Skocz do zawartości

i5 2500k - gorsze, a lepsze sztuki


Recommended Posts

skąd się biorą gorsze i lepsze sztuki 2500k? po premierze sandy bridge każdy procesor robił stabilne 5GHz, teraz każdy pisze, że robią sporo mniej i to na wyższym napięciu, więc nie wiem czy jest sens kupowania 2500k jak zrobi tyle co 3570k.

 

KOXsu powiedział mi, że w agito mieli kilka tysięcy sztuk tych procków, może mają jeszcze jakieś stare sztuki na magazynie?

 

to są oznaczenia starego egzemplarza, mogą się czymś różnić od tych nowych, może ktoś ma nowego 2500k i poda tutaj :)

 

Product Code: BX80623I52500k

S/N: N8132138A3490

Batch# L13B497

MM# 910679

Link to post
Share on other sites

Ja swój 2500K kupiłem w Lutym 2012 roku.

 

4.5GHz robi na stockowym 1.25V

4.8GHz robi na 1.38V

5.1GHz robi na 1.48V

5.3Ghz... zobaczymy, mam nadzieję że poniżej 1.53V ; )

 

Sztuka z Lutego nie jest już chyba jakąś bardzo wczesną wersją więc o ile nie trafił mi się jakiś "leżak" to można sądzić że potencjał OC zależny jest od losowego czynnika.

Edytowane przez Szymon331
Link to post
Share on other sites

Kazda sztuka 2500k jest doskonala, gdyz producent doklada wszelkich mozliwych staran, aby tylko cpu z najlepszych i specjalnie wyselekcjonowanych kawalkow krzemu mialy w nazwie wiele znaczace K.

 

pierdu pierdu, ja tam wątpię ze kazda sztuka i5 2500k jest super wyselekcjonowana

Edytowane przez Morgi..
Link to post
Share on other sites

Dariushini0 są dwie "legendy" krążące po forach. Jedna,że 1,35 druga bodajże 1,52. A,że szkoda mi procka za taką kase i nie lubię żyłować sprzętu trzymam się pierwszego scenariuszu ;)

Co do selekcji każdy chip czy to procka czy karty jest inny i inaczej się podkręca.

Edytowane przez creatinfreak
Link to post
Share on other sites

1.52 V pochodzi z tabelki Intela okreslajacej maksymalne bezpieczne v core on air/water. Na forach padaja rozne wartosci. Jesli CPU z rodziny SB umiera to i tak prawie zawsze jest to wina kontrolera pamieci. W normalnych warunkach eksploatacyjnych wystepuje ryzyko degradacji przy stosowaniu wysokich napiec. Mobilne CPU z rodziny SB o takiej samej budowie rdzenia pracuja przy maksymalnym obciazeniu w T okolo 90C. Bardzo prawdopodobne ze temperatury nie maja na proces degradacji bezposredniego wplywu a jest to jedynie skutkiem pracy na wysokim v core. Na anglojezycznych forach czesciej jako maksymalne napiecie przy OC do codziennego uzytku pada wartosc 1.4V.

Link to post
Share on other sites

Generalnie Intel w specyfikacji podaje maks. 1,52V przy założeniu że udaje utrzymywać się temp. poniżej 72C (w przypadku AC raczej mało realne). Co do sztuk - wiadomo, trafiają się lepsze i gorsze. Nie jest to zależne tylko od miejsca wafla z którego układ pochodzi, ale i samej partii (tzn. 2 układy wycięte centralnie ze środka 2 różnych wafli na pewno nie będą identyczne).

 

Intel nie selekcjonuje układów dla serii "K", lepszej jakości chipy trafiają do Xeon'ów i procesorów mobilnych (tak by dawały radę pracować z niższym napięciem).

 

Przykładowo Intel zapowiedział procesor desktopowy i3-3210, parametry ma on identyczne z mobilnym i5-3210M a mimo to większe zapotrzebowanie na prąd i emsję cieplną. Znaczy więc że i3-3210, to te chipy które nie zakwalifikowano dla i5-3210M.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Vid jest zalezny od mnoznika i tylko od niego, a ten zmienia sie dynamicznie. Turbo dziala przy zasilaniu z baterii na zbalansowanym trybie zasilania. W normalnych warunkach przy pelnym obciazeniu cpu zawsze jest okolo 1.20v chyba, ze cpu dziala w throttlingu. Pewne zmiany moga wystapic jesli jest zainstalowane oprogramowanie producenta ingerujace w standardowe plany zasilania windows dla komputerow mobilnych.2. W idlu jmam okolo 0.8V na i5 M, na i7qm 0,73-0,76 V ale to i tak z grubsza podobnie jak na stacjonarnych cpu, roznica sprowadza sie do taktowan, bo dla mobilnych jest to 800 mhz.http://obrazki.elektroda.pl/2115485600_1349459015_thumb.jpg

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Co może być przyczyną tego że procesor obniża swoje taktowanie? Mam ustawione 4,6Ghz, napięcie auto tryb oszczędzania energii wyłączony, i o ile w idle jest stale 4,6 to w stresie się zmienia taktowanie, czasem jest to 4,6 czasem 3,6. waha się to. napięcie w stresie 1,240 w idle około 1. Jeszcze jedno: Czy normalne są róznice temperatury na rdzeniach? nie większe nić 5-10 stopni

Edytowane przez ryba007dawid
Link to post
Share on other sites

Nic się nie przegrzewało, temeratura na rdzeniach poniżej 70 stopni. Ale zaktualizowałem bios płyty głównej i problem ustał. 4,5Ghz napięcie 1,28V (auto), Temperatura max 68 stopni.

A co jeszcze z tymi temperaturami na różnych rdzeniach? Bo np na 1 rdzeniu mam max 60stopni ,na 2 65, na 3 67, a na 68. Czemu ten 1 rdzen ma mniejszą temerature?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...