Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

 

Przejdę od razu do rzeczy. Posiadam internet od multimedii, w mieszkaniu posiadam ruter który jest podłączony kablem do mojego ( głównego kompa ) a następnie bezprzewodowy czyli wi fi do laptopa.

 

Ostatnio posiadam jeszcze jednego laptopa i zastanawiam się, czy jest możliwość jakakolwiek by podłączyć do niego internet ??? Czy koniecznie muszą przyjechać goście od multimedii by to zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Ten kod to hasło do twojej sieci WiFi - zabezpieczenie, przed nieproszonymi sąsiadami (sam sobie ustawiasz w ruterze). To samo hasło wpisałeś (ktoś ci wpisał) w pierwszym laptopie, a laptop to zapamiętał i nie zapyta prawdopodobnie do reinstallu windowsa.

Edytowane przez maryaChi
Link to post
Share on other sites

jesli masz system win7 na lapku z internetem to mozna latwo wyciagnac haslo do wifi, wchodzisz w panel sterowania>siec i internet>centrum sieci i udostępniania>Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi(po lewej stronie) i tutaj masz wykaz sieci do ktorych sie laczyles i masz zapamietane hasla, klikasz na polaczenie z ktorego masz internet i w zakladce zabezpieczen masz haslo (kliknij pokaz znaki), jesli po wpisaniu tego hasla nie bedzie internetu na drugim lapku to musisz dzwonic do dostawcy i zapytac

Link to post
Share on other sites

dziwne, jak to nie podali, dzwon do nich po klucz , po re-instalu systemu tak samo klucz musisz wpisać

 

A więc tak... hasło już mam, lecz po jego podaniu wyskoczył komunikat o OGRANICZENIU LUB BRAKU ŁĄCZNOŚCI i pojawił się taki wykrzyknik ;p Masz/cie pomysł co dalej ? ;p

 

Ogólnie rzecz biorąc pojawia się jeszcze taki komunikat " windows nie może odnaleźć certyfikatu do zalogowania użytkownika w sieci "

 

Tak więc wszedłem w WŁAŚCIWOŚCI sieci bezprzewodowej następnie w UWIERZYTELNIENIE, a tam nic nie mogłem kliknąć ;p lecz widziałem, że uwierzytelnienie było wyłączone.

 

Na prawdę nie wiem co robić dalej...

 

Zrobiłem to w taki sposób, odpaliłem ACERA ( nowy laptop firmowy ) z systeme XP home edition SP2, zainstalowalem SP3, wszedłem w panel sterowania i wybrałem połączenie bezprzewodowe. Znalazło mi Multimedie z laptopa w mieszkaniu ( ASUS ) i wtedy musiałem podać hasło ( klucz ). Tak więc je podałem, połączyło się i... I właśnie ;p Pojawił się wykrzyknik i OGRANICZENIE LUB BRAK ŁĄCZNOŚCI. Kliknąłem NAPRAW ale to nic nie dało ;p

Jeśli chodzi o szczegóły to nie widzę bramy domyślnej serwera DNS i serwera WINS.

Po za tym wyskakuje jeszcze taki komunikat podczas naprawy

" windows nie może odnaleźć certyfikatu do zalogowania użytkownika w sieci " I staje na " ODNAWIANIU ADRESU IP "

 

Jakieś pomysły ?

 

Na prawdę nie ma tu nikogo kto mógłby pomóc ?

Edytowane przez MoFE Technology
Link to post
Share on other sites

Zobacz czy na tym routerze nie masz włączonego filtrowania MAC adresów. Jeśli masz możliwość to je wyłącz

 

W jaki sposób mogę to sprawdzić ? Bo nie mam zielonego pojęcia jak sprawdzić to filtrowanie MAC ;p

Właśnie się dowiedziałem, że w MULTIMEDIA nie mogę podłączyć kolejnego kompa ;p Taki jest abonament i chcą nie chcą router jest tak ustawiony, że nie pozwoli na to by kolejny laptop miał sieć. Więc mam pytanie, można to jakoś obejść ? Może gdybym kupił inny, lub kolejny router ?

Edytowane przez MoFE Technology
Link to post
Share on other sites

Ten router z wi-fi jest Twój czy Multimedii?

Zakładam że Multimedii więc będziesz musiał kupić sobie router z wi-fi i podpiąć go kablem zamiast komputera stacjonarnego.i do tego routera podpiąć po wi-fi laptopy.

 

Do M. będziesz pewnie musiał zgłosić zmianę MAC adresu podpiętego urządzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...