Skocz do zawartości

Karta graficzna do dwóch monitorów


Recommended Posts

Witam,

 

Moje wymagania:

 

1) Wydajność ~ HD 6870.

2) 2 x DVI.

3) Cisza w idle w trybie dwumonitorowym.

 

XFX HD 6870 z dwom wentylatorami, którego mam teraz na auto hałasuje przy podłączeniu dwóch monitorów, a po skręceniu obrotów ręcznie, trochę się grzeje. Przy jednym monitorze wszystko jest ok (niższe zegary).

 

Co mi polecicie? :)

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak, mialem wiele kart graficznych, teraz jestem posiadaczem gigabyte 7970 ghz , ale najlepiej wspominam bezdyskusyjna cisze na asus gtx 570 dcuII, karta w idle zupelnie nie slyszalna, w grach typu crysis 2 wentylatory chodziy na 24% przy temperasturze rdzenia 55 stopni. Pod wzgledem slyszalnosci karta swietna,a wydajnoscia nie ustepuje nowym kartom

Link to post
Share on other sites

powiem ci tak, mialem wiele kart graficznych, teraz jestem posiadaczem gigabyte 7970 ghz , ale najlepiej wspominam bezdyskusyjna cisze na asus gtx 570 dcuII, karta w idle zupelnie nie slyszalna, w grach typu crysis 2 wentylatory chodziy na 24% przy temperasturze rdzenia 55 stopni. Pod wzgledem slyszalnosci karta swietna,a wydajnoscia nie ustepuje nowym kartom

No faktycznie gtx 660 i hd 7870 nie mają z min szans :rotfl:
Link to post
Share on other sites

2 monitory to 2x więcej pracy dla karty graficznej i wydaję mi się, że jeśli chcesz pograć na wysokich detalach z ciszą to musiałbyś kupić coś w deseń 7950, a dokładnego modelu poszukać na testach bo róznie to bywa. Asus, msi tak wstepnie mi się kojarzą z ciszą, choć to też własnie jest zalezne od modelu gdyz czesto jest dodane cos w nazwie z cisza :)

Link to post
Share on other sites

Kumpel jutro będzie miał GTX660 od MSI więc jak przetestujemy będzie można co nieco o nim powiedzieć, czy jest cichy czy może okaże się głośny ale według testu na PPC wypadł bardzo dobrze tak jak ASUS. U siebie mam Gigabyte ale inny model WF3 i karta jest najcichsza z całego zestawu. Jak sprawdzałem to wyraźnie słychać od 55~60% obrotów tylko że to ma się pewnie nijak do wersji WF2.

Link to post
Share on other sites

Dlatego optymalnym wyborem jest MSI z 63*C przy 43% obrotów, Gigabyte fakt faktem jest najchłodniejszy z wszystkich jednakże przy 61% obrotów. Cena identyczna, MSI jest droższe o 21zł, obie posiadają 36m-c gwarancji. I tak jak wyżej napisałem, jak sprawdzimy jutro kartę to będę mógł coś powiedzieć o tym MSI a na dzień dzisiejszy proponuję autorowi http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,16

Link to post
Share on other sites

Wybór padł na Gigabyte'a. Akurat tam z hurtowni z której zamawiałem był wyraźnie tańszy od MSI. I nie żałuję.

 

1) Pobór energii samej skrzynki w idle (podłączone dwa monitory) wynosi 70 watów. Z Radeonem 6870 było to aż 125 W. Różnica ~50 W jest bardzo wyraźna.

2) Temperatury w idle poniżej 30 stopni, po 2 godzinach gry w Borderlands 2 max. 55 stopni, w Furmarku max 64. Wszystko przy 2 monitorach. Przy 6870 było 60 w idle...

3) Hałas. Zdecydowanie ciszej, w idle cisza (1200 rpm), w stresie trochę słychać, ale nic strasznego (1700 rpm).

 

Koniec końców szkoda było przesiadać się na nVidię, ale akurat dopasowali mi z jedną rzeczą, na której najbardziej mi zależało.

 

PS Jeżeli ktoś jest chętny na 6870 to zapraszam :) Do jednego monitora karta bez zastrzeżeń.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...