Skocz do zawartości

AMD FX 8120 VS Intel I5 2500k/3570k


Recommended Posts

Witam.Mam takie pytanie,bo posiadam procesor amd fx 8120 OC 3.7ghz +mobo asus m5a97 i do tego kartę graficzną MSI GTX 670 POWER EDITION OC,RAM 8gb ,zasilacz be quiet 700W.I zauważyłem ,że wgrach pomimo ,że chodzą płynnie i się nie tną ,często dochodzi do dużych spadków FPS ,a jak wiadomo to nie jest wina karty ,bo jest bardzo mocna.np ,jak mam 100+fps to w niektorych momentach w bardziej zabudowanych terenach dochodzi do spadku na 40 fps ,a wszystko w rozdzielczości 1600x900 i jest to odczuwalne, i teraz tak czy jest to wina procesora ,bo słyszałem ,że FX właśnie tak mają.I czy ,jak bym wymienił procesor na I5 2500k lub 3570k to by tego nie było ,czy FPSy były by bardziej stabilne.Prosił bym o radę i żeby cena procesoru z mobo nie wyniosła więcej niż 1300zł.Dla informacji karta jest nowa kupiona dzisiaj czyli w sobotę i czy mobo za 400zł będzie w miarę dobre do tego procka ??

i najlepiej ,jak by płyta obsługiwała PCI 3.0.Wykorzystywanie Karty graficznej w battlefield 3 w msi afterburner 57%,jeżeli chodzi o tą gre to chodzi ogólnie bardzo dobrze ,ale w niektórych momentach też się zdażają spadki do 40 fps ,na dużych mapach ,a jak już posiadam taką kartę graficzną to nie są dla mnie do przyjęcia takie spadki ,więc jeżeli muszę to wymienię procek ,na i5. .Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W bf3 Ultra i tak niestety bedziesz mial spadki do 40 fps nawet na i5 np. na kaspijskiej granicy przy 48-64 graczach. Bedzie jednak lepiej niz na bulldozerze.

 

Skoro masz gtx670 to zdecydowanie warto zainwestowac w i5 3570k. Nie potrzebujesz pod i5 drogiej plyty, wystarczy ze wybierzesz dowolna na z77 spelniajaca Twoje oczekiwania, mozesz przejzec zestawy polecane. Chociaz tak naprawde ciagle jeszcze pcie 3.0 nie daje wzrostu wydajnosci, pcie 2.0 pozwala wykorzystac w pelni gtx670. Nie wiem czemu grasz w 1600x900, po zmniejszeniu rozdzielczosci nie spada obciazenie cpu a prawie wylacznie spada obciazenie gpu, z ktorego wydajnoscia nie masz problemu.

 

Przy 1600x900 chyba nie obciazysz w 100% Twojej karty nawet na i5 3570k. Ale wykorzystanie na pewno wzrosnie, poza tym na bf3 swiat sie nie konczy. Jesli irytuja Cie spadki ponizej 60 fps tak czy inaczej bedziesz musial albo mocno wykrecic cpu albo grac na high z teksturami na ultra, ewentualnie graj na ultra z wylaczonym msaa, ktore i tak nic nie daje a przyczynia sie do spadkow. Taka specyfika tej gry, nie przeskoczysz tego. Jedynie wlasciciele Radeonow twierdza, ze maja stale 150 fps w tej grze, gdyz czerwone okulary przyslaniaja im rzeczywistosc.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Z i5 na luziku pograsz w 1600x900 na Ultra, niektóre poboczne opcje jedynie obniżone, a procka kręcić raczej nie trzeba, choć w tej grze każdy MHz coś daje, więc warto. P67 Pro3, 2500K/3570K i Macho spokojnie wystarczą. Ew. jakaś lepsza płytka pod Z77, np. AsRock czy GB. MSI są od nich nieco gorsze (przynajmniej na razie - słabe BIOS'y) a Asusy niskiej klasy drogie jak na swoje możliwości.

Link to post
Share on other sites

Aha ,czyli jak zmienię nawet na i5 to dużej różnicy nie zobaczę ??,bo niedługo mam zamiar kupić nowy monitor na full hd i mam nadzieję ,że ten procek da sobie radę i jeszcze jedno czy może ktoś by ,mi pomógł podkręcić mojego buldka tak do 4.5ghz,moje chłodzenie to Xigmatek Prime sd1484 ,2x140mm wiatraki ,ogólnie wydajne i duże.Sam go podkręcałem ,ale coś mi nie wychodzi ,bo jak w biosie podkręce czy to 4ghz czy 4.6 to gry mi się wyłączają ,ale wzrost widać kolosalny ,oczywiście napięcia zmieniam tylko nie wiem czy dobrze,więc proszę o pomoc osoby ,które się znają.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...