Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: drugi komputer carnivor


Recommended Posts

To nadal jest słabsze niż szybki Athlon X2 z 9800GT lub radkiem 4850

Tak samo szybkie. Dlaczego:

W przypadku konfiguracji intela mamy proc który na pewno bez zmiany vCore idzie na 3-3,2ghz a to zaleta, a wtedy raczej pokonuje x2 AMD nawet 3,2ghz. Można poczytać. Wada to płyta (wymiana jej no i raczej z tańszych modeli). To że 9600gt będzie nie musi oznaczać że będzie to słabsze od 9800GT bo zawsze można podkręcić, a proc raczej dobrze wykorzysta 9600gt

 

W przypadku AMD mamy słabszy proc jeśli chodzi o OC oraz niepewność jego większa, ale dysponujemy lepszą grafą (9800/4850) i nie musimy mobo wymieniać, ale raczej ciężko będzie wykorzystać potencjał 100% z grafiki więc poco tak przepłacać

Link to post
Share on other sites

Intel Dual-Core E2180-40 2.0 GHz cena 235zł proline.pl

GIGABYTE GA-EP31-DS3L - P31, DDR 2, PCI-Ex, S-775 cena 245zł

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W 195 zł

ASUS GF 9600 GT 512 MB, 256bit 485 zł

Ram zostawiamy

 

powiedzmy mamy 100-150 zł nadpłaty, ale proc można z allegro wykombinować tyle że używany, to samo grafika

Ciekawe, co by powiedział Carnivor jak byśmy mu wsadzili używany sprzęcior :D Poza tym, ten konfig raczej nie będzie szybszy od tego na X2 :]

Link to post
Share on other sites

Tak samo szybkie. Dlaczego:

W przypadku konfiguracji intela mamy proc który na pewno bez zmiany vCore idzie na 3-3,2ghz a to zaleta, a wtedy raczej pokonuje x2 AMD nawet 3,2ghz. Można poczytać. Wada to płyta (wymiana jej no i raczej z tańszych modeli). To że 9600gt będzie nie musi oznaczać że będzie to słabsze od 9800GT bo zawsze można podkręcić, a proc raczej dobrze wykorzysta 9600gt

 

W przypadku AMD mamy słabszy proc jeśli chodzi o OC oraz niepewność jego większa, ale dysponujemy lepszą grafą (9800/4850) i nie musimy mobo wymieniać, ale raczej ciężko będzie wykorzystać potencjał 100% z grafiki więc poco tak przepłacać

No nie żartuj. PDC @3.2 GHz nie będzie szybszy od Athlona X2 @3.0GHz. Poza tym, w zestawie AMD zastanawialiśmy się nad 4850 - a ta jest nieco szybsza od 9600GT :]

Link to post
Share on other sites

 

 

Intel Dual-Core E2180-40 2.0 GHz cena 235zł proline.pl

GIGABYTE GA-EP31-DS3L - P31, DDR 2, PCI-Ex, S-775 cena 245zł

 

 

Według ciebie ten procek jest godny polecenia ??

Nawet po przetaktowaniu na tych pamięciach będzie ciężko pobić AMD.

 

W rankingach w 3DMark 06, przy pamięciach 800, płyta P35 i OC procka na 2,8 Ghz było 10016 pkt.

 

W tych samych warunkach AMD Athlon X2 6000+ 3,0 GHz miał 11000.

 

A pamiętaj, że nie wymieniasz pamięci :twisted:

Jeśli patrzysz tylko przez pryzmat 3Dmarka to tak tyle że widziałem już Pentium Dual Core na tańszych płytach i źle nie było, owszem mamy 3ghz na amd taniej ale 3ghz intela a amd to co innego (conroe>K8)
Link to post
Share on other sites

Hehe, chętnie zobaczę :P Załącz fotkę :P

Ależ proszę bardzo.

Sorki za nie najlepszą jakość ale robiłem bez statywu i przy 1600 ISO.

 

Najpierw front, rzuca się w oczy subtelne niebieskie światło oraz 3 otwory zrobione otwornicą do metalu. Pod nimi wiatrak 80 mm z nierdzewnym grillem :D

http://www.banco.pl/komp/content/bin/images/large/IMG_2816.jpg

 

Teraz bok, Oprócz plątaniny kabli (dodam, że bezsensowne umieszczenie wejść to dodatkowo wymusza - ale kto by w 2004 roku się tym przejmował) w tle widać wiatrak 120mm a pod spodem świecące ufo w kolorze czerwono - miedzianym - serce grafiki :]

http://www.banco.pl/komp/content/bin/images/large/IMG_2821.jpg

 

Na koniec tył, nierdzewny grill 120 to masakra piłą motorową 15. :shock:

http://www.banco.pl/komp/content/bin/images/large/IMG_2823.jpg

 

Proponuję konkurs na najbardziej hardcorową przeróbkę :)

 

Wszystko można również zobaczyć na prowizorycznej stronce jaką skleciłem w 5 min.

http://www.banco.pl/komp/index.html

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja ; )

 

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W 214zł

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W) 299zł

( te 200 MHz w cenie 60 zł w porównaniu do 6000+, można do łożyć do karty graficznej)

Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan 559zł

 

wychodzi 1072 zł, liczę że Komputronik da ten kilkuprocentowy rabat :]

 

Ram bez zmian, dysk tak samo, myślę że Carnivor będzie w stanie dorzucić sobie nowy większy dysk w cenie 200 zł i ramu za 100zł i komputerek będzie jak ta lala ;] pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja ; )

 

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W 214zł

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W) 299zł

( te 200 MHz w cenie 60 zł w porównaniu do 6000+, można do łożyć do karty graficznej)

Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan 559zł

 

wychodzi 1072 zł, liczę że Komputronik da ten kilkuprocentowy rabat :]

 

Ram bez zmian, dysk tak samo, myślę że Carnivor będzie w stanie dorzucić sobie nowy większy dysk w cenie 200 zł i ramu za 100zł i komputerek będzie jak ta lala ;] pozdrawiam

Według mnie całkiem niezły pomysł, jeśli uwzględnić te 15 zł więcej do zasilacza 450W. Wychodzi wtedy 1087 zł, a uwzględniając rabat (51 zł), to wychodzi 1036 zł. Dla mnie bomba :D

Link to post
Share on other sites

podoba mi się zestaw, ale zamiast chefa 450W wolałbym corsair 450W, mocniejsza linia 12v i cichszy.

Zauważ, że ten zasilacz od Corsaira kosztuje od 299 do 335 (w zależności od modelu zasilacza), a ten od Chiefteca kosztuje 229 zł. Na zasilacz od Corsaira może nie starczyć kasy.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja ; )

 

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W 214zł

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W) 299zł

( te 200 MHz w cenie 60 zł w porównaniu do 6000+, można do łożyć do karty graficznej)

Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan 559zł

 

wychodzi 1072 zł, liczę że Komputronik da ten kilkuprocentowy rabat ;)

 

Ram bez zmian, dysk tak samo, myślę że Carnivor będzie w stanie dorzucić sobie nowy większy dysk w cenie 200 zł i ramu za 100zł i komputerek będzie jak ta lala ;] pozdrawiam

Bardzo sensowna propozycja!

Link to post
Share on other sites

podoba mi się zestaw, ale zamiast chefa 450W wolałbym corsair 450W, mocniejsza linia 12v i cichszy.

Zauważ, że ten zasilacz od Corsaira kosztuje od 299 do 335 (w zależności od modelu zasilacza), a ten od Chiefteca kosztuje 229 zł. Na zasilacz od Corsaira może nie starczyć kasy.

Myślę, że z zasilaczem pozytywnie Was zaskoczę :]

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja ; )

Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W 214zł

AMD Athlon 64 X2 5600+ BOX (Socket AM2, 65W) 299zł

( te 200 MHz w cenie 60 zł w porównaniu do 6000+, można do łożyć do karty graficznej)

Radeon 4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan 559zł

 

Ja bym tylko zamienił zasilacz na Topower SilentEZ 400W - 189zł. jest dużo cichszy niż ten GPS, i ma odpinane kabelki.

Link to post
Share on other sites

Ależ proszę bardzo.

Sorki za nie najlepszą jakość ale robiłem bez statywu i przy 1600 ISO.

(...)

Wygląda bardzo dobrze, tylko uporządkuj kable w środku - bo tam jest niezły bałagan :]

Problem z kablami wynika z tego, że płyta główna ma podpięcie głównego napięcia na środku a z zasilacza Chieftec'a wychodzi gruby pęk kabli + dodatkowa linia. Niestety nie da się tego inaczej upchnąć.

 

Zresztą stwierdziłem, że w momencie jak będę zmieniał bebechy to jakoś inaczej to rozplanuję, tym bardziej, że sterowanie chłodzeniem na procku, grafice i wentylami obudowy mam na przednim panelu.

 

PS: Tak przy okazji zasilacz Chieftec (mój model to CFT-500A-12S) wcale nie jest głośny (apropo głośności Chifteca) czasami wręcz mam wrażenie, że wiatrak w zasilaczu się nie kręci.

Link to post
Share on other sites

podoba mi się zestaw, ale zamiast chefa 450W wolałbym corsair 450W, mocniejsza linia 12v i cichszy.

Zauważ, że ten zasilacz od Corsaira kosztuje od 299 do 335 (w zależności od modelu zasilacza), a ten od Chiefteca kosztuje 229 zł. Na zasilacz od Corsaira może nie starczyć kasy.

 

Corsair 450W mozna kupić już za 180zł :]

 

np.

 

http://www.allegro.pl/item526880835_zasilacz_corsair_450_watt_faktura_gwarancja_w_w.html

Link to post
Share on other sites

 

Myślę, że z zasilaczem pozytywnie Was zaskoczę :D

Czyli kiedy poznamy ostateczną konfigurację?

Na 100% dowiemy się po tym, jak kolega dostanie komputer, chyba, że prędzej wyjdzie artykuł :] (tak było w moim przypadku, zdążyłem się pochwalić przed Tomkiem :)).

 

Co do zasilacza to mnie Tomek zaciekawił, bo jak ja tam zobaczę Tagana albo coś z odpinanymi kablami oznaczać to będzie, że Tomek ba baaaaardzo dobre znajomości :P

Link to post
Share on other sites

Na 100% dowiemy się po tym, jak kolega dostanie komputer, chyba, że prędzej wyjdzie artykuł ;) (tak było w moim przypadku, zdążyłem się pochwalić przed Tomkiem :P).

 

Co do zasilacza to mnie Tomek zaciekawił, bo jak ja tam zobaczę Tagana albo coś z odpinanymi kablami oznaczać to będzie, że Tomek ba baaaaardzo dobre znajomości :P

Wiesz, jak jest :P Staram się, żeby zwycięzca był zadowolony :P Myślę, że podobnie będzie i tym razem :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...