Skocz do zawartości

VTX3D 7850 1GB X-Edition, czary, magia, CUDA w nowym zestawie!


Recommended Posts

Witam, poniżej możecie się zapoznać z problemem jaki mnie spotkał podczas składania nowej budy. Nie rozumiem tego co się dzisiaj stało i odp na moje pytania nie mogę znaleźć w internecie.

 

Konfig:

 

Intel i5 Core 3570k

MSI Z77A-G43

VTX3D Radeon HD 7850 1GB X-Edition

Thermaltake Smart 550W Modular 80+

Goodram 2x2GB 1333Mhz DDR3

SSD HyperX Kingston 120GB

HDD Seagate 160GB Sata II

Zalman Performa CNPS10X

3x Revoltec Airguard + Scythe Kaze

CM Elite 430.

 

Otóż, po złożeniu komputera przyszedł moment, w którym włączyliśmy PC. Na podpiętym monitorze nie pojawił się obraz i tylko komunikat No Signal. Od razu wzięliśmy się za grafę: dopychamy ją do slotu, sprawdzamy wtyczke z zasilaniem -nic nie pomogło. Tak więc, wyciągneliśmy kartę i polecieliśmy na integrze [<3 intel za to] i ku naszemu nie miłemu zaskoczeniu poleciało wszystko, w Biosie wyłączyliśmy zintegrowaną [dzięx za pomoc kolego z benchmark pl z czata] i nastę[nie wyłączyliśmy kompa, włożyliśmy kartę VTX 7850 i.. nic.

 

Kaplica.

 

Szukaliśmy BIOSU ale okazało się, że mamy najnowszy. Przeszperaliśmy wszystkie opcje przekonani, że nie wyłączyliśmy integry itp.

 

I... nic, kaplica.

 

Zasięgnęliśmy porad na czacie benchmark.pl -nic nowego nikt nie powiedział.

 

Pojechaliśmy z kolegą do niego do domu. Sprawdzić jego kartę w moim komp a moją w jego.

 

Wkładam GTS250 do siebie i.. wszystko hula! Bios sie ładuje, strony kodowe lecą, luz. -płyta główna chyba sprawna.

 

Wkładamy moją 7850 od VTX do niego i.. Leci! Działa! No mówię jaki !@#$. Ale spoko testujemy wszystkie kombinacje z kablami, przejściówkami no łapiemy się bezmyślnie wszystkich głupot. Nic nie pomogło. Dalej u mnie nie działa na MSI G43 ten Vertex a jego GTS tak; natomiast u niego na AsRock P67 Fatality Performance działa i VERTEX i GTS250.

 

Skołowany mówię: odwaliliśmy chałę karta nie była odpowiednio wpięta, no więc ostatni raz wkładamy VTX do mnie no i... KAPLICA. WTF?!

 

Nie mma pojęcia o co chodzi i dlaczego tak się dzieje, pomóżcie.

 

PS. Dodam, że mój wysłużony Palit GT 8600 512MB nie chciał działąć na mojej płycie i tak samo jak VTX się nie odpalił obraz!

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie HD 6850. Wcześniej miałem HD 4850. Wsadzam nową kartę w płytę, pochodziła 30 sekund, odinstalowałem sterowniki i tak samo, jak u Ciebie - nie działa. Kartę nawet oddałem do elektronika aby sprawdził co z nią nie tak. O dziwo, u niego na PC - wszystko w normie! Ale potem po zwrocie stary HD 4850 też mi się nie chce uruchomić, kiedy wcześniej na próbę wsadziłem HD 6850 (i znowu nic). Aha! Czyli przyczyną jest płyta główna! U mnie pomogło wyjęcie i ponowne włożenie baterii do płyty głównej. Od tej pory nowa karta działa całkowicie bez przeszkód.

Link to post
Share on other sites

Nextassy mial tak ze jemu na procku intela karty amd 5870 sypaly artefaktami w roznych grach na full detalach jak dal na normal grafike to szlo wsadzil do mojego kompa z prockiem amd i wszystko szlo na full detalach ok ja mialem wtedy karte 5850 i tez moja karta sypala artefaktami u niego pozniej zmienilem mu bios na nowszy i wszystko bylo ok

Link to post
Share on other sites

Reset biosu z bateryjką nie pomógł.Żeby wsadzić w drugi slot kartę muszę wszytko rozkręcać [sic!] -zrobię to w ostatecznościNajpierw spróbuje wgrać starszy bios :SZasilacz nie ma nic do tego bo na karcie kumpla zadziałało :SPS. Nierozumiem dlaczego ta karta działą na innej płycie a na mojej działa inna karta.. >.<http://imageshack.us/a/img248/3015/msio.jpgZobaczymy tego BIOS-a ale to pomeczu.No i du*a. Nic nie pomogło. Dalej "nie widziy VTX3D 7850 1 GB" :/ Nawet z beta biosem...Ok rozkręciłem i włożyłem do drugiego slotu, w drugim slocie karta graficzna działa.Jaki wniosek? Nie mam pojęcia, bo inna karta działała w PCi 3.0 a ta nie :S

Edytowane przez Perun
Link to post
Share on other sites

To wymień tego 7850 Vertexa na microstara i tyle ale wy macie problemy jak dzieci jak nie zaskoczy to płyta główna do wymiany ale najpierw sprawdź na innym zasilaczu.

 

Nie zachowuj się jak dupek, nie tak łatwo sobie "wziąć" i "wymienić" kartę w sklepie internetowym trochę to trwa.

Link to post
Share on other sites

Hmm nie chciałem zakładać nowego tematu, więc mówię napisze tutaj.. Mam taką samą kartę graficzną i na jednym z testów widziałem jak podkręcili ją na maxa czyli 1150/1450. I moje pytanie jest takie, czy to zależy od zasilacza czy od możliwości danego modelu.. Ponieważ ja swoją na accelero mogę podkręcić na 1090/1370 później wywala sterownik ekranu... Zasilacz mam taki jaki w sygnaturce i moim zdaniem w zupełności powinien dać radę..

Link to post
Share on other sites

Oddałem płytę do morele razem z kartą, zwrócili mi pieniądze za kartę graficzna a płyta popłynęła do producenta ;] SIC!

 

Teraz mam AsRock Z77 Pro3 i PCS+ 7850 1GB ;]

 

PS. Jak mi oddadzą MSI to będe miał jedna z płyt do sprzedania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...