Skocz do zawartości

Czy karta dzwiękowa ma wpływ na jakość dzwięku przekazywanego złączem hdmi karty graficznej ati???


Recommended Posts

Czy karta dzwiękowa na pci ma wpływ na jakość dzwięku przekazywanego złączem hdmi karty graficznej ati???

Macie jakąś wiedzę na ten temat ? Warto wkładać kartę do budy jeżeli dzwięk będzie przekazywany kablem hdmi włączonym z jednej strony w kartę grafy (ati)a z drugiej w dobrej jakości amplituner. Czy karta dzwięku ma wtedy jakikolwiek wpływ.

Link to post
Share on other sites

tez nie ma

 

karta ma wplyw na to co podlaczasz do jej wyjsc

inne wyjscia sa obslugiwane sterownikiem systemowym danym do danego wyjscia

nie mozna wybrac jako urzadzenia odtwarzajacego w ustawieniach stystmu dzwiekowki i podlaczyc pod usb glosnika i oczekiwac ze to karta za to odpowiada - nic nie uslyszysz w tym glosniku

musisz wybrac sterownik danego urzadzenia na usb - a wowczas to tylko to urzadzenia odpowiada za dzwiek a dzwiekowka sie nudzi

 

jesli cos zbyt nagmatwalem to mow:) bo ja czesto mysle glosno i bzdury pisze;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

dzwiek w kompie to cyfry

karta zajmuje sie przetwarzaniem cyfr i sprawami pozniejszymi jak tonowanie zabarwianie wzmacnianie itp itd

inne urzadzebnia podlaczone do innych wyjsc niz wyjscia dzwiekowki dostaja to smao co jest zapisane w pliku czy plycie np.cd - czyli cyfry

i te postac czyli cyfry przesylaja dalej do urzadzenia podlaczonego do danego wyjsciaa i dopieo to urzedzenie zajmuje sie przetwarzaniem tych cyfr - sterownik danego urzadzenia tylko mowi systemowi na jakie wyjscie ma wyslac format cyfr

 

kiedy w mikserze systemowym czy odtwarzaczu ustawisz dzwiekowka - system wysle plik cfr do dzwiekowki

jesli ustawisz dac usb - system wysle plik cyfr na dane wyjscie i dalej do koncowego urzadzenia

 

 

pytaniem jest co ma lepsza jakosc czy dany ampli ma zaimplementowane lepsze bebechy niz dziwkowka

czy o wiele gorsze niz dzwiekowka

zdobycie ampli rownego jakosciowo np xonarowi st (czy ostatniemu "hitowi" wsrod daców - adudio-gd 11/ 12./15) jest praktycznie niemozliwe w ludzkich cenach a nawet w nieludzkich jest niepewne;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

by dzwiek szedl przez to hdmi to w ogoe trzeba ustrawic w sterach oczywiscie przekazywanie na hdmi i to wlasnie wybrac jako urzadzenie dzwiekowe - nie moze byc tak ze ustawiona jest w systemie dzwiekowka a oczekujesz ze dzwiek pojdzie po hdmi

 

za kazdym razem ustawiasz w sterach gry czy odtwarzacza lub mikserze systemowym co ma wlasnie grac czy usb czy hdmi czy dzwiekowka i wlasnie to i tylko to urzadzenie bedzie aktywne

 

ale istnieje mozliwosc np odpalenia dwu winampow i kazdy ma inna dzwiekowke jako swoje aktywne urzadzenie

jeden gra np pod integrą a drugi pod jakas inna kartą

 

wszystko zalezy od ustawien ile i jak i w jakim systenmie i na ile pozwalaja stery poustawiac

grunt pamietac by dany program mial aktywne to z ktorego wyjscia oczekujemny dzwieku

 

sluchawki usb to ja bym wyrzucil na poczatek z listy zakupów;) ale Twoja wola

 

owszem wylaczasz dzwiekowke i dzwiek bedzie - niektore karty hdmi wymagaja dioinstalowania pewnych plikow do systemu by pojawilo sie urzadzenie dzwiekowe hdmi - zalezy od systemu i sprzetu

 

 

nie zapominaj ze sa dio kupienia tak dobre karty do ceny ze szok - mam na mysli sb live 24bit- konieczne w nazwie 24 bit - masz za 25 zl jakosc prawie x-fi music -te same przetworniki trochce roznych malo znaczacych drobiazgow tyle karta ze bez pewnych ustawien ogolnie bardzo pozadanych w przypadku posiadania x-fi

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

no ich nie wyrzuce bo takie mam niestety :) troche mi ich szkoda;) a karta w takim wypadku nie ma dla mnie zastosowania , sluchawki usb a hdmi aplituner . Dzieki za wyjasnienia i wyrozumialosc, jeszcze tylko napisz mi dla jasnosci wplyw na jakosc dzwieku puszczonego przez to hdmi ma wplyw jedynie amplituner i sam kabel ? Jezeli na kompie odpale 5.1 to na kinie bedzie 5.1 ?

Link to post
Share on other sites

kabel to autosugestia - ja nie slysze zadnej roznicy pomiedzy kablem za 150 a za 20

moze w jakims kosmicznmym sprzecie jest roznica ale nie w dolnej polce cenowej - i nie tylko dolnej z poziomu kostek ale i poziomu kolan+ :)

 

tak jak odpalisz 5.1 to na knie bedzie 5..1

 

kabel cyfrowy nie ma takiego znaczenia jak kabel analogowy a nawet o wplyw kabli do analogu sa spory

szkoda kasy na tajkie "bzdury" jak kabel - lepiej kupic lepsze bebechy w amplitunerze

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

kabel to autosugestia - ja nie slysze zadnej roznicy pomiedzy kablem za 150 a za 20

moze w jakims kosmicznmym sprzecie jest roznica ale nie w dolnej polce cenowej - i nie tylko dolnej z poziomu kostek ale i poziomu kolan+ :)

 

tak jak odpalisz 5.1 to na knie bedzie 5..1

 

kabel cyfrowy nie ma takiego znaczenia jak kabel analogowy a nawet o wplyw kabli do analogu sa spory

szkoda kasy na tajkie "bzdury" jak kabel - lepiej kupic lepsze bebechy w amplitunerze

 

Dzięki bardzo za pomoc kolego cczuje sie oswiecony ;)
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...