Skocz do zawartości

blue screen przy wkładaniu usb


Recommended Posts

Jaki to OS?

Inny pen działa gdy wsadzisz do USB?

Testowałeś ten pendrive na innym PC - działa ?

Pozostałe urządzenia podpięte pod USB działają poprawnie ?

 

Jeśli to na front panelu, to czy dobrze go podpiąłeś do płyty głównej?

 

Nawet nie podałeś kodu jaki wywala, bez dodatkowego info niewiele można pomóc... Powodów może być b.dużo :)

Link to post
Share on other sites

Pracuję na windows 7 home premium 64bitKażde urządzenie które włożę do usb wywala bluescreen, Jak zostawię to urządzenie włożone i komputer się zresetuje to później to urządzenie(mp3,pad ps3) działa poprawnie. Teraz zauważyłem, że nie zawsze wywala bluescreen. Czasem wywala, a czasem nieTak jest to front panel ale jest dobrze podpięty bo komputer był składany w lutym i wszystko działało. Problemy zaczęły się jakiś tydzień temu, gdy miałem jeszcze windows 8 i myślałem że to problem z windows, ale przesiadłem się na 7 i dalej. Sterowniki zainstalowane, pobrane ze strony asrockhttp://imageshack.us/a/img41/2113/str1t.jpghttp://imageshack.us/a/img687/4474/str2aa.jpg

Edytowane przez ryba007dawid
Link to post
Share on other sites

Hmmm.. Wiec zakładam, że to wina serowników, lub pozostałości po Win8...

Robiłeś format? Wind 7 stawiałeś od nowa po wywaleniu Windows 8?

W menadżerze urządzeń nie wywala żadnego błędu o brakujących sterach? (przeważnie pytajnik lub żółty trójkąt)

 

Czy jeśli podepniesz te urządzenia do gniazd USB ale na TYLNYM panelu problem występuję ?? (nie mam na myśli niebieskich, bo USB3 ma osobny kontroler i inne sterowniki !! )

 

Skoro front panel jest dobrze podpięty, spróbuj wy instalować sterowniki i przeczyścić jakimś klinerem system (żeby wyczyścić pozostałości w rejestrze) i spróbuj ponownie zainstalować stery.

Masz też wyświetlacz informujący o błędach a w instrukcji obsługi opis poszczególnych kodów - jaki post Ci wyświetla przy blue screenie gdy PC sie zawiesza?

Jeśli instalowałeś świeży Winfows 7 plus potrzebne aktualizacje, to spróbuj jeszcze zrestartować bios (przywrócić na default) lub go zaktualizować.

 

Edytowane przez R2rrO
Link to post
Share on other sites

Tak więc windows 7 instalowałem na świeżo kupionym ssd. W menadzerze urządzeń nie ma żadnych błędów o brakujących sterownikach.

Tak na tylnym panelu również problem występuje

Jak jest bluescreen to nie wyświetla się żaden błąd jedynie po zniknięciu bluescreen pokazuje się 4F, 96, 62, 99

co wg książki jest : 4F = DXE IPS is started, 96 = PCI Bus Assign Resources, 60 = Installation of the South Bridge Runtime Services, 99 = Super IO Initialization

Bios jest na default i ostatnio go aktualizowałem do wersji P2.30 ściągnięty ze strony asrock.

Teraz spróbuję usunąć sterowniki i zainstalowac na nowo

 

Tak więc zainstalowałem windowsa na nowo. Wszystkie stery zainstalowane i znów ten sam problem. Nawet przy włożeniu samego kabla np od telefonu wyskakuje bluescreen.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...