Skocz do zawartości

Radeon HD7870 vs GTX 660


Recommended Posts

Mam HD 7870 Gigabyta, nie polecam Ci jej przez to, że ją mam ale polecam Ci ją przez to, że HD 7870 jest lepsza od GTX660. :P

Ogólnie spisuje się super w grach. Żadna gra się jej jak na obecną chwile nie opiera, każda śmiga w full detalach. ;)

 

Karta w spoczynku ma temperatury od 28 stopni do max 38 (zależy od temperatury w pokoju) Maxymalna temperatura przy stresie wynosiła 58, więcej nie dała rady się zagrzać powyżej 60 stopni.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć dobre chłodzenie (windforce x3) i masz miejsce w obudowie to kupuj hd7870 Gigabyta a jak chcesz żeby miała karta większe temperatury i żeby Ci grzała w jednostce oraz nie masz zbytnio miejsca to wybierz tego saphira.

Choć osobiście jestem za Gigabytem... :D

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć dobre chłodzenie (windforce x3) i masz miejsce w obudowie to kupuj hd7870 Gigabyta a jak chcesz żeby miała karta większe temperatury i żeby Ci grzała w jednostce oraz nie masz zbytnio miejsca to wybierz tego saphira.

Choć osobiście jestem za Gigabytem... :D

 

Grzała? Chyba Ci się coś pomyliło. Karta w spoczynku ma 28 stopni, a w stresie 54 stopnie, dodatkowo mam ją podkręconą na 1200/1300 i jest przy tym na prawdę cicha. Więc jeżeli masz gigabyte to mów o nim, a nie mów o Sapphire, którego nie posiadasz.
Link to post
Share on other sites

Grzała? Chyba Ci się coś pomyliło. Karta w spoczynku ma 28 stopni, a w stresie 54 stopnie, dodatkowo mam ją podkręconą na 1200/1300 i jest przy tym na prawdę cicha.

 

To gdzie Ty trzymasz tą karte że ma takie temperatury, w lodówce?

 

trudno mi uwierzyć aby Twoja karta miała takie niskie temperatury biorąc pod uwage jeszcze to że ma mniej wentylatorków w porównaniu do Gigabyta.

Link to post
Share on other sites

A co ma ilość wentylatorów do tego? :D

 

System chłodzenia to nie tylko ilość wentylatorów, ich wielkość itd... a także ilość rurek cieplnych, ich wielkość, czy są niklowane(choć to pewnie tylko bajer) umiejscowienie wentylów i masę innych rzeczy...

 

Szafir w 7850 i 7870 ma dużo lepsze chłodzenie od GB, porównywalne może ma tylko Asus... potem jest MSI i GB

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

A co ma ilość wentylatorów do tego? :D System chłodzenia to nie tylko ilość wentylatorów, ich wielkość itd... a także ilość rurek cieplnych, ich wielkość, czy są niklowane(choć to pewnie tylko bajer) umiejscowienie wentylów i masę innych rzeczy... Szafir w 7850 i 7870 ma dużo lepsze chłodzenie od GB, porównywalne może ma tylko Asus... potem jest MSI i GB

 

O ile z początkiem wypowiedzi się mogę zgodzić, o tyle z resztą to ostro doje****ś synu. HD7850/7870 tylko z chłodzieniami od Sapphire/Gigabyte, a nie jakimś Asusem i MSI (przez niektórych nazywanych suszarką, tak MSI - suszarka). Jakim cudem może mieć "dużo lepsze chłodzenie"? Na dzień obecną w kartach graficznych WFII i WFIII jest jednym z najlepszych chłodzeń, jak nie najlepszym. Ja sam posiadam HD7850 Gigabyte i dla porównania w stresie mam maks. 56-57*C. Bbass posiadał na swoim szafirze 54*C (z czego podał temp. tylko w idle). Te 3 stopnie mogą być przez to, że ja mam chłodzenie WFII, a on WF3. Przez sterte kabli, które mam w obudowie, ciepło w pokoju i nawet przez małą ilość wentylatorów. Reasumując: jeżeli on ma takie temperatury na Sapphire (i to HD7870), a ja na swoim Gigabyte osiągam bardzo dobre, to nie mów mi że GB ma słabe chłodzenia, które nawet MSI przegania (śmiech na sali). Jakbym pewnie miał dodatkowy wentylator na karcie jak on, to temp. byłaby zauważalnie niższa. Aktualnie nawet same chłodzenie chodzi tylko na 40% pod obciążeniem.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Piszemy o ciszy czy o temperaturach? Bo jak o tym i o tym, to nadal podtrzymuję to co napisałem wcześniej: Asus i Szafir a potem GB i MSI...

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Przeglad_HD7850/glosnosc.png

 

Cisza:

Asus 2(idle), 4 (obciążenie) - z tym, że od jakiegoś czasu mamy wersję 2 DCII, która jest podobno cichsza

Szafir 2 i 3,5

MSI 2,5 i 5 - ale lepsza temperatura w stresie oraz ludzie, którzy posiadają tę kartę piszą, że nie jest z nią aż tak źle, jeśli chodzi o głośność

GB 3 i 3,5 - tutaj jest bardzo dobrze w stresie ale lipa w idle, to wina tego, że ta karta nie mierzy obrotów i steruję ich pracą napięciem

 

Piszesz, że Twoja GB jest cicha i OK, ja tego nie kwestionuję... Może ma nawet trochę lepsze chłodzenie od MSI(ale to tylko zasługa biosu, bo np. te same chłodzenie w gtx 660 w MSI jest już najlepsze w stawce), ale Szafir ma też trochę lepsze od Asusa, a ja umieściłem ich i tak na tej samej półce, bo jednak w mojej ocenie(a trochę tych testów się przeczytało) Asus wypada lepiej od GB.

 

ps. a i taka ciekawostka, MSI ma fajny patent anty kurzowy, przez kilkadziesiąt sekund po starcie wentyle chodzą w przeciwnym kierunku... tylko ciekawe jak to działa w praniu, czy nie powoduje czegoś gorszego.

Link to post
Share on other sites

Ze sterownikami to mit...

 

Będziesz grał w Borderlands 2?? Bo nie w każdej grze będzie miał te "efekty"... ale jak gry będą coraz bardziej wymagające, chociaż i teraz się to zdarza, i dostaniesz przez wąską szynę mniej klatek to będzie dopiero "efekt" :D

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Piszemy o ciszy czy o temperaturach? Bo jak o tym i o tym, to nadal podtrzymuję to co napisałem wcześniej: Asus i Szafir a potem GB i MSI...

 

http://www.purepc.pl...50/glosnosc.png

 

Cisza:

Asus 2(idle), 4 (obciążenie) - z tym, że od jakiegoś czasu mamy wersję 2 DCII, która jest podobno cichsza

Szafir 2 i 3,5

MSI 2,5 i 5 - ale lepsza temperatura w stresie oraz ludzie, którzy posiadają tę kartę piszą, że nie jest z nią aż tak źle, jeśli chodzi o głośność

GB 3 i 3,5 - tutaj jest bardzo dobrze w stresie ale lipa w idle, to wina tego, że ta karta nie mierzy obrotów i steruję ich pracą napięciem

 

Piszesz, że Twoja GB jest cicha i OK, ja tego nie kwestionuję... Może ma nawet trochę lepsze chłodzenie od MSI(ale to tylko zasługa biosu, bo np. te same chłodzenie w gtx 660 w MSI jest już najlepsze w stawce), ale Szafir ma też trochę lepsze od Asusa, a ja umieściłem ich i tak na tej samej półce, bo jednak w mojej ocenie(a trochę tych testów się przeczytało) Asus wypada lepiej od GB.

 

ps. a i taka ciekawostka, MSI ma fajny patent anty kurzowy, przez kilkadziesiąt sekund po starcie wentyle chodzą w przeciwnym kierunku... tylko ciekawe jak to działa w praniu, czy nie powoduje czegoś gorszego.

 

O jednym i o drugim, ale bardziej o temperaturach. Na ciszę też nie narzekam, bo jest BARDZO cichutka pod obciążeniem, jak i w idle. Zgodze się, że u Gigabyte w idle temperatura jest lipna, bo oscyluje koło 34*C, ale w stresie karta marzenie (jak mówiłem, maks. 56*C). Ogólnie GTX660 MSI to inna bajka, więc jakoś nie porównuje tego. Ja tam testom średnio wierzę, bo lepsze są własne domowe :P. Z tym Asusem od GB to trochę za daleko pojechałeś... Dokładnie to był jakiś myk między tymi chłodzeniami, ale w ostatecznym rozrachunku lepiej wypadł Gigabyte. Jak chcesz wiedzieć na jakiej zasadzie to działa i dlaczego lepszy jest, to spytaj Yacko. On sam co nieco wie na temat obu chłodzeń, jak i oba testował i jest w stanie coś się wypowiedzieć na ich temat.

 

Co do ciekawostki, to przyznam się nawet nie wiedziałem i nie wiem jak działa w praniu :P. Pewnie słabo wypada w praniu, jak mało osób o nim mówi (a praktycznie żadna).

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Ogólnie GTX660 MSI to inna bajka, więc jakoś nie porównuje tego

To nie jest inna bajka, bo chłodzenie też Twin Frozr... tylko dwie sprawy:

1. Trochę się zapętliłem, bo w tabelce do której link dałem testowana była wersja Power Edition z Twin Frozr IV, a nie III która jest też w gtx660... ale o dziwo opinie o chłodzeniu w Power Edition są podzielone, na pewno jest super z temperaturą, a z hałasem różnie o tym piszą. Lecz teraz ta karta stoi około 820 zł, a to jest topowa konstrukcja MSI(coś jak Flex u Szafira czy TOP u Asusa), lepsze wykonanie, regulacja napięć itd. i to jest naprawdę okazja.

2. Samo Twin Frozr III - ktoś mi pisał, że po porostu samo chłodzenie jest ok, ale MSI spieprzyło coś w biosie w Radeonach 7850 i 7870, można to samemu przestawić lub po prostu ustawić prędkości wiatraków..

 

Mi w ogóle się wydaję, że po za Vertexem resztę chłodzeń kart msi, asus czy gb można wrzucić do jednego wora(Asus miał problem z 1 wersja dcII, Msi jakiś problem z ciszą, GB złe sterowanie), różnice pewnie byłoby minimalne, tak po przemyśleniu tylko Szafira jakoś bardziej by się wyróżniał.

 

Także może za daleko pojechałem, że chłodzenie w Asusie jest dużo lepsze... ale jednak karty Szafira i Asusa 7850 uważam za lepsze od GB(MSI jednak też, bo GB słabo coś wypada w OC), ale to każdy może mieć swoje zdanie a jak Ty masz GB i jesteś zadowolony to super.

 

 

Co do ciekawostki, to przyznam się nawet nie wiedziałem i nie wiem jak działa w praniu . Pewnie słabo wypada w praniu, jak mało osób o nim mówi (a praktycznie żadna).

 

O takich duperelach ludzie nie piszą... a czy słabo, pewnie dobrze, wyrzuca kurz z karty, ale nie gdzieś to musi lecieć :P

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...