Skocz do zawartości

Sapphire Radeon HD 7850 lub coś równie wydajnego


Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej HD 7850 od Sapphire, gdyż wydaje mi się ona najlepsza z tego typu modelu. Obecnie korzystam z Sapphire Radeon HD 4890 1GB i jestem z niej zadowolony.

 

Moje pytanie brzmi, czy warto zainwestować w ten model karty? Czy może również jakiś wydajniejszy model od 4890? Chodzi mi też o pobór energii, a w tej 7850 jest niższy i pod obciążeniem, jak i w spoczynku od mojej obecnej.

 

Póki co, to znalazłem tutaj http://www.ceneo.pl/16398483;0280-0.htm#tab=click_scroll i pierwszy sklep jak najbardziej by mi odpowiadał, nie musiałbym doliczać wtedy kosztów przesyłki.

 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Więc nie opłaca się nic innego tańszego kupić? Bo na pewno większość modeli i tak będzie wydajniejsza i po prostu lepsza od mojej 4890.

 

 

Konfig kompa to:

AMD Phenom II X4 955 BE

AsRock M3A770DE

Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB

DDR3 2x2048MB 1066MHz

HDD Caviar 320GB WD3200AAJS SATA II

Napęd LG GH22LP20

Zasilacz GPS-500AB-A

 

Po wymianie, dalej sprzęt musiałby współgrać.

Edytowane przez Madejus
Link to post
Share on other sites

gtxa 660 bym wziął gdybym chciał wyrzucić kasę w błoto i mieć wydajność HD 7850 po OC :D

 

Oj to OC by musiało by być naprawde mocne 660 depcze po piętach 7870 a w niektórych grach nawet go przewyższa np. BF3 więc jeżeli budżet jest poniżej 900 zł to warto sięgnąć po kartę od zielonych Edytowane przez BMPlayer
Link to post
Share on other sites

Oj to OC by musiało by być naprawde mocne 660 depcze po piętach 7870 a w niektórych grach nawet go przewyższa np. BF3 więc jeżeli budżet jest poniżej 900 zł to warto sięgnąć po kartę od zielonych

 

pierwsze słyszę :D

z tego co wiem GTX 660 jest tylko ciutke wydajniejszy od HD 7850 a do 7870 nie ma startu :P

Link to post
Share on other sites

Na benchmarku jest referent gtx660 + kilka innych modeli.

 

7850 jest natomiast wylacznie w wersji z 950 mhz na rdzeniu kiedy standardowa karta jest taktowana zegarem 860 mhz. Wystarczy wpisac w google Sapphire 7850 OC aby wyswietlil sie katalog mozliwych problemow zaczynajac od wyrzucania do pulpitu na artefaktach konczac.

Link to post
Share on other sites

Dajcie sobie spokój fanboye Nvidii, zawsze znajdą się słabsze sztuki ale ogólnie 7850 kręci się na luzie do 1100 na rdzeniu(w testach na np. techpowerup wyciągają ponad 1200, a gtx660 ledwo ponad 1100).... mają szybszą szynę i więcej ropów od gtx 660.

 

Tylko jak znajdziesz tańszego Asusa to bierz, szczególnie wersję dc II v2...

 

Naprawdę jak ktoś nie gra tylko w gry poniekąd dedykowane pod Nvidie niech bierze Radeonki w średnim pułapie cenowym...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę jeśli chodzi o 7850, 7870 i 660 to większe różnice mamy tylko w Shogunie i Bf3... jak to kogoś ulubione gry to brać gtx660 od MSI lub od GB, ze wskazaniem na pierwsze, ale jeśli ktoś gra w różnorodniejsze gry to radeonki są lepsze, a po tej ostatniej obniżce(w pl za tydzień, dwa) hd7850 ta karta nie ma konkurencji, bo 550ti to nie ta półka, a gtx660 będzie po prostu ze stówkę droższy...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Po co w ogóle odpowiadać komuś kto ma nick: AMD Radeon Team ?? Zresztą cyrix133 też nie warto...

 

aaaa i nie pamiętam linku ale właśnie gtx660 przez pociętą szynę i roipy słabo radzi sobie w większych rozdzielczościach także jak ktoś ma zamiar w takich grać niech sobie daruję NV.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...