Skocz do zawartości

i3 2130 + 7850 1gb, czy to dobry zestaw


Recommended Posts

Witam.

 

Miałem już złożony zestaw(nawet go zamówiłem ale były kłopoty z realizacją ze strony sklepu, potem jako, że interesuję się kursem dolca i giełdą przeczuwałem spadki więc odpuściłem kupno..) i wiem, że jak ktoś ma kasę to i5 2500k + hd7870 bardzo fajny zestaw lecz naszły mnie wątpliwości czy ja tego właśnie potrzebuję.

 

Jak w tytule czy i3 2130(może w ogóle nie warto brać tego tylko 2120) + 7850 1gb to dobre połączenie, czy procek nie będzie ograniczał karty??

 

Budżet jest tak naprawdę nieograniczony ale tak szczerze to wole sobie te "zaoszczędzone" na procku i karcie 600-700 zł wydać na podróż z żoną niż bezsensownie na kompa..

 

Zestaw będę po tych kilku latach pewnie chciał zmienić i stąd mam wątpliwości czy wziąć teraz jakaś budżetówkę 1155 czy brać asrocka pro3 i potem włożyć na niego i5 czy i7?????

 

Najwięcej będę grał w Fifę, potem Total War, Risen2, Widzmin2 i kontykuacje... na więcej pewnie brak czasu, może jakiś singiel w strzelance...

 

Po prostu czy do takich gier wystarczy mi podobna konfiguracja na najbliższe 5 lat?? Nie chodzi mi o grę w ultra czy wysokich ustawieniach...

 

Z góry dziękuję za odp.

 

ps. resztę zestawu już złoże sobie sam, testów kart graficznych przeczytałem już dziesiątki, także naprawdę jestem obcykany w temacie, tylko nie znam się na architekturze procków i innych takich, nie mam też po prostu doświadczenia w tym "jak to będzie współgrało w realu" - stąd ten temat.

Link to post
Share on other sites

i3 2120 z tego co właśnie przeglądałem testy biję w większości przypadków nawet podkręconego phenoma 965BE...

 

Tak jak pisałem, trzeba będzie zmienić proca to wrzucam i5 i tyle... ale myślę, że to za kilka lat.

 

Mi to potrzebne jest do fify, risen, wiedzmina 2 i total war, nie oczekuję full detalów. Gra max 12-15 godz w tygodniu.

 

ps. http://zakupek.pl/procesory/ - cena wydajność, nie jest tak źle...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Pograj sobie w strategię oraz bf3 na multi.. i mów mi dalej, że procek nie ma znaczenia. Mnie to średnio dotyczy, chociaż w Total War potrzebny też czasem fajny proc, ale jednak procek też jest ważny jeśli chodzi o fps w "kilku grach".

 

edit- dobra skumałem z low i ultra, mi chodziło o coś zupełnie innego... także zgoda ;)

Link to post
Share on other sites

i3 wypada lepiej od phenoma tylko w grach gdzie wykorzystuje się 2 rdzenie. Pomimo 4 wątków to nadal nie są fizyczne rdzenie dlatego phenom będzie górował w takich grach jak GTA IV, BF MULTI (64 players). Chcesz dopiero wsadzić i5/i7 za kilka lat a nikt z nas nie wie co się wydarzy do tego czasu.

 

Fakt jeżeli weźmiesz phenoma z płytą główną AMD3+ to nie będzie za bardzo co potem wsadzić lecz intel zmienia podstawki jak rękawiczki więc 5 lat to trochę dużo i wtedy możliwe że bardziej opłacalna będzie znowu wymiana wszystkiego niż kupowanie jakieś i5 2500k którego może już nie być w sprzedaży :)

Link to post
Share on other sites

i3 wypada lepiej od phenoma tylko w grach gdzie wykorzystuje się 2 rdzenie. Pomimo 4 wątków to nadal nie są fizyczne rdzenie dlatego phenom będzie górował w takich grach jak GTA IV, BF MULTI (64 players). Chcesz dopiero wsadzić i5/i7 za kilka lat a nikt z nas nie wie co się wydarzy do tego czasu.

 

Fakt jeżeli weźmiesz phenoma z płytą główną AMD3+ to nie będzie za bardzo co potem wsadzić lecz intel zmienia podstawki jak rękawiczki więc 5 lat to trochę dużo i wtedy możliwe że bardziej opłacalna będzie znowu wymiana wszystkiego niż kupowanie jakieś i5 2500k którego może już nie być w sprzedaży :)

 

fx8xxx
Link to post
Share on other sites

Myślę że to nie ma w ogóle sensu bo będziesz popierał fx choćby nie wiem co ponieważ sam go posiadasz :)

 

Teraz nie ma sensu 8 rdzeni do gier ale będzie poza tym kupuje siostrze p965 więc będzie dość dokładne porównanie z fx8120 w obecnych grach ( tych na 2 rdzenie i 4 a także na 8 lp cave) z karto medium czyli hd7850

Powtórze jeszcze raz prawie 500 zł za i 3 to rozbój w biayt dzień

Link to post
Share on other sites

Phenoma nie wezmę, po co mi dokładać do chłodzenia i płyty, gdy ten proc w grach w które ja będę grał da mi tyle co i3.... Total War jakoś wielce ewoluować nie będzie w stronę super mocnego sprzętu, do singla starczy mi i3, Risen też nie stawiał do tej pory na wypasiony sprzęt, wiedzmin 2 pójdzie, o fifie nie ma co nawet pisać........

 

Kasę mam więc jak coś mogę brać 2500k, tylko myślałem, że jest bez sensu ją wydawać na procek którego i tak nie wykorzystam...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...