Skocz do zawartości

Oc i5 2500K na ASRock Z77 Fatal1ty Z77 Pro-4.8GHz czy to już koniec?


Recommended Posts

Witam

Udało mi sie wykręcic 4.8GHz zmieniając tylko mnożnik i napięcie wiem ze trzeba pozmieniac wiecej opcji ale nie wiem na ile je poustawiać opytmalnie wiem też ze kazdy proc jest inny. Wykręciłem 4.8GHz i gdy chciałem coś więcej to system nie wstawał nie wiem co zrobiłem zle napiecie zmieniałem i nic z tego nie wyszło system nadal nie wstaje oto reszta moich podzespołów :

 

Procesor: i5 2500K Kod producenta:BX80623I52500K

Płyta główna: Asrock Z77 Fatal1ty Professional

Chłodzenie CPU: Scythe mugen 2

Zasilacz: Corsair TX 850W V2

Obudowa: Zalman z11

Karta graficzna : GTS 250 ale niedługo wymieniam na cos dużo lepszego

Pamięci: Kingston HyperX 2048MB 1600MHz CL9 też niedługo wymieniam

 

 

TU zdięcia biosu

 

 

 

http://imageshack.us/a/img600/3456/20121016113037.jpg

 

 

 

http://imageshack.us/a/img171/3145/20121016113328.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

OCCT:

http://imageshack.us/a/img13/3751/2012101223h52temperatur.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Temperatura najgorętszego rdzenia reszta ponizej 58 C

 

 

http://imageshack.us/a/img163/344/2012101223h52voltagecpu.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Przy podkręcaniu pamiętaj że nigdy nie ustawia się CPU Voltage na auto, no chyba że chcesz "przypadkiem" uwalić proca gdyby mobo przesadziło z napięciem.

Przeczytaj jakiś poradnik bo na zdjęciach masz praktycznie wszystko na auto a trzeba je ustawić manualnie i niektóre funkcje trzeba włączyć bądź wyłączyć.

 

Na tym chłodzeniu 4.8, jakie masz temperatury?

W biosie ustawione 4.8 a pod obciążeniem taktowanie zbijane do 3.4Ghz żeby CPU się wyrabiał w limicie ciepła (teoretycznie 95W) przez ustawienia "Auto" w biosie.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

4.8 przy 1.38v to już norma w dzisiejszych samplach...

Wg. intela nie należy przekraczać 72 st. co do napięcia to chyba 1.5v ale tego nie jestem pewny...

Przy offsecie nie chce ruszyć powyżej 4.8Ghz? próbowałeś kręcić poprzez ustawienie napięcia na sztywno? np. 4.9Ghz i 1.4 - 1.42v?

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

No tak jest, sample intela po prostu zostały celowo ograniczone przez obniżenie ich jakości podczas produkcji?

Tylko po to żeby SB słabiej się kręciły i nie były wymagającym wewnętrznym konkurentem dla IB,

IB mimo że stosuje niższy proces technologiczny, w idle ma niższy pobór energii lecz tranzystory tri-gate ze względu za swoją budowę oraz niedopracowanie, podczas obciążenia a tym bardziej podkręcenia mają bardzo dużą chrapkę na pobór energii elektrycznej co widać w testach.

Możliwe że lepiej się podkręcają, lecz między rdzeniem a IHS'em została zastosowana jakiejś słabej jakości pasta termoprzewodząca która ogranicza OC.

W przypadku SB jest to lut który na stałe łączy rdzeń z IHS'em i ma znacznie wyższą przewodność cieplną od w/w pasty która jest zastosowana w IB.

Obecnie nie wiadomo czy dalej rdzeń w SB jest lutowany czy robią też masową kichę z pastą? :/

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Możliwe że lepiej się podkręcają, lecz między rdzeniem a IHS'em została zastosowana jakiejś słabej jakości pasta termoprzewodząca która ogranicza OC.

 

 

Nie prawda. Widziałem testy ze zdjętym IHS i nie było różnicy w temperaturze. Także to architektura samego procka jest przyczyną takich temperatur.

Link to post
Share on other sites

Nie prawda. Widziałem testy ze zdjętym IHS i nie było różnicy w temperaturze. Także to architektura samego procka jest przyczyną takich temperatur.

 

Owszem jest to prawda lecz dochodzi do tego pasta, która wysycha i jej przewodność ciepła się zmniejsza.

I taki "nowo" zakupiony ivy jest mniej podatny na OC przez tanią pastę.

SB tego nie ma, tam nie ma co wysychać, gdyż rdzeń z IHS jest połączony na stałe...jedyną rzeczką którą można zrobić w tym procku żeby zmniejszyć temp. to lapping

Wystarczy zobaczyć ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=XXs0I5kuoX4&list=LL8qRmXjkIAgadUFft1G1mTA&feature=mh_lolz

Temperatury 0:15min oraz 20:27 czyli po zmianie pasty, różnica jest wręcz ogromna.

Po zdjęciu IHS widać że pasta jest suchawa na rdzeniu a nadmiar pasty po bokach rdzenia jest tak sucha że odpada kawałkami

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Odkopię.

Po zdjęciu IHSa testy pokazywały brak różnic bo ciepło było słabo rozprowadzane. Dopiero zdjęcie go, zastosowanie lepszej pasy i ponowna instalacja dawała świetne wyniki. Z tego biorą się różnice o których mówicie.

 

Rexlu- pamiętaj że i7 to nie i5 :)

 

Do autora. Udało się coś jeszcze podkręcić?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...