Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: drugi komputer carnivor


Recommended Posts

hmmmm, a ja mam pytanie, co się tak tego ramu czepiliście?

Z tego co wyczytałem to kolega ma 2x512mb +1gb... to gdzie jest niby ten problem z brakiem duala? Mam identyczną ilość ramu (także 2x512 + 1gb) i Dual Channel śmiga aż miło... wystarczy aby na każdy kanał była taka sama ilość pamięci, nie ważne w ilu kościach... tutaj małe info ze strony Intela:

 

Dual Channel (Interleaved) Mode Configuration with Three DIMMs

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/img/dual3.jpg

 

Ja tak mam i wszystko śmiga bez problemu... no chyba, że w przypadku AMD taka konfiguracja nie działa to przepraszam... Sam mam Intela, ale wydaje mi się, że na AMD też problemu nie powinno być...

Link to post
Share on other sites

podoba mi się zestaw, ale zamiast chefa 450W wolałbym corsair 450W, mocniejsza linia 12v i cichszy.

Zauważ, że ten zasilacz od Corsaira kosztuje od 299 do 335 (w zależności od modelu zasilacza), a ten od Chiefteca kosztuje 229 zł. Na zasilacz od Corsaira może nie starczyć kasy.

Myślę, że z zasilaczem pozytywnie Was zaskoczę :]

Czekamy z niecierpliwością na niespodziankę co do zasilacza, jak i niespodziankę końcową ; )

Link to post
Share on other sites

Taka moja dobra rada nie pakujcie się w x3 od AMD sam mam tego shita i jest gorszy od topowego modelu x2 jak kupowalem phenoma to sie zastanawialem czy wydac te 365 zl czy wydac 285zl i miec stockowo dwa szybkie rdzenie czyli topowego athlona x2 no ale coz cos mnie sklonilo zeby wziasc phenoma taki sentyment co okazalo sie przeklenstwem poza tym za bardzo sie go nie wykreci mniej wiecej ok. 3300 mhz to troche malo tym bardziej ze przygrzewa jak stara agena od AMD aha jeszcze jedno jak kupowalem procka to sie troche zdziwilem ze chlodziarka jest taka sama jak od semprona tylko wiatraczek ma pwm zrobie foto w najblizszym czasie

co do mobo nie mam zastrzezen bo 770 to dobra inwestycja tym bardziej ze to nie bedzie maszyna typu quad sli albo cf-x jak wsadzicie x2-ke to bedzie smigac co do ramu to nie mam pewnosci ale jezeli sie posuniecie do wymiany to ja na waszym miejscu kupilbym pdp patriot no chyba ze ten stary ma predkosc 800mhz co napewno wystarczy mam model proponowanego przez was chiefteca 450 w musze przyznac ze jak sie go obciazy to z pewnoscia bedzie najglosniejszym elementem kompa halas jest do zniesienia ale lepiej na wejsciu zmienic wiatraczek na jakis z malym momentem obrotowym tym bardziej ze chiefy nie maja plomb

co do grafy to nie wiem bo sam mam odgrzanego kotleta nvidii w postaci 9500gt co daje mi mozliwosc zagrania w gta 4 na srednich ale framerate nie jest zadowolajacy

Link to post
Share on other sites

Ja mam nadal przeczucie że pozostanie Feel3

Osobiście w Squadaku z mojego profilu posiadam "zwykłą" i "niemarkową" 400 marki Enlight... (wg. mnie lepsze niż Chieftec :]),a znam osobiście osobę która ma Ati 4850/1GB w połączeniu z Chiefteckiem 350W...

 

Taki konfig z prockiem AMD Brisbane działa bez zarzutu i myślę że niewysilony Feel3 jest w dobrej kondycji i pociągnie nową konfigurację.

 

Jedynym słusznym producentem pamięci jest Kingston. Tyle ile spotkałem się w życiu z niekompatbilnością pamięci Geil, OCZ i Patriot w komputerach klientów wystarczy mi żeby być chodzącą reklamą marki Kingston Value RAM i HyperX :D no i serwis Kinga jest w Polsce i wymienia takie pamięci "od ręki" bez wchodzenia w szczegóły.

 

Myślę że bohater naszego odcinka będzie w niebo wzięty. Skok wydajnościowy będzie ogromny już po samej zmianie procesora...

Rok temu przestałem bawić sie w niepotrzebne rozdrabnianie w modernizacji i tak przestarzałego kompa i zamieniłem Bartona 2500 na Force2 Ultra 400 z 6600GT na ówczesnego AMD X2 4000+ i 8600GT

Skok wbijał w fotel. Skok o 2-3 generacje technologiczne...

 

I tu chciałbym zaproponować aby podawać jakieś benche stopniowo modernizując komp. Np do starej konfiguracji dokładając tylko procek ze starą grafą, tak samo grafę ze starym prockiem i ostatecznie wyniki po całej modernizacji :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

ok co do feela to bym sie go wystrzegal bo sam nie chce tego ze jak carnivor dostanie kompa to bedzie mial fajerwerki a tak apropos yakusa co ty pierdzielisz enlighty sa bardzo dobre a zwlaszcza stabilnosc napiec ciezko dostac te zasilacze i sie nie dziwie moj kolega u ktorego kupuje webechy do kompa ma enlighta chyba ze 5 lat narazie jeszcze mu nie padl(no tak nie wspomne o moim megashicie ktory wyjatkowo wytrzymal 4 lata) wez tez pod uwage ze feele sa zbudowane z gorszej jakosci elementow i boje sie tego ze moze nie wytrzymac tym bardziej ze chyba juz troche tam siedzi

Link to post
Share on other sites

yakusa co ty pierdzielisz enlighty sa bardzo dobre a zwlaszcza stabilnosc napiec ciezko dostac te zasilacze i sie nie dziwie moj kolega u ktorego kupuje webechy do kompa ma enlighta chyba ze 5 lat narazie jeszcze mu nie padl(no tak nie wspomne o moim megashicie ktory wyjatkowo wytrzymal 4 lata)

właśnie w tym sęk że nie pierdziele... bo też uważam że Enlight robi wyśmienite i silne zasiłki :mrgreen: (sam przecież posiadam!!) , a moje cudzysłowy były skierowane do niedowiarków albo ludzi nieznających Enlighta :]

Abc data miała te zasilacze i pamiętam że dla klientów zamawiałem modele 500W specjalnie od producenta. W ofercie powinna je mieć Ultramedia z Warszawy

 

Pzdr!

Link to post
Share on other sites

To ja mam taka propozycje

AMD Athlon 64 X2 5600+ AM2 BOX(procek bardzo dobry mój kumpel go ma od 2lat i spokojnie jeszcze ciągnie wszystkie gry) 285,00

Asus Radeon HD 4830 512MB DDR3 PCI-E BOX(po skręceniu jest lepszy niż 4850) 486,00

Cooler Master Real Power M520 520W(dobry zasilacz dobrej firmy) 282,00 albo Chieftec GPS-550AB-A 550W 287,00zł

 

razem z CM wychodzi 1053,00zł a z Chiefteciem 1058,00zł

 

Ramu nie zmieniłem bo to sam właściciel kompa może to zrobić sprzedając stare części(Karte-120zł,proc-60zł,zasiłka-też koło 60-70zł) i jest dobry sprzęt do grania.Można wtedy pomysleć jeszcze nad jakimś tanim zalmanem na proca.

 

Ceny z agito.pl

Link to post
Share on other sites

 

Asus Radeon HD 4830 512MB DDR3 PCI-E BOX(po skręceniu jest lepszy niż 4850) 486,00

 

A 4850 po "skręceniu" jest jeszcze lepszy niż 4850 bez kręcenia, a tym bardziej niż podkręcony 4830 i tak dalej...

tak tylko zauważ że po co wydawać 500-700zł za 4850 jak mozna wydać 400-500zł za karte która po o/c jest identyczna jak ta za 500-700

 

A po drugie nie ma tutaj dużego budżetu dlatego najlepiej wziąść ta karte:)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

czy trzeba mieć wykonane jakieś testy wydajności typu 3dMark06, zeby być branym pod uwagę w konkursie ?

tak

Krok 1 - jeśli nie masz konta, rejestracja w 10 sekund.

Krok 2 - w swoim profilu - link "Moja strona" lub "Zalogowany jako ....." dodaj nowy zestaw lub uzupełnij wszystkie elementy.

Krok 3 - zamieść w dziale Rankingi trzy różne benchmarki swojego komputera: np: 3DMark 06, Crysis, Sandra.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...