Skocz do zawartości

Zestaw do 3000 - głównie do grafiki komputerowej


Recommended Posts

Witam,

 

Jakieś 2 lata temu otworzyłem podobny temat, który jest dostępny pod linkiem: http://forum.benchma...c-ten-komputer/ Wtedy nie potrzebowałem monitora jeszcze, ale koniec końców i tak brakło mi kasy na komputer, wiec jego kupno musiałem odroczyć.

 

Od tamtej pory minęło 2 lata, a mój stary komputer już na prawdę niedomaga (nawet w prostych sprawach, jak np. YT), w zw. z czym potrzebuję nowy. Dwa lata temu zaproponowano mi następujące podzespoły:

 

"Procesor AMD Athlon II X4 630 BOX (AM3) (95W/45NM)

Płyta główna Asrock EXTREME3 AMD 870 Socket AM3

Pamięć DDR3 Corsair 4GB PC1333 CL9 Dual

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Asus Radeon HD5770 512MB DDR5/128b D/H PCI-E

Zasilacz do obudowy Corsair CMPSU-400CXEU 400W

Obudowa ATX Midi Thermaltake V3 VL80001W2Z czarna

Windows 7 Home Premium PL 1pk DVD 64-bit OEM

 

Podsuma: 2323,77zł, aby dobić do 2500 kup porządne chłodzenie i kręć procesor

Np. Zalman Performa, SPC Fortis."

 

Moje wymagania wzgl. komputera:

- komputer, w którym bez problemu bd mógł pracować jednocześnie na Photoshopie ver. CS 5 lub 6 oraz w innym programie graficznym (równie ciężkim, jak np. Adobe Ilustrator, lub Corel Draw) bez wieszania i przegrzewania się kompa. Chciałem też od czasu, do czasu tworzyć jakieś filmiki w Ulead Video Studio 11 plus, lub w Pinnacle. Nie gram w żadne gry, oprócz tych na facebook'u :)

- komputer chciałbym w przyszłości rozbudować w miarę potrzeby - np. o dodatkową pamięć lub dysk twardy.

- co do dysku twardego to na początek wystarczy mi 500 GB, gdyż mam jeszcze jakieś stare dyski zewnętrzne, które chciałbym również bez problemu podłączyć.

- na zestaw z monitorem i windowsem 7 mam do wydania max. 3000 zł. - w tym monitor panoramiczny.

- chciałbym komputer z podzespołami, które poradzą sobie przy najmniej z kolejną wersją Photoshopa :/

- system oczywiscie 64x :)

[heh. To wygląda jak list do św. Mikołaja :))

 

Moje pytania do Was:

- czy wymienione wyżej podzespoły po 2 latach nie straciły na "ważności" i można zmontować z nich komputer, bez obawy, że za rok, lub dwa, będzie trzeba niektóre wymienić na coś nowszego, bo okaże się, że nie podołają np. nowej wersji Photoshopa?

- czy lepiej jest samemu kupować podzespoły i montować komputer, czy może zamówić konkretne części do złożenia w jakimś sklepie, żeby złożyli, albo po prostu kupić jakiś gotowy zestaw?

- podobno w necie kupować najlepiej. Polecono mi stronę ram.net.pl - co o tym sądzicie? A może macie inne propozycje?

- szukałem ceny Windowsa 7 i przyznam, że nawet nie wiem, na jaki produkt mam patrzeć na miarę moich wymagań (Home Premium czy Pro.?) - na dodatek same Home Premium też są w różnych cenach i nie wiem, co je od siebie odróżnia (http://www.ram.net.p...0a3c86c4bc37047) - mógłby ktoś zerknąć?

 

Z góry serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

- na zestaw z monitorem i windowsem 7 mam do wydania max. 3000 zł. - w tym monitor panoramiczny.

komputer, w którym bez problemu bd mógł pracować jednocześnie na Photoshopie ver. CS 5 lub 6

Nierealne przy tym budżecie - musisz co nie co dozbierać. Sam monitor + OS to w najtańszej opcji prawie połowa budżetu - za resztę ciężko złożyć cokolwiek ;)
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. A gdyby wziąć po uwagę te podzespoły, które wymieniłem wyżej? Rozumiem, że dwa ciężkie programy nie pociągną na tym sprzęcie, ale jak wg Ciebie ma się to zestawienie do ewentualnego samego Photoshopa (bez równocześnie odpalonego Ilustratora)? Dwa lata temu koszt wymienionych podzespołów oscylował na granicy 2500 zł - teraz powinno być trochę taniej (?).

 

Czy jeśli chodzi o ewentualne dozbieranie kasy, to mniej więcej ile bym potrzebował na same podzespoły?

Link to post
Share on other sites

Coś takiego wchodziło by w grę - http://www.morele.net/inventory/info/WD08ng/

Zestaw jest bez karty graficznej, a chłodzenie CPU - BOX.

i5 2500K

Asrock Z77 PRO3

16GB ramu (2*8GB)

HDD 500Gb WD Blue

zasilacz Fortron HEXA 500W

Buda Sp Brutus 410

 

Proponował bym zakup takiej maszynki. Do tego monitor i OS i jakoś się zamkniesz w tych 3k. Póki co praca na GPU zintegrowanym Ciebie czeka, ale w to miejsce procek masz już powiedzmy że "kozak" (na i7 raczej Ciebie nie stać, o lga2011 nawet niewspominam).

Z czasem polecam uzbierać kilka stówek na chłodzenie CPU i GPU - może być słabiak jakiś, byle miał 1GB vramu, najlepiej na ddr5 z możliwie najszerszą szyną pamięci.

Nic innego nie przychodzi mi na myśl.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...