Skocz do zawartości

Czy czekać na Haswell'a? (Komputer do gier)


Recommended Posts

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum.

 

Przymierzam się powoli do kupna nowego, bardziej "szalonego" komputera. Coś pod kątem GeForce'a 690 lub 670/680 w SLI.

Tyle tylko, że w tym momencie nie ma to chyba szczególnego sensu, lepiej zaczekać na nową podstawkę i nowe procesory Intela w pierwszym kwartale 2013 (?)

 

No i niejasna jest też sprawa nowych kart Nvidii, mogą się chyba pojawić w 2013?

 

Przesiadając się teraz na Ivy Bridge chyba nie odczułbym zbyt wielkiej zmiany (?)

 

A może po prostu kupić GeForce'a 670 lub 680, nie przejmować się ograniczającym kartę obecnym procesorem i odczekać 1,5/2 lata na jeszcze nowszą podstawkę i nowsze karty graficzne?

 

Komputer przeznaczony byłby tylko do gier, bez zastosowań profesjonalnych. "Sympatyzuję" z Intelem i Nvidią, zatem AMD nie wchodzi w grę.

 

PS. Obiło mi się o uszy/oczy, że karty w SLI charakteryzują się pewnym "lagiem" w wyświetlaniu obrazu. Czy to prawda w kontekście pojedynku między GF690 a GF680/GF670 SLI?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie mikroprzycięć i opcji "GTX690 vs GTX670/680 w SLI" to nie ma różnicy bo co prawda GTX690 to jedna karta graficzna ale z dwoma GPU działającymi w trybie SLI, czyli tak jakbyś miał w kompie dwa GTX-y 680 z nieco obniżonymi taktowaniami.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę się wymądrzać ale moim zdaniem nowe konsole nie ukażą się przynajmniej przez najbliższe 2 lata. Mógłbym nawet zaryzykować, że nie ukażą się nigdy... Ale to temat na oddzielną debatę. Mam konsole (X360, PS3, Wii), służą mi wyłącznie do odpalania "exclusivów". Powiedzmy, że potrzebuję komputer do uciągnięcia Crysis'a 2 i 3 ;).

 

 

Jeśli chodzi o mikroprzycięcia:

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/39605-nvidia-geforce-gtx-670-sli-vs-the-beasttm/?page=9

 

W tym teście biorą pod uwagę opóźnienie wyświetlenia każdej klatki (z tego co rozumiem)

 

Konkluzja:

" But examination of the average and per-second framerate sometimes doesn't reveal all. A closer look at per-frame performance shows there are instances where the frame-latency output from a twin-GPU setup is less than optimal. This up-and-down behaviour affects all cards - single- or dual-GPU - to some degree but is more prevalent when running two boards. In most real-world cases the in-game slowdown isn't as noticeable as the numbers may suggest, though it is worth understanding this micro-level behaviour before committing funds for an expensive purchase. "

Edytowane przez Mateusz1989LBN
Link to post
Share on other sites

"Ciśnie" mnie od kiedy odpaliłem Crysis'a 2 i zobaczyłem 28 FPS ;). OC procesora + GF670 to chyba dobry wybór bo reszta podzespołów w zasadzie nie wymaga modernizacji. Myślę zatem, że za 800-900zł (bilans po sprzedaży 560Ti i kupieniu 670) może mam szansę podwoić wydajność...

 

Ozored wolę odłożyć grę na przyszłość (np. Crysis 2) niż zmniejszyć detale. Tak już mam :P.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...