Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak w temacie pada mi karta grafiki :( . Mój model to Gigabyte Radeon 5870. Kartę kupiłem coś koło 3,5 roku temu i po jakiś 2,5-3 latach zaczęły pojawiać się artefakty.

 

Chłodzenie w tym modelu było referencyjne czyt.kiepskie i temp karty dochodziła do 80stopni. Wymieniłem więc w tamtym tygodniu chłodzenie na ARCTIC COOLING ACCELERO XTREME 7970 dla pewności dołożyłem jeszcze Thermalright VRM-R4.

 

Teraz temperatura nie przekracza na maksymalnym obciążeniu 65stopni a z regóły jest 56stopni. Bez gier 40stopni. Ale artefakty jak były tak wciąż czasem są w grach i boję się że kiedyś nie wystartuje.

 

Mój komputer to:

Intel i7 2600K

8GB ram Kingston HyperX

plyta gł Asus P8Z68-V

zasilacz Chieftec 600W

Sterowniki karty zmieniłem z miesiąc temu

 

Pomóżcie może da się jeszcze coś zrobić, jak nie to zostanę na zimę bez kompa, bo na to co mam długo zbierałem, a teraz mam słaby budżet :(

Edytowane przez Danielsnm
Link to post
Share on other sites

powiem ci tak, mialem taka karte w wersji xfx 5870 2gb taka suszarke, pochodzila moze 2 tygodnie i byly takie same objawy.

Karta byla uzywana do bitcoin ktore "kopała" ok 100 godz i po tym zaczela swirowac, oddalem na gwarancje i dali mi nowa.

Kumpel mial taka sama i rowniez mu sie to dzialo, duzo czytalem i wiele ludzi pisalo ze po jakims "przebiegu" one tak swirowaly jakby byly wyeksploatowane...

Link to post
Share on other sites

Skoro po 2,5 roku od kupienia karta zaczęła Ci sypać artami to trzeba było wysłać ją na gwarancję a teraz już za późno na to. Możesz ją próbować naprawić w wyspecjalizowanym serwisie lub zagadać do przedstawiciela GB na forum czy ich serwis nie świadczy odpłatnych napraw.

 

P.S.

Wysokie masz temperatury jak na takie chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Dawno temu Gigabyte oferował naprawę po gwarancyjną swojego sprzętu. Niestety na stronie nie można już tego znaleźć.

Niemniej bardziej opłacalnym będzie kontakt z firmą trudniącą się naprawą kart graficznych.

80% uszkodzeń to lut BGA, który przez proces grzania-chłodzenia traci swoje połączenie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

precyzujac to traci przez glupia norme rohs ktora pozwala stosowac tylko do 0.1% olowiu w glowie sie po przewracalo tym europoslom czy jak im tam. Celem wprowadzenia dyrektywy jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych. Tyle ze ludzie kupuja nowe sprzety i ilosc innych smieci sie zwieksza. Mam nvdie 6600fx i inne starsze karty które maja okolo 14lat i artefaktow nie ma, a inne karty jakie mialem wyprodukowane w 2007 juz zachorowaly na artefakty. Tak samo stare plyty po padaly jedynie kondensatory, a pozostale elementy plyty dzialaja bez zarzutu.

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, Obniżyłem taktowanie z 850Mhz do 830Mhz na GPU i jest narazie ok.

 

Na pamięciach jak obniżyłem z domyślnych 1200Mhz na 1180Mhz to karta zaczęłą wariować artefakty etc. więc mam z powrotem 1200Mhz.

 

Myślę że odeślę kartę po wypłacie do odpowiedniego serwisu jak choćby ten - www.aid-servis.com.pl

Teraz staram się jej nie przeciążać :)

Edytowane przez Danielsnm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...