Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier (optymalny)


Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio przybyło mi ciut więcej gotówki więc planuję od zera kupić komputer 80% zestawu masz już poskładane więc podzielę się z nim właśnie tutaj:

 

http://www.morele.net/inventory/info/ldHvGY/

 

Jak widać brakuje tu jeszcze płyty głównej i obudowy (myszki, sprzętu multimedialnego i klawiatury nie wliczam). Ostatnimi czasy siedzę nad testami różnych podzespołów i poskładałem najlepszą dla mnie opcję pod kątem tego co chcę mieć, mianowicie planuję kupić komputer głównie do gier tych wymagających (BF3, Crysis 2, Maxpayne 3) oraz skupiam się nad tym by ten komputer poradził sobie jeszcze za 2-3 lata więc zakup każdego podzespołu planuję z przyszłością.

Odnośnie OC nigdy tego nie stosowałem chodź jeśli miałoby to w przyszłości się sprawdzić nie ma problemu.

 

Zestawione komponenty dobierałem pod kątem wydajności , pobory mocy i temperatury jak najniższej. Zależy mi też na nie kolosalnych rachunkach. (Głównie patrzyłem na GPU i CPU).

Monitor też planuję kupić z racji tego że interesuje mnie gra na maksymalnych detalach w rozdziałce 1680x1050

 

Potrzebuję dobrać obudowę i płytę która to wszystko udźwignie jeżeli dałoby się parę groszy zaoszczędzić przy jej wyborze byłbym wdzięczny ale też nie chcę stracić na jakości reszty podzespołów

Obudowa (Na jej temat nie naczytałem się za dużo, wiem natomiast żeby zdołała to wszytsko pomieścić)

Chłodzeniem zajmę się kiedy będzie OC.

 

Jeżeli patrzycie na ten zestaw wyżej i uważacie że można niektóy komponent zamienić wzamian za niższą cenę ale żeby nie starcić za bardzo na jakości i nie zmniejszyć komfortu pracy, piszcie śmiało

Na dzień dzisiejszy tak to wygląda.

 

a zaoszczędzoną kasę z pewnością przeznaczę na akcesoria (głośniki, myszka, klawiatura).

Edytowane przez Fishbone
Link to post
Share on other sites

Wiem, że może być to problemem, ale przeczytaj chodź trochę tego (link niżej) przed ponownym założeniem tematu w tym dziale. Wiele osób chce tu pomóc od razu widząc najważniejsze wskazówki w tytule, a nie przebijać się przez kilkadziesiąt linijek tekstu.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/58242-jak-poprawnie-zalozyc-nowy-temat/

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Dzięki i raz jeszcze przepraszam Cie Dip79 za copywrite i to całe wypracowanie bedę następnym razem streszczał się maksymalnie.

 

@Jazik

Odnośnie oczekiwań płyty głównej chodzi mi raczej o tą dolną półkę cenową ale taką by to wszytsko pomieścić i nie było komplikacji. Nie będę raczej zajmował się OC płyty, ale będę np. ulepszał procka załóżmy za kilkanaście miesięcy albo dokupywał więcej RAMU, zależy mi także żeby nie była z górnej półki pod kątem czerpania prądu i nagrzewania.

 

Odnośnie rozdziałki raczej preferuję taką opcję chodź większość monitorów fullhd dobrych znacznie wygórowują cenę niż przykład mojego Asusa za 550zł znów trza będzie zmienić monitor i dopłacić, zmienić grafę i znów dopłacić. Raczej kierujmy się temu co jest bądź obniżce cen jeżeli moje wymagania i oczekiwania wobec gier mogą to pokryć bo nie grałem nigdy na tej konfiguracji co chcę kupić ale jeżeli na podobnej bądź jeszcze tańszej niż ta gry mogą chodzić podobnie bez utraty wydajności to nie będzie problemu by to zmienić.

Edytowane przez Fishbone
Link to post
Share on other sites

Ja jakbym się kierował tylko taktowaniem to bym daleko nie zaszedł :P

 

nie kieruje się tylko taktowaniem (kieruje się i taktowaniem i marką), ramy od kingstona są dobre, więc argument trochę nie tego (i korsarz i kingston to dobra marka więc skoro hyperx są tańsze i wyżej taktowane to wybór jest oczywisty) Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...