Skocz do zawartości

Głośniki 2.1 lub 5.1 do 500zl


Recommended Posts

Żadne z wymienionych głośników w pierwszym poście, nie sprawdzą się tak dobrze w muzyce jak głośniki stereo. W zadanym budżecie znajdzie się parę propozycji np. Microlab Solo 6c, choć obecnie ich cena jest sporo zawyżona, mimo to grają poprawnie jak na komputerowy sprzęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sub nie gra basu a wydaje dzwieki nisko tonowe =pukanie + dunienie +bebnienie

i to nawet dosc sensownej klasy sub

 

poprostu do tego jest sub by robic lubu dubu bum a nie grac bas a bas to nie lubu ale muzyka niskiego tonu - do tego zadnen sub sie nie nadaje- to poprostu namiastka dobrych kolumn ktore sie obecnie sprzedaje jako miniaturki+sub

zaden dobry zestaw z "gornej " polki nie posila sie subem a gra jak nalezy

sub to zabawka ktorą marketing wciska biedocie do mikro kolumn zeby zestawy ktore kiedys byly normą sprzedawac w kosmicznych cenach tworzac podzial na "biedote" i na tych ktorych "stac"

oto moje zdanie co do funkcjonalnosi i zastosowania suba

 

dzwieki basowe nalezyte jak powinny byc wydaja kolumny stereo z sensownej polki - najlepiej w obudowach zamknietych o rozmiarze glosnika niskotonowego ok 10"

przy dobrych glosnikach 2.0 jest uwazam kolosalna roznica na korzysc stereo vs sub

mam na mysli dobry sub klasy yamaha/koda 1000

 

sub z logitecha to... daj pokoj , to nie zaden sub a zwykły beben do wywalania flakow

 

lepiej kupic uzywane a dobre niz... no ale kazdyego wlasny wybor

 

do solo 6 nie potrzeba zadnych wzmacniaczy to tak samo aktywne kolumny czyli z wbudowanym wzmacniaczem

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz jaką masz aktualnie kartę dźwiękową, jeśli to integra to napisz jaki konkretnie model, jeśli nie znasz to podaj model płyty głównej.

Integry są różne, te słabe i te trochę lepsze, być może Twoja płyta ma przyzwoitą integre i zakup dedykowanej karty do tych głośników nie jest konieczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam te głośniki i jestem z nich zadowolony. Bardzo dobry dźwięk, basy są głębsze i mocniejsze niż w poprzednikach. Polecam te głośniki. Co do wady to może być że cały czas świeci na niebiesko wyświetlacz nie gaśnie jak wyłączy się głośniki, oraz po wyłączeniu nie pamięta ustawień co ustawiło się. Wadą też jest krótki kabel głośników przednich. Ale nie problem dokupić sobie kabel jaki się chce i jest wszystko ok. Polecam jednak te głośniki

Link to post
Share on other sites

Z-623 to szmelc nie warty swojej ceny. Gówniane przetworniki zasilane 25 watową końcówką mocy (moc maksymalna podana przez producenta układu, znamionowa nieznana) o zniekształceniach wynoszących THD 10%. Co to oznacza polecam lekturę -> LINK <- Poziomy THD w technice audio.

Całość zasilana awaryjna przetwornicą impulsową, która w praktyce jest nie do naprawienia tak jak w zestawie Z906.

Jedyny plus a zarazem minus to serwis. Jak głośniki się popsują to dostaniesz nowe. Jeżeli jednaka zestaw jest po gwarancji to możesz je do kosza wywalić bo naprawa albo będzie nie możliwa albo nie opłacalna a serwis się wypnie.

 

Do "znafców" od razu pisze, że Z623 to całkiem inny sprzęt niż Z-2300. Jedyne co mają wspólne to głośniki w satelitach. Poza tym Z-2300 są tańsze w produkcji oraz bardziej idioto odporne niż 623. Mało kto jest w stanie spalić trafo+mostek prostowniczy.

 

Edifier'a nigdy nie słyszałem ale z tego co się orientuję moc podawana przez producenta jest realną mocą jaką dysponuje ten zestaw.

 

Genius ciekawie się prezentuje ale zastanawia mnie budowa satelit. Jeżeli jest to głośnik szeroko-pasmowy + wysoko-tonowy odcięte są tylko kondensatorem 10uF to nie wróżę temu rozwiązaniu znakomitej jakości dźwięku.

 

Z całego zaproponowanego sprzętu najlepiej wypada Microlab. Do muzyki stereo jest o wiele lepsze niż pseudo 2.1 czy niby 5.1.

Dlaczego pseudo? ano dlatego, że w zestawach tych głośnik niskotonowy gra zamiast dwóch niezależnych w kolumnach ale, że tych jest dwie to mamy zestaw 2.1

W praktyce zestawy te przez niewłaściwą częstotliwość podziału satelita-sub oraz ogólną mizerną częstotliwość przenoszenia kolumn szeroko-pasmowych generują dźwięk kiepskiej jakości.

Prawdziwym zestawem 2+1 jest taki, w którym kolumny grają pełnym pasmem a głośnik niskotonowy (bądź dwa)[subwoofer] jest zgodny fazowo i dopełnia pasmo o niskie rejestry, których nie są w stanie odtworzyć kolumny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i za uświadomienie że 2.1 to niezbyt dobra inwestycja. Tak więc wybór padnie na microlab C6.

Co do tej integry to nie za bardzo wiem jak to sprawdzić, ale podaje model płyty głównej http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-870-c45-am3-amd870-4ddr3-8ch-glan-atx-box-331313/

Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje a mianowicie cena tych głośników 4 lata temu microlab solo C7 kosztowały 325zl a teraz około 650zl, dlaczego taki wzrost ceny ?

Edytowane przez Darkans
Link to post
Share on other sites

Zatem Twoja integra to Realtek ALC 889 - czyli całkiem przyzwoita i na początek wystarczy. Kupisz najpierw same głośniki, podłączysz i jak uznasz, że jej dźwięk Cię nie zadowala to wtedy pomyśl o kupnie dedykowanej karty.

 

Kiedyś głośniki z serii Solo były mało popularne, gdy dopiero wkraczały na rynek, nie były znaną marką w świecie komputerowego audio, dlatego wtedy kosztowały znacznie mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tej cenie szukaj Kody. Bez problemu dostaniesz aktywny SW-850 a jak się postarasz to może i upolujesz SW-1000.

 

Mam ten pierwszy jestem bardzo zadowolony. Wprawdzie mój jest pasywny i zasilany z zewnątrz ale reszta jest taka sama. Wadą jest kiepskie wytłumienie wewnątrz przez co trzeba wykręcić głośnik i dołożyć piankę albo inny materiał tłumiący.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te Edifiery mają ciekawie i dość nowocześnie rozwiązaną elektronikę.

Wzmacniacz klasy D o mocy 200W (mostek na jeden kanał 2-ohm przy THD=10%) oraz cyfrowa zwrotnica będą gwarantowały dobrą jakość dźwięku. Oczywiście 200 wat na wyjściu nie ma bo patrząc na PCB i sposób połączenia głośników sygnał wyjściowy jest rozdzielony na cztery kanały o realnej mocy 20W. Możliwe też że zastosowane są dwa takie wzmacniacze co daje moc około 50W na kanał.

Sądząc jednak po danych technicznych podawanych w sklepach użyto tylko jeden wzmacniacz.

Niestety brak zdjęcia ze zdjętym radiatorem.

 

Przeglądając recenzje rosyjskie (proponuję sobie tłumacza na angielski przestawić bo "polskiego rozumieć da się nie"), zbierają same pozytywne oceny co do jakości wykonania, technicznego zaawansowania oraz dźwięku.

W tym przedziale cenowym mogą ładnie namieszać.

 

Zastanawia mnie tylko czy nie przesłodzili z emisją ciepła układu. Wiadomo, że wzmacniacz klasy D oferuje wysoką sprawność ale 1.3W to dość mała wartość ciepła generowanego przez układ.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...