Skocz do zawartości

Ostateczny wybór części i ocena zestawu


Recommended Posts

Witajcie,jako że wreszcie dozbierałem potrzebą kasę i już chciałbym zamawiać komputer,oczywiście nie jestem w gorącej wodzie kąpany i od ok.2 miesięcy codziennie czytałem opinie na temat rożnych podzespołów,zestawów do ceny jaką ja chce wydać,i wybrałem dla siebie taki zestaw:

http://www.morele.ne...ry/info/mwC9mG/ komputer raczej nie będzie rozbudowywany oprócz dodania 4gb w przyszłości i może dysku ssd,chciałbym również na tym zestawie zrobić mocne OC karty i oczywiście włączyć opcję turbo w procesorze,to są moje wymagania co do zestawu,ale mam problem bo niestety nie wiem jaki zasilacz wybrać do tego zestawu na zasilacz dostaje -150zł.Chyba że lepiej zrezygnować z napędu dvd i dodać te 70zł na zasilacz-czyli 220zł?

Wybrałem kilka zasilaczy:

1.Chieftec

2.OCZ 1

3.OCZ 2

4.Cooler Master

5.Forton(troszkę już wysoko mierzę jeżeli chodzi o cenę)

 

Oprócz tego chciałbym do zestawu kupić listwę zasilający,bo stara już trzeszczy,jaką możecie polecić do 30zł,czy obojętnie jaką wybiorę,każda będzie dobra?(tylko sklep morele.net)

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Zależy który ocz,ten 1 czy 2 ja jestem nastawiony na tego chiefteca bo zbiera dobre opinie,a o dysku ssd to nie ma mowy gdybym mógł przeznaczyć 200zł to na pewno przeznaczyłbym na lepszy zasilacz i 8gb ram.Ale mam nadzieję że któryś z tych zasilaczy co podałem,sprosta moim wymaganiom,dobrze aby był cichy,bo już mam dość mojego stare 7 letniego odkurzacza

Link to post
Share on other sites

Zestawik bardzo dobry :)

Co do zasilaczy - w tych OCZach są podobno krótkie kable i możliwe, że trzeba będzie dokupić przedłużkę do zasilania procka (no chyba, że jest w zestawie z obudową). Chociaż pojęcia nie mam jak długie są w pozostałych wymienionych i nic na temat mi się o uszy nie obiło :) Zasiłki są generalnie tej samej klasy ale wziąłbym Chiefteca ze względu na największą ilość zabezpieczeń i najniższą cenę spośród całej piątki.

 

Listwy w tej cenie to pewnie wszystkie podobne.

Link to post
Share on other sites

Musze powiedzieć że obudowa troche kijowska ... Wszystko pięknie ale nie pociągniesz kablów z tyłu obudowy więc syf w kompie będziesz miał. Zobacz sobie na proline.pl obudowy gdzieś około 179 zł są niezłe. Pozdrawiam !

Obudowa kijowa?!No proszę cie akurat do obudowy to jestem 100% zdecydowany bardzo chwalona obudowa,bo 150zł...

 

 

Co do zestawu to obudowę bym brał inną i procesor z końcówką K.

Zestaw nie składałem z myślą o OC bo byłyby większe koszty-lepsza płyta główna,lepszy zasilacz,droższy procesor z ,,k'' to wszystko kosztuję.

 

 

Tylko mam problem z tymi zasilaczami,nie wiem na który się zdecydować

Link to post
Share on other sites

Dokładnie! :) Do tego płytę główną gwarantującą porządne OC i wydajne chłodzenie.... a to już kilkaset złotych więcej podczas gdy Autor tematu pisze, że Fortronem już może przekroczyć budżet i chyba przesadził.

Ech... jak niektórzy coś "polecą" o chyba tylko po to by nabić posta :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie! :) Do tego płytę główną gwarantującą porządne OC i wydajne chłodzenie.... a to już kilkaset złotych więcej podczas gdy Autor tematu pisze, że Fortronem już może przekroczyć budżet i chyba przesadził. Ech... jak niektórzy coś "polecą" o chyba tylko po to by nabić posta :P

Teoretycznie ja zawsze wyżej mierze i lekko zaginam budżet.Jeszcze potrzebuję listwę zasilająca i porządny kabel do monitora.

 

Po przemyśleniu sprawy jednak wybór padnie między Coller Master a Chieftec ponieważ mają dużo zabezpieczeń Forton też ale to stary model więc wole omijać.Byłem nastawiony na Chiefteca ale szkoda że na linii 12V ma tylko 396W a Coller Master 432W tylko że znowu ten nie ma sprawność +80 którą chieftec ma.Jeżeli po mocnym oc karty i włączeniu turbo w procesorze chieftec da radę to go biorę...

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Tych 396W na lini 12V i tak nie wykorzystasz więc tym bardziej więcej nie trzeba. Według mnie Chieftiec lepszy. Odrobinkę bo i tak wszystkie w ogólnym rozrachunku sprawdzą się podobnie.

PO OC karty zasilacz też da radę: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,18

Link to post
Share on other sites

Styknie bo OC proca odpada, a iv jest bardziej energooszczedne więc i tak zostaje ci zapas mocy :) nie masz co się martwić.

 

A co do brutusa jest tu oceniany stosunek cena/jakosc .. 130zl to nie wiele za calkiem dobrze zrobioną obudowę a jak chcesz brutusa porównywać do czegos z polki 500zl to napewno bedzie brutus kiepski

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To zalezy od potrzeb. Jak ktoś nie potrzebuje bardzo przewiewnej obudowy to styknie ja ostatnio zmienialem swojego haf922 na stryker-a :)

 

Tylko jak mam dolozyc 150 do obudowy kosztem jakiejs czesci typu plyta glowna proc karta graficzna to wole dodac te 150 do czesci niz do obudowy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W swojej cenie jest obecnie jedną najciekawszych obudów (test, test, test, video recenzja). Dopiero w okolicy 200 zł i powyżej masz lepsze opcje. Poza tym oczywistym jest, że nie ma sensu porównywać Brutusów z obudowami dwa-trzy razy droższymi ;)

 

Myślę że lepszą opcją jest chociażby BitFenix Merc Alpha. http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-merc-alpha-midi-tower-czarna-bfc-mrc-100-kkx1-rp-504856/ Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...