Skocz do zawartości

Za mało pamięci RAM?


Recommended Posts

Witam, ostatnio zamówiłem sobie GTX660Ti, wszystko ładnie, tyle że gdy włączam takie battlefielda 3 mam chamskie przycinki. Cały czas mam po 40-60fps więc prawdopodobnie to nie przez grafikę.

Pomyślałem sobie że może to przez zbyt małą ilość pamięci RAM której mam tylko 4GB.

Co o tym sądzicie?

Lagi są chwilowe ale denerwujące.

Pełny zestaw mojego PC w sygnaturze.

Link to post
Share on other sites

Wąska szyna 660 ti jest tego przyczyną (192 bit).

Czemu się tej "szyny" tak czepiacie? 660Ti ma owszem interfejs pamięci 192bit ale sama pamięć jest wysoko taktowana w efekcie przepustowość pamięci jest całkiem spora, porównywalna do np. Radeonów 78x0, które mają 256bit ale wolniejszej pamięci.

 

Przycinki mogą być spowodowane za małą ilością ramu ale z drugiej strony (co sprawdziłem sam empirycznie) jeśli karta graf. ma ~2Gb VRAM to 4Gb RAMu wystarczają. Wszystko zależeć może od tego co ma się równocześnie uruchomione i w jakie ustawienia ma sama gra.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, chociaż chodzi o inną grę, mianowicie Skyrim.

Narazie mam 2GB ramu, w Białej Granii podczas obracania się mam straszne lagi, nawet 1 sekundowe, czy może to być spowodowane zbyt małą ilością ramu?

Reszta sprzętu:

hd 6770

i5 2400

Myslałem też, że może za mało vramu na karcie, biorąc pod uwagę, że gram na ultra, bez aa i z paroma modami (hd textures również).

Ogółęm to gra trzyma wysoki fps ( w rozdziałce 1680x1050), chodząć po świecie mam z reguły 50/60 fps, w miastach 30/40, co jest dla mnei wystarczające, ale te lagi podczas obracania się są masakryczne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...