Skocz do zawartości

jak zalogowac się na serwer przez internet


Recommended Posts

Witam mam problem potrzebuje aby osoby z zewnątrz mogły zalogować się do mojego komputera przez internet do TS2 i do ftp poprzez pub liczne ip.

przekierowałem porty na routerze ale to nie pomogło. dodam że przez hamachi wszystko działa jednak takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. posiadam neostrade i mam zmienne ip. ale już sobie z tym poradziłem dzięki serwisowi no-ip.com

 

ja wykonałem to następująco w zarejestrowałem się w serwisie no-ip.com założyłem tam hosta mojanazwa@no-ip.com nastepnie w routerze przekierowałem porty do team speak: 8767,14534, 51234. do http:80. do ftp:21 na adres w sieci lokalnej czyli w moim przypadku przypisałem stale ip 192.168.2.130. wychodzi na to że po wpisaniu hosta powinienem zalogować się na ip wewnętrzne

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze trzeba wykluczyć błędną konfigurację no-ip. Spróbujcie się połączyć podając ip neo. Wyłącz u siebie antyvira i firewalla. Domyślam się, że stawiasz serwer TS2 na portach, które przekeirowałeś. Jeżeli zrobiłeś to poprawnie to nie ma prawa nie działać. Jak to zacznie latać, będziemy się martwić no-ip.

Link to post
Share on other sites

ja mam zrobione 2 sieci tzn. w pierwszym budynku jest router tp linka adsl który jest podłączony pod sieć tp. od tego tp linka idzie kabel sieciowy rj45 do 2 routera linksysa. i tu na drugim routerze mam ustawione te porty które wypisałem zaporę wyłączyłem antywirusów nie mam a jak wpisuje w przeglądarkę ip zewnętrzne to chce się logować na tego tp linka w 1 budynku o co chodzi ?

 

http://imageshack.us/a/img27/5117/sieclan.png

może zobrazowane lepiej wyjaśni problem

Link to post
Share on other sites

tak teraz już ok po wpisaniu zewnętrznego ip wyskakuje logowanie

 

Nie mogę się zalogować z pozycji przeglądarki mimo iż dałem uprawnienia administratorowi

 

A z Ts2 sprawa ma się tak że też nie mogę się zalogować z zewnętrznego ip a z wewnętrznego można

 

pulpit zdalny tez się nie chce połączyć.

 

Wpisując ip 192.168.2.130 czyli ip serwera mogę zalogować się na ftp i wszystko działa. ale jeśli wpisuję zewnętrzne ip to nie mogę się zalogować pomimo iż wyskakuje okienko logowania a login i hasło wpisuje poprawne

Link to post
Share on other sites

tak daje nr portu :21 ale to itak nie daje rady

 

tak na pewno na jakiejś stronie były wypisane porty jakie trzeba przekierować

 

A czy na tym pierwszym routerze nie muszę czasem przekierować portów na swój router.

 

jak wpisze ip 192.168.1.100 to też się da rade zalogować co to za ip

 

WAN IP192.168.1.100

LAN IP

192.168.2.1

to dane z routera w mojej sieci.

Link to post
Share on other sites

po wpisaniu zewnętrznego ip :ftp://83.25.94.236/ nie można się zalogować z zewnątrz. tak samo sprawa ma się z logowanie na adres ftp://192.168.1.100

 

Wam w linksysie mam 192.168.1.100

 

192.168.1.100 mam wpisać w tp linku w DMZ ???

 

sytuacja u mnie wygląda tak:http://imageshack.us/a/img820/922/siellan.png

(jeśli ktoś czegoś by nie wiedział proszę mówić podeśle screena z któregoś z routerów)

 

Tam na rysunku jest mały błąd bo na routerze linksysa wan ip to 192.178.1.100

Link to post
Share on other sites

wpisane

 

co dalej bo to nadal nie skutkuje ja naprawdę już nie mam pojęcia co może być nie tak

 

w tej chwili mam takie zewnętrzne ip: 83.25.94.236 jeśli jest dobrze ustawione powinniście móc się zalogować na ftp, http oraz team spek 2 na port 8767

 

Przez Hamachi wszystko działa nawet z zewnątrz. stronka www,FTP i TS2

ale jak zrobić to samo ale bez Hamachi ???

Link to post
Share on other sites

WAN Linksysa to nie przypadkiem 192.168.1.100 a ty piszesz 192.178.1.100

 

W TPLinku DMZ wpisz 192.168.100

W Linksysie w DMZ 192.168.1.130

Podejrzewam ze tu trzyma ten TP-Link bo juz parokrotnie sie spotkałem ze DMZ tylko widać wpisany ale nie działa :)

Edytowane przez nomosz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...