Skocz do zawartości

Define XL Black Pearl


Recommended Posts

Kutfa, drogo... Ale tak czy inaczej dzięki. Przyda się do mojego worklogu, powinien się pojawić coś w lutym :D

 

Cóż 3M najtańsza nie jest ale moim zdaniem warto dopłacić, miałem kawałek tych tańszych i powiem że w porównaniu do 3M to istne badziewie - wzór malowany, świeci się jak nie powiem co ...

 

EDIT:

 

Zmiana płyty jest wstępnie ustalona na styczeń ale aby móc ograniczyć się do max 6x SATA złącz w PC zmuszony jestem zbudować sobie jakiegoś fajnego NAS'a - nie bardzo interesują mnie gotowe rozwiązania ze względu na ubogie funkcje w rozsądnej cenie. Sam NAS będzie to normalny komputer pracujący zdalnie na komponentach:

 

Fractal Design Core 1000 Black

Thermalright Extreme Ultra 120

ASUS P5KPL-AM

E7300

2x2GB RAM GoodRam

Chieftec 430W

Windows Serwer 2003

+ HDD ile wejdzie ;)

 

Jedyne co muszę dokupić to Core1000 obudowa dość tania i nie brzydka jak na 130+ zł. Dzięki temu zabiegowi będę miał dwie płyty do wyboru Sabertooth Z77 lub MPower Z77 :)

Edytowane przez Mardok
Link to post
Share on other sites

Jak złoże i skonfiguruję NAS'a to dopadnie jeden z wymogów jaki był do tej pory czyli 8x SATA, tak więc do ASUS'a dochodzi jeszcze MSI. Powiem tak MSI jest ładniejsza ale nie bardzo przepadam za tą firmą tak więc będę musiał się do niej zmusić a to może potrwać ;)

Link to post
Share on other sites

Tyle ze Mpower w testach bylo porównywane do plyt z polki cenowej 1000+ i nie odstepowała im na krok. Gdybym miał dziś wymieniać płytę sądzę że byłby to własnie mpower

 

Problem z MPower jest taki że ma trochę inny układ elementów od mojej obecnej płyty a Sabertooth Z77 ma identyczny - w styczniu zobaczę czy lenistwo nie wygra ;)
Link to post
Share on other sites

Jak się przypatrzycie to zauważycie minimalną różnicę w rozmiarze :P

 

http://i4.minus.com/ibmeHeVV8S9OGb.JPG

 

No i NAS skończony, ostateczna konfiguracja to:

 

- Fractal Design Core 1000 Black

- ASUS P5KPL-AM EPU

- E7300

- 2x2GB RAM GoodRam

- BQ DP 430W

- 1x250GB + 3x2TB

- Windows Serwer 2003

 

Pora wrócić do XL'ki ;)

Link to post
Share on other sites

Więcej foto :P

 

Ale co tu pokazywać ? ;) Jak upchałem dyski:

 

http://i2.minus.com/iMW6nybt3GkW6.JPG

 

Albo jak kable są za krótkie ?

 

http://i7.minus.com/i7sM7QNZ48EXX.JPG

 

Pięknie nie jest i pewnie to poprawię ale dopiero jak skończę konfigurować, a to może trochę potrwać ;)

 

*Tym patentem do tej obudowy można wepchać od 10 do 11 dysków 3,5" ;)

Edytowane przez Mardok
Link to post
Share on other sites

Dyski chyba nie przepadają za taką pozycją...

 

Nic im nie będzie :)

 

właśnie byłem ciekaw jak tam te dyski upchałeś

 

patent twój czy to już z obudową dają,

 

Obudowa pozwala tak montować 1 dysk u dołu i jeden u góry ale ja dodałem te boczne blachy z jakiegoś innego mocowania HDD i w 1 miejsce producenta wlazły 4 :P

 

BTW: zastanawiałem się czy nie dodać jeszcze 4 dysków ale to już chyba będzie lekka przesada ;)

Edytowane przez Mardok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwłaszcza w obudowach 3U, prawie wszystkie mają tak montowane dyski zarówno SAS a jak ktoś tnie koszty SATA i nikt nie narzeka :) Zastanawiam się czy nie dodać:

 

http://i2.minus.com/imV6IlgjIMtFG.JPG

 

W końcu po co ma się marnować ;)

Edytowane przez Mardok
Link to post
Share on other sites

Dodawaj ;)

Jak inaczej chcesz zrobic raida >2TB z LBA32 bitowym na tym mobo :P

 

He he jak widzisz na powyższym zdjęciu jestem przygotowany na wiele ewentualności :P Póki co wszystkie dyski jako Single pracują :) Natomiast z tym Adaptec jest taki problem że wypadało by na niego dmuchać bo inaczej osiąga 80stC bardzo szybko ...
Link to post
Share on other sites

@GreQonE: niestety z demontażu serwera i nie mam gwarancji na niego więc szkoda by było go usmażyć :)

@creatinfreak: i tak chyba właśnie zrobię o ile znajdę taki mały wentylator, bo z tego co patrzyłem najmniejsze jakie mam to 120mm.

 

Póki co walczę z siecią, coś padło ale jeszcze nie wiem co ... transfer spadł do dosłownie 60KB/s i teraz muszę dojść czemu, eh zawsze tak jest ...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...