Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam do zainwestowania 2,5k żeby wkońcu wymienić swojego wysłużonego złomka na coś nowego.

 

Tak jak mówiłem :

 

Budżet: 2500 zł

Wymagania: Jak najbardziej wydajny

Przeznaczenie: Gry

 

Narazie na oku mam coś takiego:

MOBO: Asrock 970 Extreme3 AMD 970

CPU: AMD Phenom II 965

COOLER CPU: Thermaltake Contac 30/SilentiumPC Fortis HE1225

GPU: Sapphire ATI Radeon HD7870 GHz Edition OC 2GB

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

PSU: Be Quiet L8 530W

CASE: Aerocool PGS VS-3 / SilentiumPC Brutus 410

HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

Dajcie pomysły co zmienić itp. ?

Link to post
Share on other sites

@creatinfreak

 

Przecież nie ująłeś karty graficznej, a komputer ma służyć do gier.

Po drugie na razie odpuścić SSD, a kupić HDD 500 GB.

 

Masz tutaj b.dobry zestaw -> ZESTAW

Dołóż te 300 zł,a nie będziesz żałował.

Później dokupisz jakieś chłodzenie np. Fortis HE1225 i podkręcisz procesor.

A i kupuj na Agito.pl lub Morele.net, bo mają najtańsze podzespoły. (To nie jest reklama)

 

 

Pozdrawiam, caffu

Edytowane przez caffu
Link to post
Share on other sites

Tutaj dochodzimy do ciekawej kwestii, zaraz wpadnie banda fapujących do Intela i stwierdzi że nie warto, ale ja mam swoją opinię. Twój PC jest tylko do gier, a co raz więcej gier (BF3, MP3, etc.) korzysta z wielo-wątkowości. Różnice pomiędzy CPU (2500K a FX-8 ) wychodzą tylko w syntetykach, niskich rozdzielczościach (gra ktoś w 1024x768?), oraz bardzo starych tytułach (gdzie przy AMD masz 150, a przy Intelu 180 fps - co to za różnica, i tak płynnie).

 

W takim BF3 pomiędzy FX-8 a 2500K różnic nie ma, a 7950 powinna dać wiele korzyści.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba mnie przekonałeś bo tak na prawde chodzi mi o to aby gra chodziła płynnie i lepiej jest chyba zainwestować w lepsza grafikę niż procka , przynajmniej w moim wypadku gdzie budrzet jest ograniczony .

 

zostaje jeszcze jedna kwestia . Jaką płyte główna z możliwościa oc polecacie ,oczywiśc jak najtańsza ?

Edytowane przez frytek45
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@creatinfreak

 

Przecież nie ująłeś karty graficznej, a komputer ma służyć do gier.

Po drugie na razie odpuścić SSD, a kupić HDD 500 GB.

 

Masz tutaj b.dobry zestaw -> ZESTAW

Dołóż te 300 zł,a nie będziesz żałował.

Później dokupisz jakieś chłodzenie np. Fortis HE1225 i podkręcisz procesor.

A i kupuj na Agito.pl lub Morele.net, bo mają najtańsze podzespoły. (To nie jest reklama)

 

 

Pozdrawiam, caffu

 

Sorki nie doczytałem. Myślałem,że autor ma konfiguracje,którą podał i chce ją ulepszyć.
Link to post
Share on other sites

Tutaj dochodzimy do ciekawej kwestii, zaraz wpadnie banda fapujących do Intela i stwierdzi że nie warto, ale ja mam swoją opinię. Twój PC jest tylko do gier, a co raz więcej gier (BF3, MP3, etc.) korzysta z wielo-wątkowości. Różnice pomiędzy CPU (2500K a FX-8 ) wychodzą tylko w syntetykach, niskich rozdzielczościach (gra ktoś w 1024x768?), oraz bardzo starych tytułach (gdzie przy AMD masz 150, a przy Intelu 180 fps - co to za różnica, i tak płynnie).

 

W takim BF3 pomiędzy FX-8 a 2500K różnic nie ma, a 7950 powinna dać wiele korzyści.

 

przecież wg pclaba w nowej grze jak np cs global offensive jest mniej o 100 fps na fx x8, czyżbyś nie wierzył w ich testy?

:menda:

Link to post
Share on other sites

Właśnie chyba mnie przekonałeś bo tak na prawde chodzi mi o to aby gra chodziła płynnie i lepiej jest chyba zainwestować w lepsza grafikę niż procka , przynajmniej w moim wypadku gdzie budrzet jest ograniczony . zostaje jeszcze jedna kwestia . Jaką płyte główna z możliwościa oc polecacie ,oczywiśc jak najtańsza ?

http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigabyte-ga-970a-ud3-79-473596.html?utm_content=473596&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

Edytowane przez retigon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...