Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: drugi komputer carnivor


Recommended Posts

Komputronik nie nadaje się do zakupów, za drogo jak na mój gust, są o wiele tańsze sklepy, a różnica w cenie pomiędzy 7750 a 6000 może wynieść około 10zł, a dołożyć 10zł do 7750 opłaca się... I to bardzo. Natomiast jeżeli jeszcze znaleźć tańszego 7750 niż 6000, opłacalność wzrasta jeszcze bardziej

Link to post
Share on other sites

Komputronik nie nadaje się do zakupów, za drogo jak na mój gust, są o wiele tańsze sklepy, a różnica w cenie pomiędzy 7750 a 6000 może wynieść około 10zł, a dołożyć 10zł do 7750 opłaca się... I to bardzo. Natomiast jeżeli jeszcze znaleźć tańszego 7750 niż 6000, opłacalność wzrasta jeszcze bardziej

Nie mamy budżetu z gumy. 7750 wymagałby wymiany płyty głównej, na co prawdopodobnie nie starczy już gotówki.

Link to post
Share on other sites

Chciałem jeszcze raz poruszyć temat partycypacji finansowo-sprzętowej uczestnika. Wiem, że założeniem akcji jest sprawdzenie o ile da się przyśpieszyć starszy komputer za przysłowiowego "patyka", ale należy zwrócić uwagę na fakt, iż w momencie ogłoszenia akcja (październik?) 1000 zł to 400$, gdy aktualnie zaledwie 300$. W między czasie ceny w dolarach praktycznie się nie zmieniły.

Moja propozycja to umożliwienie sfinansowania nadwyżki ponad 1000 zł przez uczestnika. Oczywiście też w granicach rozsądku np.: maks. 400 zł. Bądź też ewentualnie dokupienie w sklepie Benchmarka jakiejś części i jako adres dostawy podać biuro redakcji ?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnik konkursu po odebraniu od nas maszynki rozbudował sobie ją dalej własnoręcznie.

Link to post
Share on other sites

To teraz moje zdanie na ten temat.

 

Na pewno trzeba wymienić zasiłkę, Feela to strach używać w lepszych konfiguracjach. Oko zawisło mi na OCZ StealthXStream 500W SLI (można wymienić wiatrak, jeżeli okazałby się głośny).

 

Co do płyty to radziłbym zostawić. Nie jest to zła płyta, chipset fatalny nie jest.

 

Procek to najlepiej włożyć tam Athlona X2 5600+, lub 5000+ Blacka i do tego dobre chłodzidło.

 

Grafikę to już później wg pozostałej gotówki.

 

I moim zdaniem wyszło:

OCZ StealthXStream 500W SLI - 235

AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition/5600+ - 269/299

Thermalright SI-128 + jakiś wentylator 12cm - 70 + ok 20

 

Wychodzi 594/624zł. Do tego można wybrać grafikę 4830/9800GT/GTX a znając Tomka i jego układy to pewnie da radę tam włożyć nawet 4850 :]

 

CENY PODANE Z KOMPUTRONIKA

Link to post
Share on other sites

 

Moja propozycja to umożliwienie sfinansowania nadwyżki ponad 1000 zł przez uczestnika

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczestnik konkursu po odebraniu od nas maszynki rozbudował sobie ją dalej własnoręcznie.

Oczywiście to rozumie się samo przez siebie, ale w sytuacji, gdyby zaistniała potrzeba wymiany większej ilości komponentów krytycznych (CPU,płyta, zasilacz, RAM, k. graficzna) to 1000 zł jest bardzo dużym ograniczeniem.

Link to post
Share on other sites

AMD ATHLON 64 X2 5400+ BOX / 2.8 GHz / Black Ed. cena 295 zł

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W cena 195 zł

PCIex GIGABYTE HD 4850 512 MB, DDR3, 256 bit chłodzenie

Zalman cena 595 zł

 

z pamięcią jest tylko kłopot bo o ile 2gb ram ddr2 667mhz jest ale ale jest ona dosyć rozrzucone (brak dual chanel)

I tu jest główny problem. I chciałem sie spytać czy będzie kolega sprzedawał te części stare (proc, grafa i ram) tak by właśnie starczyło na 2-4gb ram ddr2 800mhz

 

Jeśli to nie wchodzi w rachubę i trzymamy sie mocno 1000 zł to myślę że sam proc może być 5000+ z serii BE a grafa 4850/4830 lub 9800gt. Zasilacz musi iść do wymiany bo po prostu zdechnie jak wsadzi sie mocniejszą grafe czy proc więc to nie podlega dyskusji. Ceny podałem z arest.pl ale pewnie gdzie nie gdzie będzie taniej. Chłopak powinien uzyskać około 300-350% wydajności swojego komputera po podkręceniu. Moge dodać że jeśli chodzi o proc to tylko wersje BE bo po prostu płyta do najlepszych nie należy a na samym HTT ciężko będzie normalnie wersje podkręcić.

 

Druga opcja to intel z PDC 5200-5300 i do tego jakaś tania płyta z P31-P35 reszta ta sama

 

W obu przypadkach trzeba kręcić

Link to post
Share on other sites

I chciałem sie spytać czy będzie kolega sprzedawał te części stare (proc, grafa i ram) tak by właśnie starczyło na 2-4gb ram ddr2 800mhz

Chciałbym sprzedać pozostałe luźne części i wymienić je na 4GB RAM 800MHz oraz większy dysk twardy ale to przyszłość... Dlatego na teraz proponuję zostawić ramy takie jakie są - nie ma chyba sensu wydawać na nie kasy w momencie gdy ta może się przydać w innych częściach.

Link to post
Share on other sites

I chciałem sie spytać czy będzie kolega sprzedawał te części stare (proc, grafa i ram) tak by właśnie starczyło na 2-4gb ram ddr2 800mhz

Chciałbym sprzedać pozostałe luźne części i wymienić je na 4GB RAM 800MHz oraz większy dysk twardy ale to przyszłość... Dlatego na teraz proponuję zostawić ramy takie jakie są - nie ma chyba sensu wydawać na nie kasy w momencie gdy ta może się przydać w innych częściach.

 

no tak ale stracisz trochę (około 10-15%) na wydajności, chyba że chcesz ode mnie 2x512mb ddr2 667mhz w dualu to byś sobie doładował na 4 sloty po 512mb i dual by był. Bo przy tym Procku dwurdzeniowym ważne to jest jeśli chodzi o AMD

Link to post
Share on other sites

dysan, różnica pomiędzy dual a single chanel jest znikoma, przy konfiguracji jaka będzie nic złego się nie stanie. A zawsze można sobie pamięci wymienić (najmniejsze koszta) tak jak ja zrobiłem :]

tyle tylko że masz intela tam ważne jest taktowanie samego ram, a w AMD czasy i właśnie dual. Można to zostawić ale skąd wiesz że nie będzie problemów. Mowie na swoim przykładzie AMD x3

Link to post
Share on other sites

Oczywiście to rozumie się samo przez siebie, ale w sytuacji, gdyby zaistniała potrzeba wymiany większej ilości komponentów krytycznych (CPU,płyta, zasilacz, RAM, k. graficzna) to 1000 zł jest bardzo dużym ograniczeniem.

Pamiętaj, że zawsze działamy w waszym interesie. Myślę, że także tym razem pozytywnie Was zaskoczymy :]

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaporopnował tak:

 

1. Procesor: AMD Phenom 8450 BOX, : 336 zł

2. Płyta główna: Gigabyte MA770-DS3, : 275 zł

3. Pamięci: DDR2 2048MB 800MHz OCZ Platinum (2x1024MB, CL4) : 113 zł

4. Karta graficzna: Radeon HD4650 Gigabyte 1024MB DDR2, OC 650/800 : 262 zł

 

Dysk i zasilacz bym zostawił.

Bo niby i po co to wymieniać skoro mamy założony dość niski budżet. Na wszystko nie starczy a zasilacz i dysk bez problemu dadzą radę

 

Wszystko razem 986 zł.

 

Oczywiście ceny nie są z komputronika, przynajmniej nie ceny ze strony.

Ale znając koneksje i chody benchmarka w komputrniku bez problemu się uda takie wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Druga opcja to intel z PDC 5200-5300 i do tego jakaś tania płyta z P31-P35 reszta ta sama

Myślę, że w takim przypadku pakowanie w Intela raczej nie ma sensu. Faktycznie chyba budżet chyba w tym przypadku jest zbyt mały.

Nie sztuką jest mieć dużo kasy i złożyć sprzęt a sztuką złożyć dobry sprzęt za małą kasę, z intelem da rade :]

Link to post
Share on other sites

wolfikx proc nie wejdzie bo niema wsparcia K10. Poczytaj na stronie MSI a co do grafy to kolega napisał że gra więc musi być w miarę mocna (9600gt lub wyżej). Zasilacz do wymiany by mieć święty spokój, a reszte zostawić lub jak napisałeś

Ale spoko przecież napisałem, że płyta do wymiany.

 

Ewentualnie można by wykorzystać inny procek i grafę:

 

1. AMD Athlon 64 X2 5400+ BOX (AM2) 2.8GHz 1MB 65W Black Edition : 265 zł

2. GeForce 9600GT Palit 512MB, DDR3: 359 zł.

 

Ja jednak bym się upierały aby zasilacz zostawić - ewentualnie jeśli mus to wymiana na później.

Teraz trochę wyszedł poza budżet o 12 zł :]

Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji @Tomek dobrze, że ostatecznie wygrał carnivor bo obudowa mojego kompa za bardzo nie nadaje się do fotografowania :D

 

Swego czasu zaaplikowałem jej tuning otwornicą z przodu coby był lepszy przepływ powietrza :] a z tyłu wyrzeźbiłem piłą brzeszczotową miejsce na 120mm wentylator.

 

Pełen hardkor :twisted:

Link to post
Share on other sites

Nie sztuką jest mieć dużo kasy i złożyć sprzęt a sztuką złożyć dobry sprzęt za małą kasę, z intelem da rade :]

Jesteś pewien, że wydając mniej kasy przy tym zestawie uda się uzyskać lepszą konfigurację z Intela niż z AMD? Podziel się z nami wiedzą :D

 

Intel Dual-Core E2180-40 2.0 GHz cena 235zł proline.pl

GIGABYTE GA-EP31-DS3L - P31, DDR 2, PCI-Ex, S-775 cena 245zł

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W 195 zł

ASUS GF 9600 GT 512 MB, 256bit 485 zł

Ram zostawiamy

 

powiedzmy mamy 100-150 zł nadpłaty, ale proc można z allegro wykombinować tyle że używany, to samo grafika

Link to post
Share on other sites

Intel Dual-Core E2180-40 2.0 GHz cena 235zł proline.pl

GIGABYTE GA-EP31-DS3L - P31, DDR 2, PCI-Ex, S-775 cena 245zł

 

 

Według ciebie ten procek jest godny polecenia ??

Nawet po przetaktowaniu na tych pamięciach będzie ciężko pobić AMD.

 

W rankingach w 3DMark 06, przy pamięciach 800, płyta P35 i OC procka na 2,8 Ghz było 10016 pkt.

 

W tych samych warunkach AMD Athlon X2 6000+ 3,0 GHz miał 11000.

 

A pamiętaj, że nie wymieniasz pamięci :twisted:

Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji @Tomek dobrze, że ostatecznie wygrał carnivor bo obudowa mojego kompa za bardzo nie nadaje się do fotografowania :D

 

Swego czasu zaaplikowałem jej tuning otwornicą z przodu coby był lepszy przepływ powietrza :] a z tyłu wyrzeźbiłem piłą brzeszczotową miejsce na 120mm wentylator.

 

Pełen hardkor :twisted:

Hehe, chętnie zobaczę :) Załącz fotkę :P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...