Skocz do zawartości

Prośba o ocenę i ewentualne poprawki


Recommended Posts

Witam

 

Przymierzam się właśnie do wymiany mojego leciwego już niestety sprzętu a że dużo o tym w sieci to już mnie głowa boli, w związku z czym postanowiłem że zapytam ludzi ktsórzy siedzą w temacie dłużej niż 2 dni :P

 

W każdym razie zamierzam wymienić całość poza zasilaczem, chłodzeniem, obudową i monitorem w związku z czym może zacznę od tego cóż ja tam mam:

Zasilacz : BeQuiet Pure Power 530 W http://www.esc.pl/pr...oducts_id=21679

Obudowa : Tacens Signum http://obudowy.info/...tegoria_id=123

Chłodzenie : Scythe Mugen - z nowym retention kitem 3 podejdzie pod 1155

Monitor : Benq GW2450HM podziałka do FullHD

No i teraz do rzeczy:Na pewno intel tylko i5 2500k czy i5 3750k - zawsze było u mnie OC mniejsze lub większe więc raczej skłaniam się ku pierwszej propozycji - 820 zl

Mobo - AsRock p67 pro 3 - 330 zl - z tego co czytałem nadaje się do OC na spokojnie, prawda to to ? :P nie interesuja mnie bajery, sli cf tez nie potrzebne, wlasciwie to muszę mieć tylko SATA 3

RAM - chyba bez różnicy jeśli chodzi o CL9 1600 (poza wymiarami) jeśli się mylę to poprawcie proszę i zaproponujcie coś bo nie umiem się zdecydować - 150 zl

Dysk : Vertex 4 od OCZ - lekko tańszy od 830 samsunga a wydajność chyba ta sama ? - 410 zl

GPU - i tu jest największy problem , przedział do 800 góra 900 zl jeśli wydajność zdecydowanie lepsza, zastanawiam się nad GTX 560 ti, GTX 660 OC i jakimś radkiem może 7850 ? Jak myślicie ? i ewentualnie od kogo ?

 

Bardzo proszę o opinie a jeśli w tej cenie: 2400 - 2600 macie lepsze propozycje to dajcie znać :D

 

Komp wykorzystywany do normalniej pracy, gier no i trochę obróbki grafiki ( aczkolwiek hobbistycznie więc to nie jest priorytet) raczej w stronę wydajności w grach.

 

Z góry dzięki

Edytowane przez toffass
Link to post
Share on other sites

Vertex ma 128, w zupełności starczy pod system, kilka gier i CADA, z nowym biosem podobno naprawili problem ze zmniejszoną wydajności przy zapełnieniu powyżej 50 %

 

Jeśli 660 to jaki ? 2gb czy 1 gb ? duża różnica ? jaka firma ewentualnie ? możesz coś polecić ?

Edytowane przez toffass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...