Skocz do zawartości

mobo pod 1100T oraz CFX


Recommended Posts

Witam,

 

chodzi mi po głowie modyfikacja zestawu na AMD, na procek pójdzie 1100T, w każdym razie jedna rzecz jakiej nie jestem do końca pewny to mobo,

 

 

producent obojętny

chipset 990X

obsługa CFX, może być 8x/8x

duże możliwości OC

UEFI

 

jak na razie wyszło mi, że Asus M5A99X EVO R2.0 to będzie to, pytanie tylko czy nie znajdzie się dla niego jakaś konkurencja

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście aktualnie posiadam GA-990XA-UD3 i nie uważam, że posiadanie BIOSU zmniejsza możliwości tej płyty. Po prostu: raz ustawiłem co trzeba, podkręciłem i więcej tam nie zaglądam - bo niby po co? Jeśli zamierzasz raz jeden ustawić w nim co potrzeba to nie poczujesz różnicy czy masz to czy to. Oczywiście - UEFI jest nowsze i ma szereg fajnych rozwiązań, ale które z nich tak naprawdę w codziennym użytkowaniu wykorzystasz?

Niemniej jak chcesz - jeśli wolisz UEFI to ok, bo to nowszy i lepszy system obsługi płyty głównej.

 

BTW- dodam jeszcze (co zapewne wiesz), że na niektórych monitorach występują problemy z wyświetlaniem UEFI (rozdzielczość). Dla jednych to wada a dla innych nie.

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście aktualnie posiadam GA-990XA-UD3 i nie uważam, że posiadanie BIOSU zmniejsza możliwości tej płyty. Po prostu: raz ustawiłem co trzeba, podkręciłem i więcej tam nie zaglądam - bo niby po co? Jeśli zamierzasz raz jeden ustawić w nim co potrzeba to nie poczujesz różnicy czy masz to czy to. Oczywiście - UEFI jest nowsze i ma szereg fajnych rozwiązań, ale które z nich tak naprawdę w codziennym użytkowaniu wykorzystasz?

Niemniej jak chcesz - jeśli wolisz UEFI to ok, bo to nowszy i lepszy system obsługi płyty głównej.

 

BTW- dodam jeszcze (co zapewne wiesz), że na niektórych monitorach występują problemy z wyświetlaniem UEFI (rozdzielczość). Dla jednych to wada a dla innych nie.

 

Popieram w 100%-ustawiasz raz i zapominasz.
Link to post
Share on other sites

nie uważam, że posiadanie BIOSU zmniejsza możliwości tej płyty

bo nie zmniejsza, ma też inne nieco poważniejsze wady jak brak load line calibration ale mniejsza o to

 

Oczywiście - UEFI jest nowsze i ma szereg fajnych rozwiązań, ale które z nich tak naprawdę w codziennym użytkowaniu wykorzystasz?

czas, codziennie zamiast czekać prawie minutę na bios, UEFI od razu po naciśnięciu power przechodzi do bootowania OS, bo na self-check itp wystarczy mu ~sekunda

 

niemniej jak chcesz - jeśli wolisz UEFI to ok, bo to nowszy i lepszy system obsługi płyty głównej.

a poza powyższym właśnie dlatego, od lat czekałem aż zastąpią czymś tą żyjącą skamielinę i wreszcie się doczekałem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...