Skocz do zawartości

6950 Wentylatory


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się czy da się wymienić wentylatory w moim Gigabyte 6950 windforce 3x? Jeżeli tak to na jakie mm i jakie polecacie? Żeby nie był głośniejsze od enermax tb silence 120:)

 

Niestety nigdzie takich wentylatorów nie kupisz, jedyne co możesz zrobić to napisać do przedstawiciela GB na forum i spytać się go czy nie zalegają im przypadkiem w magazynie bo są Ci potrzebne

 

@dam111111

Widzę ze głupimi postami i spamerką nabiłeś w prawie 2 miesiące 1k postów, good job :)

Link to post
Share on other sites

Mam złą wiadomość. Jeśli wentylatory na WF3 Ci przeszkadzają to nie masz czego szukać na rynku. To najcichsze dostępne chłodzenie i tych wentylatorów nie powinno być absolutnie słychać do 40% szybkości (moje w starym 6950WF3 nawet nigdy się bardziej nie rozkręciły). Więc albo masz wadliwe to chłodzenie i coś tam buczy, albo jakiś problem ze sterami które rzucają wentyle na 100% obrotów. Jeśli wszystko jest OK z tymi dwiema rzeczami to proponuję brać się za wodowanie bo na powietrzu ciszej nie będzie (nie wspominam nawet że 6950 się zbytnio nie grzeje).

Link to post
Share on other sites

@UP

Musze się z tobą nie zgodzić bo miałem 7970 z chłodzeniem wf3 i wentylatory były wyraźnie słyszalne w idle a skręcenie ich na 40% powodowało wyraźny wzrost temperatury

 

@Jamnik

Możesz też przyciąć koszty na maxa. Wystarczy jak zdemontujesz chłodzenie, pozbędziesz się oryginalnych wentylatorów wraz z ich obudowa i na radiator zamontujesz zwykłe wentylatory 92mm. Jeśli zależy Ci na ciszy enermaxy tb silence9 lub silentiumpc zephyr 92

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...