Skocz do zawartości

7970 Gigabyte Windforce 3 - blokada napięć


Recommended Posts

Witam

 

Tak na szybko http://allegro.pl/gigabyte-hd-7970-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dport-i2676924088.html

 

Jestem już w 90 procentach zdecydowany na tą kartę, ale niedawno przeczytałem opinię że podobno w najnowszych rewizjach gigabyte wprowadził jakąs blokadę zmiany napięcia Vcore.

 

Bardzo zależy mi na potencjale w podkręcaniu i blokada napięć jest dla mnie kompletnie nie do przyjęcia..... Mógłby ktoś wyjaśnić jak to w końcu jest? Może potrzebny był po porstu nowszy MSI afterburner czy coś....

 

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie sprawy.

Link to post
Share on other sites

Pcb rev1.0 była oparta na projekcie amd i z dobrym kontrolerem napięcia ale bg postanowił zaoszczędzić na kosztach produkcji i zrobili pcb rev2.0 w którym została zmieniona sekcja zasilania i sterujący nią kontroler.

 

Reasumując chcesz mieć programową kontrole napięć to szukaj rev1.0 lub wybierz inny model od GB, lub innego producenta

 

P.S.

Miałem w rekach 7970 rev 2.0 i szybko wymieniłem go na inny model

 

P.S. 2

Tu jest o wiele taniej ale zapewnie rev 2.0

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7970-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express,30587.html

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo, to praktycznie większość producentów udostępniających autorską wersję tej karty sprzedaje je ją na swoim PCB i na własnej sekcji zasilania - tak było z GB, ASUS'em i Sapphire.

 

Z tego co widziałem, to DomiHD2 posiada HD7970 od łASUS'a - napisz do niego, niech Ci looknie na MSI Afterburner czy ma możliwość zmiany napięć, ale o ile mi wiadomo, to łASUS'y miały tę możliwość.

Link to post
Share on other sites

niech Ci looknie na MSI Afterburner czy ma możliwość zmiany napięć

Ewentualnie można spróbować na Sapphire TRIXX, który również ma możliwość zmiany tego parametru (o ile dostępne).

Można też zedytować bios ale to trudne i grozi utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Asus 7970 dcuii jak 7970 dcuii top mają zablokowaną programową zmianę napięć. Karty MSI nie mają takich problemów przynajmniej ten model http://www.eukasa.pl/komputery/sklep/1590087/msi/msi-r7970-2pmd3gd5-oc-r7970-2pmd3gd5-oc-/?&utm_campaign=cenowarka nie ma nic zablokowanego, taką informację dostałem od ich pracownika na tym forum.

 

GB 7970 soc ma możliwość regulacji napięć na gpu i gddr ale byś musiał wymienić od razu chłodzenie na nim bo oryginalne nie powala wydajnością a generowany hałas jest ogromny

 

@Igorrodz

Jeszcze się nie spotkałem z programem który jest w stanie odczytać bios z 7950/70 a tym bardziej go edytować

Link to post
Share on other sites

No tak ale referenta nie chce.....

 

No przeciez na początku wszystkie radeony 7970 się kręciły aż miło powyżej 1200mhz i raptem co się porobiło ??

 

Czyli Asus i GB nie ma opcji zmiany napięcia.... jakieś inne niereferencyjnie chłodzone cicho i wydajnie karty bez blokady się znajdą? Kurna dotychczas to Nvidia robiła syf z tymi blokadami a teraz AMD też dołącza do zespołu ??

 

Jeżeli nie będę mógł kupić modelu bez blokady to chyba pie...lę i zostaję na razie przy GTX 470

Link to post
Share on other sites

@UP

Jeśli już o nvidii to wszystkie karty z serii gtx 6xx mają zablokowaną regulacje napięcia. Evga chciała to ominąć ale dostała po łapach i wszystkie nowe karty mają zablokowaną programową regulacje napięcia.

 

@joker5513

referenty nie są takie złe, wystarczy tylko wymienić chłodzenie i jest cicho, i wydajnie. Możesz też wybrać coś do sapphire one nie powinne mieć takich problemów

 

@arekinho

Jaką masz rev pcb w tym gb ????

Link to post
Share on other sites

@UP

Jeśli już o nvidii to wszystkie karty z serii gtx 6xx mają zablokowaną regulacje napięcia. Evga chciała to ominąć ale dostała po łapach i wszystkie nowe karty mają zablokowaną programową regulacje napięcia.

 

@joker5513

referenty nie są takie złe, wystarczy tylko wymienić chłodzenie i jest cicho, i wydajnie. Możesz też wybrać coś do sapphire one nie powinne mieć takich problemów

 

@arekinho

Jaką masz rev pcb w tym gb ????

 

 

Twierdzisz że gtx 6xx mają zablokowaną regulację napięcia, hmm...

http://images37.fotosik.pl/1814/2f56ace3b57f29ddm.jpg

 

Wydaje mi się że zaznaczyłem funkcje zmiany napięcia w karcie, no chyba że jestem w błędzie to sorry.

Edytowane przez f4rm3r19831
Link to post
Share on other sites

fakt mój błąd nie +50 a +100mV (tyle co w turbo) co nie zmienia faktu ze blokada napięć jest narzucona z góry przez nvidie i wszystkie firmy korzystające z jej gpu muszą tego przestrzegać.

According to an Overclockers.com report, NVIDIA forced EVGA to remove voltage control, more specifically, support for its EVBot accessory, on its GeForce GTX 680 Classified graphics card. EVBot, apart from realtime monitoring, gives users the ability to fine-tune voltages, a feature NVIDIA doesn't want users access to. This design change was communicated by EVGA's Jacob Freeman, in response to a forum question a users who found his new GTX 680 Classified card to lack the EVBot header.

 

"Unfortunately newer 680 Classified cards will not come with the EVBot feature. If any questions or concerns please contact us directly so we can offer a solution," said Freeman. Hinting that NVIDIA is behind the design change, he said "Unfortunately we are not permitted to include this feature any longer," later adding "It was removed in order to 100% comply with NVIDIA guidelines for selling GeForce GTX products, no voltage control is allowed, even via external device." To make matters worse, Freeman said that EVGA has no immediate plans to cut prices of the GTX 680 Classified.

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Na mojego pm-a o takiej treści

Dzień dobry Panie Piotrze

Czy w radeonie hd7970 dcu II jest możliwość programowego zwiększania napięcia dla gpu i ram ???

dostałem taką odpowiedź

Pawel ASUS Support

Witaj,

 

Karty mają zablokowane zmianę napięcia na GPU jak i limit MHz na 1125. Regulacje dostępne są tylko na Matrixach.

 

Pozdr.

Paweł

 

Ale podobno można to jakoś obejść
Link to post
Share on other sites

http://domsary.bitstore.pl/produkt/972076/gigabyte-amd-radeon-hd7970-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1000-5500-wer-oc-overclock

 

Rev 1.0

 

Przyjeżdża do mnie we wtorek :D

 

Mają również wersję 2.1, tańszą o raptem dwadzieścia parę złotych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...