Skocz do zawartości

Smar do łożysk wentylatorów


Recommended Posts

Wode to sie pije, a nie uzywa do smarowania. WD40 ma wlasciwosci rozpuszczajace oleje, nie wiem wiec jakim trzeba byc magikiem by uwazac, ze to smaruje. Owszem, z poczatku jest sliskie. Potem odparowuje i wszystko jest ladnie ze smaru wyczyszczone.

 

Jak jest utrudniony dostep to sa smary pod cisnieniem z cieniutka rureczka do smarowania broni. Ciensza jest niz przy WD40 i w odroznieniu od niego to jest smar. Jak dostep lepszy to mozna zwyklym smarem rowerowym do lancucha chocby.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Smar syntetyczny kupiony w castoramie jest idealny (nie przewodzi prądu, wypiera wodę)

 

@Edit

Do rowerów jest smar grafitowy, nie polecam (po 5000 godzin potrafi zatrzymać wentylator)

 

WD40 jest dobre na 2-3 dni, później wyparuje i jest tak jak bez smaru.

 

Edytowane przez tarrok111
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grafitowy smar stosuje sie do srubek. Do lancucha nie stosuje sie grafitowego przeciez. Dla mnie idealny jest rowerowy rohloff. Jak nim przesmarowalem skrzypiace zawiasy w drzwiach to drzwi chodza lzej niz od nowosci ;) A nie zdejmowalem drzwi z zawiasow wiec musial sam wejsc do srodka.

Link to post
Share on other sites

Nie polecam WD40 w sumie. Używałem sam do takich wentylatorów. Chwile to pochodziło, a po tygodniu problemy zaczęły wracać. Grafitowego również nie polecam, bo jak kolega wyżej napisał może również spowodować problemy w kręceniu się wentyla. Ewentualnie można coś typu smaru mineralnego, dobrze penetruje i powinien lepiej podziałać niż WD40.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad smarem do czyszczenia broni, mam taki w domu. Pytanie tylko, czy nie przewodzi prądu?

 

Mam też smar silikonowy do smarowania gearboxa do ASG, ale też nie wiem jak przewodzi prąd (a ma to dla mnie znaczenie po tym, jak zobaczyłem jak upierdzielił się Fortis smarem, który miał oryginalnie w łożysku)

 

Smar syntetyczny kupiony w castoramie jest idealny (nie przewodzi prądu, wypiera wodę)

Pamiętasz może jak się nazywał ten smar?
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli nie ma co się rozdrabniać w jakieś specjalistyczne specyfiki jedynie do wentyli, tylko brać to co tanie i sprawdzone.

Gdy odświeżacie wentylatory, całkiem je rozbieracie, jak w przykładowym filmiku, czy macie inne sposoby aplikowania smaru? Trochę sie cykam rozbierać wentylator od GPU.

Link to post
Share on other sites

Byłem w OBI i jedyny smar do łożysk, jaki znalazłem, był w półlitrowej tubie, w stanie stałym jak smalec.

Odpuściłem więc to i kupiłem Brunox turbo-spray. "Smaruje zamki, zawiasy, linki, zawory, broń palną i inne mechanizmy".

Póki co, wentylatory działając dobrze, prądu nie przewodzi. Jedyny problem był taki, że wentylator od GPU jest nierozbieralny. Ani pod tylną ani przednią naklejką nie było nic prócz jednolitego plastiku, więc psiuknąłem w szparę między częścią z łopatkami, a częścią z uzwojeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...