Skocz do zawartości

Na czym bedzie najlepsza jakosc muzyki


Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam samsung sgs2 dzisiaj pozyczylem od kolegi beats by dr.dre, ale po przesluchaniu nie oczekuje tego czego bym sie spodziewal, a mianowicie zdecydowalem sie na zakupienie sprzetu na ktorym bedzie mi sie najlepiej sluchac tylko muzyki ? a wiec zacznijmy od tego z czego bedzie startowac ta muzyka, z tego co sie orientuje telefon to sredni jest natomiast ipod classic np. 8gb, co o nim myslicie ?

Link to post
Share on other sites

Cowon J3 i sony walkman z100, Ipod touch mają dobre przetwornik. Do tego jakieś porządne słuchawki i dobra jakościowo muzyka (aac lub flac, nie konwertowany tylko ripowany). Ogólnie ipody nie należą do najgorszych jeśli chodzi o jakość,ale można znaleźć coś lepszego

Link to post
Share on other sites

Nawet najlepszy odtwarzacz nie zagra jak powinien jeśli nie będzie odpowiedniego źródła (czyli m.in. pliku) i słuchawek lub głośników, które potrafią coś więcej niż wydawać jakiś dzwięk. Jak już chcesz dobrą jakość to ściągaj aac lub flac.

Cena za sony to około 1k,ale nie wiem gdzie w PL można je kupić

Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz mieć tanio, bez szpanu, a dobrze, zrób tak:

 

- szukaj mp3 w bitrate 192 kbps lub powyżej, ewentualnie plików .flac.

- zaopatrz się w Sandisk Sansa Clip (http://www.ceneo.pl/1544100), dokup kartę 16 lub 32 GB Ewentualnie wgraj oprogramowanie RockBox

- reszte kasy wpakuj w słuchawki. I najlepiej wybierz je sam, po wypróbowaniu, a nie po recenzjach. Sansa jest w stanie zasilić nawet duże słuchawki nauszne, ze świetnym efektem. Do wypróbowania: Sennheiser Hd 201, Sennheiser HD 202, Creative Aurvana Live. Dokanałowe i pchełki to przeważnie kupa, jeśli chodzi o jakość, w porównaniu do pełnowymiarowych słuchawek nausznych/półotwartych.

 

I tyle.

Link to post
Share on other sites

@up: nie skreślałbym dokanałowych, mimo małych rozmiarów potrafią dobrze zagrać. W domu mam nauszniki Sennheiser HD555 a do telefonu dokanałowe Phonak Audeo PFE 012, które wcale nausznikom nie ustępują (ino mają inne brzmienie, ale to osobna historia). Nie skreślałbym również telefonu jako źródła. Sam ostatnio rozglądałem się po telefonach muzycznych i faktycznie wybór nie jest zbyt szeroki. Mnie spodobała się 1. generacja Galaxy S, ponieważ ma dobry chipset muzyczny i odtwarza pliki w formacie FLAC (jeśli faktycznie zależy ci na jakości to warto zadbać o dobrą jakość u źródła, tak jak pisał ktoś powyżej). Słuchawek od doktora nie testowałem, ale opinie mają niezłe, ino są drogie, a że modne, to krąży masa podróbek. Dziwi mnie, że ci nie podpasiły, bo one właśnie pod hip hop i rap są robione. Za wspomnianym wyżej staruszkiem SGS1 przemawia również możliwość wgrania moda Voodoo Sound czy cuś takiego, który pozwala lepiej napędzić wyższe modele słuchawek, które na oryginalnych sterach mogą grać cicho.

SGS2 ma chipset muzyczny Yamahy i ponoć gra chłodniej od 1 czy 3, w przypadku której ponownie zastosowano chipset muzyczny firmy Wolfson. Dla mnie noszenie osobnego urządzenia do słuchania muzy przy kombajnie w postaci smartfona w kielni jest bez sensu. Wygugluj czy mod Voodoo Sound jest dostępny na SGS2, jeśli nie pasuje ci chłodne brzmienie, to chyba można na androida wgrać korektor i nieco je zmodyfikować. Masz wypasiony telefon, zanim kupisz odtwarzacz dedykowany, sprawdź, co da się z niego wycisnąć. A co do słuchawek dokanałowych to poczytaj tu: http://pclab.pl/art42498.html

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...