Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przymierzam się do kupna dysku na gry i magazyn danych.

Przede wszystkim ma być cichy, mieć pojemność 1Tb no ale z drugiej strony dobrze by było, żeby nie mulił i nie spowalniał całej zabawy na komputerze:)

 

Póki co wybrałem

http://www.morele.net/dysk-western-digital-av-gp-3-5-1tb-sata-iii-64mb-cache-wd10eurx-443146/

czyli Greena. Cichy, duży, ale wolny.

Z drugiej strony tak ostatnio się zreflektowałem i znalazłem

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-32mb-cache-wd10ealx-354382/

tańszy o 35zł no i do tego szybszy.

Pytanie: Czy blue jest głośniejszy? Jeśli nie, to nie ma co się rzucać na greena.

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

Ludzie mówią, że są awaryjne

ludzie mówią różne głupoty

 

w dodatku mają krótką gwarancję.

to się zgadza

 

Pytanie: Czy blue jest głośniejszy?

WD10EZEX to obecnie jeden z fajniejszych midendowych dysków do peceta, słychać go podczas pracy, jak każdy inny hdd, ale dysk-magazyn nie pracuje na okrągło

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W komentarzach na morelach ktoś napisał, że WD10EZEX (blue, tak?)jest głośniejszy niż green.

Czy dobrze piszę: Green jest wolniejszy ale cichszy, Blue szybszy ale głośniejszy?

Mam niesłyszalny komputer i nie chcę, by to wszystko zostało zrujnowane dyskiem. Mam teraz zewnętrznego WD Mybooka i razem z lodówką obok jest słyszalny, bardzo.

Green ma prędkość 5400 z tego co pamiętam, przy 24dB, Blue 7200 przy 30dB.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za pomoc. Zamówiłem WD10EZRX.

 

Dysk faktycznie jest bardzo cichy. W wyciszonej obudowie nie słychać jego obrotów ani pracy. Żadnego skrobania. Tyle, że nawet gumowe podkładki nie tłumią wibracji i obudowa delikatnie drga.

Płożyłem dysk na gumowych podkładkach od kieszeni i przyśrubowałem od spodu.

Musi być przykręcone na opór, czy na słowo honoru?:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...