Skocz do zawartości

Chcę kupić wzmacniacz dźwięku


Recommended Posts

Na początek wybaczcie moją głupotę, ale nie wiem, jak to się nazywa hehe. Otóż sprzedałem głośniki, bo doszedłem do wniosku, że lepszy dźwięk uzyskam (2 kolumny od starej wieży o dużej mocy) + to co chcę kupić, ten cały wzmacniacz jeśli dobrze się wyraziłem, na pewno wiecie o czym mówię. Polecicie coś dobrego? Oczywiście podpinam to do PC.

Link to post
Share on other sites

No tak..wiedziałem, że o czymś zapomniałem wspomnieć :P

 

Więć: rock, r&b, pop, house, electro. Ogólnie gitary elektryczne, mocny, soczysty bas. Mam 350zł, ale wolałbym wydać jak najmniej. Przeważnie działam w słuchawkach CAL! więć to będzie sporadycznie. Z drugiej strony jakość dźwięku się dla mnie liczy, gram na elektryku, więc wychwytuję dźwięki w piosenkach w specyficznych momentach i właśnie liczę, że jakość dźwięku będzie wtedy git. Pokój mam nie mały - no..normalny :)

Link to post
Share on other sites

Stereo.

 

(BTW - kilka razy zdarzyło mi się szrpnąć za kabelek od CAL!, a ten jak wiadomo jest mizerny, słuchawki działają, ale kiedy dotykam i kręcę lekko na boki kabelek od słuchawek wchodzący do karty, nie przedłużający, to jakby gra tylko z jednej strony, po chwili z obu, no nie łączy jednym słowem. Czytałem gdzieś o przekablowaniach, ale to chyba drogie rzeczy, co?)

Link to post
Share on other sites

OK, wiem, podałem, że mam 350zł na sprzęt, mój błąd :) Tak naprawdę chcę wydać mniej, ciężko mi określić ile mniej itp. bo nie wiem, przy jakich kwotach jakość dźwięku mocno spadnie, czy poniżej 100zł nie opłaca się nic kupować bo syf totalny itd. Tu liczę na Waszą pomoc.

 

Ten co podałeś badi2 jest za drogi..

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

ten technics za 350 to jakis joke

350 - 400 to technics 770 i to jedyny rozsadny model ze wzgledu na wysoce odmiena konstrukcje od wielu "innych" technics

 

za 150

http://allegro.pl/wz...2707242538.html

bardzo zacny sprzet

 

za >200

http://allegro.pl/so...2700666806.html

http://allegro.pl/cz...2696955812.html

 

 

nic nie trzeba skladac do zadnej skarbonki - pytanie czy kolumny sa znosne - grunt ze są ;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Nie jestem audiofilem, to że umiem wychwycić w piosence nietypowe elementy nie oznacza, że potrzebuję takich bajerów. W kuchni mam wieżę Panasonic'a, starą i dwie oryginalne kolumny od niej.

http://img149.imageshack.us/img149/41/p1010083e.jpgPodczas przygotowywania posiłku lubię podkrecić VOL i brzmi b.dobrze, naprawdę, byłem 1. raz zaskoczony, mam ją od kilku lat, z mocnym basem oraz to, że każdą partię pięknie słychać.

 

Tak więc nie wierzę, że minimum na wzmacniacz stereo to ok. 1000zł.

Link to post
Share on other sites

a ja nie wierze ze to "pieknie" slychac - wydaje sie ze poprostu nie masz porownania

creative t20/40 tez brzmi naprawde dobrze i "wszystko" slychac - nie w tym czy wszystko slychac jest roznica ale jak

 

Radoslaw mial jak widac na mysli 600-700 na komplet z kolumnami - ktore notabene sa znacznie drozszym elementem niz sam wzmacniacz

 

ps

audiofil to taki element ktory nie zajmuje sie sprzetem za 1000zl na chocby sam wzmacniacz -

smieszy mnie kumpel ktory mowi stary po co mi kolumny za 300zl - nie jestem audiofilem ( to jest tragedia- chodzi o odroznienie najzwyklejszych ludzkich potrzeb od audiofilowania)

taki sprzet to dla najzwyklejszych "gluchych" ludzi

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Tak więc nie wierzę, że minimum na wzmacniacz stereo to ok. 1000zł.

zależy czy nowy, czy używany i jakiej klasy

1k za nówkę... słabo, 1k za używkę masz praktycznie wszystko z najwyższej półki

 

ten jest całkiem przyzwoity

http://allegro.pl/top-model-wzmacniacz-dual-cv-1150-vintage-i2715624098.html

 

a ten już całkiem dobry

http://allegro.pl/wzmacniacz-dual-cv1450-tuner-ct1450-i2714975875.html

Link to post
Share on other sites

a ja nie wierze ze to "pieknie" slychac - wydaje sie ze poprostu nie masz porownania

Fakt, za wiele w swoim życiu sprzętu nie "przesłuchałem", więc możesz mieć słuszność.

 

a ten już całkiem dobry http://allegro.pl/wz...2714975875.html

Wydaje się być dobry - z wyglądu jak najbardziej no i przedewszystkim dużo nic mi nie mówiących przycisków jak przypuszczam, co świadczy o jego zaawansowaniu :)

 

Czyli nie brać nic poniżej 200zł, bo chciałem właśnie poprosić o takowe propozycje?

Link to post
Share on other sites

Tak więc nie wierzę, że minimum na wzmacniacz stereo to ok. 1000zł.

Niestety..o ile wiesz co kupić i uda się taniej to na twoją korzyść.Stare wzmacniacze do tego wysokie modele -tu zaczyna się jakość przekazu.

 

A tego Panasa nie porównuj w żaden sposób do (nawet) tanich wzmacniaczy bo w tym panasie tor analogowy audio żaden.

Jak erazm2 napisał nie masz porównania dlatego Panasonic pięknie gra dla ciebie.

 

w takiej kwocie można dostać dobry wzmak, ale do generalnego remontu

Nie koniecznie w tej cenie do remontu bo zdarzają się wyższe i droższe modele (używki-ze względu na swój wiek) które podlegają napraw i czyszczeniu o ile nic nie jest poważniejszego w takim wzmacniaczu uszkodzone to najczęściej regulatory,potencjometry,przekazniki można samemu wyczyścić i sprzęt hula przez kolejne lata.

 

Autor: chcąc wydać do 350zł czy taniej,kupi urządzenie standard nie charakteryzujące się niczym specjalnym ale do jego potrzeb wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Nie koniecznie w tej cenie do remontu bo zdarzają się wyższe i droższe modele (używki-ze względu na swój wiek) które podlegają napraw i czyszczeniu o ile nic nie jest poważniejszego w takim wzmacniaczu uszkodzone to najczęściej regulatory,potencjometry,przekazniki można samemu wyczyścić i sprzęt hula przez kolejne lata.

tak, jak sprzedaje amator, dla którego trzeszczący potencjometr to już problem, albo nie zdaje sobie sprawy z wartości sprzętu, który sprzedaje, ale to już są okazje, osobiście nie spotkałem (nie licząc kolumn głośnikowych ale to inna historia)

z reguły mamy aukcje od ludzi, którzy temat przynajmniej trochę ogarniają i dają odpowiednie ceny

Link to post
Share on other sites

Nie wszyscy dają te odpowiednie ceny (mimo tych ogarniających temat) nie którzy liczą na Bóg wie ile i dość często ceny są astronomiczne wyższych modeli,co moim zdaniem ze względu na wiek takiego urządzenia to przerost formy nad treścią.Tylko dlatego że niektórzy są otuleni płaszczem nadziei szybują jak ptak w obłokach zachwycając się wszystkim co według nich jest lepsze i którzy nie znają granic własnej percepcji. :)

Link to post
Share on other sites

...Otóż sprzedałem głośniki, bo doszedłem do wniosku, że lepszy dźwięk uzyskam (2 kolumny od starej wieży o dużej mocy) + to co chcę kupić, ten cały wzmacniacz jeśli dobrze się wyraziłem, na pewno wiecie o czym mówię. Polecicie coś dobrego? Oczywiście podpinam to do PC.

 

Podaj markę i model posiadanych kolumn to się dobierze do nich jakiś wzmacniacz stereo.
Link to post
Share on other sites

Ja napisałem tylko od jakiej kwoty minimalnej można złożyć coś co "brzmi". I to za tą kwotę też nie są cuda. Za 350zł to kupisz wieże do dziecięcego pokoju - np ten Panasonic. Też nie chce wyjść na gościa który proponuje komuś z 10tys w ręku kupno Ferrari - bo lepsze - bo wiadomo że pieniądze są obecnie dla sporego grona problemem. Ale jak nie możesz dołożyć to może warto będzie poczekać i poskrobać do tego 1k. Wtedy kupisz sprzęt który i zagra i na pewno spełni Twoje oczekiwania. Przemyśl to, a jeśli koniecznie zależy Ci na kupie czegoś już teraz za kwotę 350zł to napisz jaki masz pokój, czego słuchasz, czy preferujesz bass czy jednak średnie i łagodne brzmienie. Musisz wiedzieć że każdy amplituner gra inaczej nawet gdy podłączysz każdy z osobna do dokładnie tych samych kolumn itd. Tutaj ciężko jest podpasować Twoje preferencje. Poczytaj troszkę o sprzęcie audio, dowiedz się co się opłaca a co nie, no i musisz wiedzieć że nawet za te 1000zł kupisz sprzęt używany - bo chyba nie napisałeś nigdzie czy to ma być używka czy nie. Ciężko Ci coś doradzić :) Napisz może jakie masz te kolumny i czego konkretnie oczekujesz :)

Link to post
Share on other sites

to może warto będzie poczekać i poskrobać do tego 1k. Wtedy kupisz sprzęt który i zagra i na pewno spełni Twoje oczekiwania

żeby współczesny, nowy sprzęt zagrał na poziomie tego 30 letniego okazyjnie za 3-4 stówki to niestety ten 1k musiałby mieć paru kolegów

Link to post
Share on other sites

Mam starą, jeszcze kiedyś przywiezioną z RFN wieżę stereo SCHNEIDER MIDI 2250. Jedyne co znalazłem http://www.ebay.de/itm/Hifi-Kompakt-Stereoanlage-CD-Schneider-MIDI-2275-/271078812244?pt=Stereoanlagen_DE&hash=item3f1d8e6a54.

 

To jest model 2275, ale bardzo podobny.

 

Natomiast głośniki od jeszcze innej wieży THOMSONA, właśnie one będą brzmieć:

http://arch6.okr.ro/auctions.v3/700_700/2011/04/13/e/6/621187960649301221237056-168587-700_700.jpg

 

Jak już pisałem, słucham generalnie rock (Santana, Hendrix, Vaughan, ogólnie gitary elekt.), r&b, pop, house, electro no i reszta prócz hip-hopu.

Link to post
Share on other sites

ladnie wygladają- wystaw na sprzedaz - jak dasz na kup teraz 85+15 wysylka mysle ze ktos sie skusi

 

nie nadaja sie (dla gitary) - zakup cos typu pioneer 777- 999 ( raczej 777) - sa to bardzo dobre kolumny za miniaturowe pieniadze

karboowany papier na zawieszeniu plociennym zjada kewlary na sniadanie - kewlary sa dobre do techno i elektroniki choc i tak zadko lepsze niz papier

 

- jak kupisz takowe (podobne) wykrec dolny glosnik i wyklej obłoz odbudowy od srodka filcem czy chocby cienka gabką - poprawioa to co jet wada podobnych kolumn (znika pewien stopien dudnienia)

 

te co masz sa teoretycznie (praktycznie tez) zdecydowanie za ostre aby sie dalo satysfakcjonujaco sluchac rocka czy santany/sade - to sa "porazki" dla jazzowych dzwieków

 

jesli ograniczeniem jest wydatek ktorego nie chcesz ponosic to nawet wzmacniacz tanszy a wymiana kolumn bardziej wskazana

 

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...