Skocz do zawartości

Zalman Z11 kilka pytań


Recommended Posts

Planuje nieco zmodować swój zestawik i wpadł mi w oko ten Zalman. Ale nie podoba mi się niebieskie podświetlanie. Jeśli kupię tą budę to chciałbym zamienić je na czerwone.

Pytanie czy nie będzie problemu z wymianą przedniego wentylatora. Czy montuje się go od środka obudowy czy od zewntąrz i trzeba zdjąć przedni panel który podobno bardzo trudno odczepić?

Druga rzecz czy da się zdemontować/rozkręcić ściankę od koszyka na dyski? Dyski ukryłbym w zatokach 5.25.

Na rynku zagranicznym jest dostępna wersja HF1 z czerwonym podświetlaniem w komplece. Może ktoś się orientuje czy będzie/jest dostępna w Polsce.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

jak dla mnie minusy to słabe miejsce na zasilacz , zbyt mały flow będzie poprzez te otwory + brak filtra

brak możliwości wyciągania zatok na dyski

 

co do front wentyla bez problemu się go wymienia , jest on na zewnątrz

 

Ale może można jakoś rozkręcić jedną ściankę od koszyka na dyski. Na filmikach wygląda dla mnie jakby ta część nie była połączona fizycznie z zatokami 5.25.
Link to post
Share on other sites

Mam tę obudowę i mogę Ci powiedzieć tak, przedni panel nie ściąga się aż tak tragicznie jak to mówią. Fakt trochę siły trzeba użyć ale wychodzi bez najmniejszych problemów. Żeby wymienić wentylator z przodu musisz ściągnąć przedni panel i masz ładny dostęp do wentylatora. Ścianka na dyski jest przyczepiona na nity ale bardzo łatwo byłoby ją wyciągnąć bo nie jest specjalnie mocno przymocowana. Ale jeżeli wyciągnął byś koszyk na dyski to masz bezpośredni dostęp do wentylatora z panelu przedniego.

O wersji z czerwonym podświetleniem nie słyszałem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Bardzo podoba mi się design tej budy i jestem coraz bliżej jej zakupu. Ale nie wykluczam że w przyszłości chciałbym zwodować sobie przynajmniej procka i tu pojawia się pytanie czy jest to wykonalne w tej budzie tak żeby radiator był w środku a nie na zewnątrz.

Czy ktoś z posiadaczy tej budy mógłby zmierzyć jaka jest długość od topu obudowy gdzie montuje się wentylatory do kości ramu? Zastanawiam się czy na górze da się zamontować cieńki radiator 240mm z dwoma wentylatorami i nie będzie to kolidować z ramem.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...