kolejny pclab odskakuje benchmarkowi. Ten ich ostatni test(lga775vs1155) to mistrzostwo świata tak porównując na przykład do naszego testu sterowników. Czy u nas redakcja nie ma inwencji i nie może sama wpaść na dobry pomysł? Bo z tego co widzę zajmują się tylko nowinkami i premierami. Zero porównań, dogłębnych testów.

 

 

11a. Recenzje starsze niż 60 dni, nie spełniające wymogów publikacji będą usuwane. - czy to oznacza, że recenzja Diego_90 została usunięta?

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Zero porównań, dogłębnych testów.

Bo benczmark to portal dla plebsu, który śmierdzi komerchą, dlatego bardziej opyla się robić powierzchowne testy, bo mało kosztują, a nerdy i tak nabiją odsłon i nakręcą kasę z reklam ;)

 

Takimi porównaniami są wg nich zainteresowane promile potencjalnych czytelników, więc po co o tym pisać, skoro można na szybko zrobić powierzchowny test, a i tak się ludzie będą nim zachwycali :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...